Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem merem a szuleimnek elmonda...

Nem merem a szuleimnek elmondani, hogy nem tetszik ez az egyetem sem, mert felek, hogy csalodnanak; de annyira kikeszit?

Figyelt kérdés

Bolcseszkaron vagyok, de nem megy. 2 nyelvem van felveve, es mar ott tartok, hogy egyik sem megy. Felszolit a tanar, es en csak ulok, es nezek ki a fejembol, mert nem ertem, nem tanultam elozoleg. A masik nyelvnel pedig 0 vagyok, a tobbiek sokkal tobbet es jobban tudnak, mint en.

A legnagyobb gond az, hogy otthagytam mar 1 egyetemet, mert az nem tetszett es erre akartam jonni.

Vizsgaimbol csupan 2 sikerult, szoval nem tudom, hogy lesz tovabb.


2014. márc. 12. 12:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/81 anonim ***** válasza:
100%

Az a megoldás, hogy igen, tanulsz. Addig, amíg megtanulod az anyagot. (A mérnöknek jelezném, én jártam mérnöki és bölcsész szakra is, ha normálisan csinálod, egy bölcsész szak se könnyebb. Csak máshogy nehéz.)

El tudom képzelni a helyzeted, annak idején anyukám pont így kezdte az egyetemet. Mindenki beszélt németül, ő meg csak bámult, mint borjú az új kapura. De ha az ember órák után beül a könyvtárba és nekiáll tanulni, legalább azt, amit elmondtak, bemagolni a szavakat, satöbbi, egy év alatt behozható a lemaradás. Nem internetről kell tanulnod, hiszen minden nap hallod és hallgatod, amit mondanak, így azért sokkal könnyebb.

De így is rengeteg munka. Rengeteg, de elvégezhető.

Ja és egy gondolat: ha nem is sikerül egész könyveket elolvasnod, a semminél egy-egy fejezet is több!

2014. márc. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/81 anonim ***** válasza:
52%

Ha neked ez ennyire problémád akkor 2 lehetőséged van:

1) kimaradsz egy évet (biztos ott is lehet passzív féléved) és ez idő alatt elkezded orrba-szájba nyomi az angolt. Ha összeszeded magad 1 év alatt behozod a lemaradást, csak akarat kérdése.

2) felnőtt ember vagy, szakot váltasz és vállalod a döntésed következményeit.

Jó tanács, ha az utóbbit választod, akkor előtte informálódj arról a szakról és olyanokat is kérdezz meg, akik ott tanulnak.

2014. márc. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/81 anonim ***** válasza:

Szerintem döntsd el a kettő közül hogy melyik az amit szívesebben csinálnál és a másikat hagyd a francba. Döntsd el mit akarsz és azt vidd is véghez (gondolom ezt a kettőt is te akartad). Az egyiket legalább fejezd be.

Amúgy vicc, hogy itthon (is) 0-ról kell kezdeni a nyelvtanulást egy nyelvszaknál!!! Régen csak az mehetett pl görög szakra aki perfekt volt görögből, most meg meséli egy professzor barátunk hogy második évben is van aki nem ismeri fel a betűket... Holott már rég eredeti verseket kellene elemezniük meg mit tudom én.

Nyelvet tanulni általános iskola és gimi alatt kell hogyha valakinek az az álma hogy pl perzsa doktori diplomája legyen....

2014. márc. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/81 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, itt azért több helyen is kilóg a lóláb. Nem Magyarországon tanulusz, ok ez érthető, de minek mész nyelvszakra ha az angolt se beszéled. Btw az országban ahol tanulsz mi a hivatalos nyelv, azt beszáéled? Neked kezdő képzés kell angolból, lehet senki nem magyarázta el, de az egyetem főiskola már nem gimnázium ahol elég ha órán odafigyelsz. Nem tudom mi a csodát vársz, az egyetemen igen is van olyan, hogy nem alszik az ember és olyan is hogy egész nap fel se áll az asztal mellől hanem tanul. Megjegyzem a bölcsész pont nem tartozik a legnehezebb szakok közé.


Ha nem szereted ne csináld, jobb szívni mint egyszer beszélni a szüleiddel? Teljesen jogos lenne részükről ha elküldenének dolgozni.

Egyébként tudom miről beszélek én is elmentem gimi után egyetemre, fél év alatt rájöttem, hogty az életbe nem lesz belőlem mérnök. Visszaköltöztem a szüleimház, átbeszéltük a helyzetet. Elkezdtem munkát keresni rendbehoztam az otthoni dolgokat, nyelvvizsgáztam majd újra jelentkleztem egy másik egyetemre a szülővárosomba. Felvettek, csúszás nélkül jó eredménnyel végigcsináltam. Már a szakmámban dolgozom. És külföldön is tanultam közbe hála az Erasmusnak így tudom milyen idegen nyelven tanulni egy 2. és 3. idegen nyelvet. Nem egyszerű de a diplomát nem adják ingyen. Neked el kellen döntened, mit karsz kérdező mert én úgy látom te magad se tudod.

2014. márc. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/81 anonim ***** válasza:
70%

Fúú még csak a feléig jutottam a kommentek olvasásában, de megérett egy kommentem!

Naszóval. Elvileg jártál egy suliba, amit azért hagytál ott mert nem tetszett, így jelentkeztél ebbe a suliba erre a szakra, ami elvileg TETSZIK neked. Nos én feltenném akkor a kérdést, honnan tudtad már az elején, hogy tetszik neked ez a szak, ha azt se tudtad, hogy egyáltalán mit tanítanak ott? Ez így eléggé sántít.

Aztán ahogy olvasom, ezen a szakon 2 idegennyelvet kell beszélni, amiből te az egyiket beszéled csak. Akkor talán még sem lehetsz annyira szerencsétlen, hisz még ha mondjuk az angolt nem is tudod, de a másik nyelvet igen, azon a nyelven biztosan tudsz akkor kommunikálni másokkal pl csoporttársaiddal vagy tanáraiddal, mert azt meg ne magyarázd már be, hogy a másik nyelven csak te beszélsz ott jól és a többiek úgyse értenének.

Végül pedig teljesen úgy jön le nekem az egész, hogy lusta sz**r vagy, már bocsánat, de ez a véleményem! Két vizsgád sikerült, mert lusta vagy, itt nyávogsz mert lusta vagy, kifogásokat keresel, mert lusta vagy tanulni! Mit gondoltál, hogy majd eljössz egy ilyen suliba ahol nyelvet kell tanulni, és szépen kiosztják neked megtanulandó tételeket amiket bemagolsz és akkor már minden oké? A nyelvtanulás igazából csak rajtad múlik! Ahogy írták a többiek is, ott az a tetves internet, rengeteg lehetőséget ad a nyelvtanulásra! Külföldön jársz suliba, ennél nagyobb nyelvtanulási színtered nem is lehetne! De te csak nyávogsz itt, hogy nem kezdő szintű és hogy te egy szót se értesz. Megsúgom neked, hogy a szavakat neked kell ám megtanulnod, nem más fogja helyetted. Az iskolába való járás nem arról szól, hogy elmész suliba, aztán haza és otthon elő se veszed a füzeteidet. Főleg ha nyelvtanulásról van szó, folyamatosan használnod és gyakorolnod kell azt. Nem pedig nyávogni. Egyébként meg igen is, 3 hónap alatt nagyon magas szintre lehet ám jutni, ha nem vagy egy lusta féreg.

Én 3 évig úgy jártam egyetemre, hogy egyáltalán nem tanultam ez idő alatt nyelvet, majd később mégis sikerült letennem a középfokú nyelvvizsgát 4 hónap alatt (heti 1x jártam egy tanárhoz is).

A távolság meg megint nem lehet kifogás, mert ahogy látom van ám géped, van interneted, akkor már csak egy távoli ismerős kell aki tud veled neten keresztül gyakorolni.

Elég már a kifogásokból!

2014. márc. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/81 A kérdező kommentje:

ma 12:16!

Tudod feleig ertem a kommentednek, de maris elfogott az undor, hogy tovabbolvassam azt, hogy te itt oltogatsz engem.

Fogalmad sincs mennyit tanultam a vizsgaimra, elmondom RENGETEGET! MIg mas iszogatni jart, en addig a konyveket bujtam, mig mas elfelejtett vizsgazni jonni, addig en elotte par nappal mar stresszeltem, hogy vajon mi lesz.

2014. márc. 17. 12:26
 77/81 anonim ***** válasza:
76%

" Minden hetre konyveket kell kiolvassak -(nem akarlak becsmérelni ez a legtöbb helyen így van max nem könyvek hanem jegyzőkönyvek, függvénytáblák, anatómia vagy törvények kontextusában)-. Esetleg ne is aludjak, csak tanuljak, tanuljak?

Meg honnan tudjam, hogy kovetkezo oran a tanar mit ismetel at, es mit tanuljak meg? Odalok elenk egy szamomra ismeretlen anyagot, amit mar kellene tudjak" -( mondjuk megkérdezed, ok hogy nem törlik ki a .... de ha bajod van azt meg lehet beszélni a tanárral)-


Már nem azért, de ez nem úgy hangzik mint aki rengeteget tanul. És igen az egytemen mint írtam van olyan hogy nem alszik az ember, sőt olyan is van hogy mást se csinál csak tanul, enni és megy ki meg WC-re napokon keresztül.

Ha meg a nyelvtanhoz nem ismered a szavakat önszorgalomból meg kell mellé tanulnod őket. Ez mindenhol így működik. Egyébként nem értem miért vagy felháborodva, hogy nem olyan a szak amilyennek képzelted ha utánna sem néztél. Nekem senki ne mondja, hogy EU-n belül egy egyetem valamelyik nyelvszakáról semmi info nincs. Kérdező nem bántani akarunk, én legalábbis nem, de a kifogásaid gyerekesek a sírás pedig semmit nem old meg. Szerintem nem vagy tisztába vele mennyi a rengeteg tanulás.

Egyébként szerintem nem jól csinálod, tanulni is meg kell tanulni bármilyen nehezen hangzik is. Egyébként meglepődnél milyen mennyiséget meg tud tanulni az ember ha akar. Hugom is ilyen ,lelkis ráizgul aztán rövidzárlat vizsgán, ezt le kell tudni győzni ettől csak nehezebb dolgokkal fogsz találkozni az életben.

2014. márc. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/81 anonim ***** válasza:
33%
Na kérdező, szüleid örültek, mikor elmondtad, hogy feladod?
2014. márc. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/81 anonim ***** válasza:
65%
Na persze, az előbb még azt írtad, hogy te vagy a leghülyébb a csoportban, most meg már azt írod, hogy te tanulsz a legtöbbet ott, míg mások isznak és buliznak? :D Ki hiszi ezt el?
2014. márc. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/81 anonim ***** válasza:
68%

Meg nehogy azt hidd már, hogy csak a te szakodon kell ennyit tanulni... Érdekes én is le tudtam tenni 10-12 vizsgát egy hónap alatt úgy, hogy nem haltam bele, és nem panaszkodtam itt a gyakorin. Ha valamelyikből meg is buktam, a második vizsgára ötöst írtam. Hoppá ez hogy lehet?

És volt olyan csoporttársam aki egyszerre két szakot vitt az egyetemen tiszta jó jegyekkel (az egyik neki is egy nyelvszak volt), dolgozott is mellette, bulizni is járt és meglett mind a két diplomája....


Mondjuk az is igaz, hogy volt olyan csoporttársam aki sz**rt az egészbe mert lusta volt, bepánikolt a vizsgaidőszakban hogy sz**rt se tud, végül államvizsgája se lett meg. Így is lehet. Gondolom te inkább az utóbbira hasonlítasz :)

Bocsi de az ilyen emberek kiidegelnek :)

2014. márc. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!