Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem merem a szuleimnek elmonda...

Nem merem a szuleimnek elmondani, hogy nem tetszik ez az egyetem sem, mert felek, hogy csalodnanak; de annyira kikeszit?

Figyelt kérdés

Bolcseszkaron vagyok, de nem megy. 2 nyelvem van felveve, es mar ott tartok, hogy egyik sem megy. Felszolit a tanar, es en csak ulok, es nezek ki a fejembol, mert nem ertem, nem tanultam elozoleg. A masik nyelvnel pedig 0 vagyok, a tobbiek sokkal tobbet es jobban tudnak, mint en.

A legnagyobb gond az, hogy otthagytam mar 1 egyetemet, mert az nem tetszett es erre akartam jonni.

Vizsgaimbol csupan 2 sikerult, szoval nem tudom, hogy lesz tovabb.


2014. márc. 12. 12:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 anonim ***** válasza:
65%

De milyen nyelven beszélsz? Ott ahol élsz?

Azon a nyelven gondolom beszélsz. Tehát nem értem a tanár gondot :S

Meg most derül ki fél nap után, hogy nem lehet lecserélni a 2. nyelvet, amikor már ezren javasoltuk.

Ha segítségre vágysz, akkor azért írjál normális infókat, ne csak néha egy-egy elejtett mondatból derüljön ki, hogy hogy is van ez igazából.

2014. márc. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/81 anonim ***** válasza:
45%
ha a kreditek fele nincs meg úgyis kicsapnak, bár tudom OTT nem így megy!
2014. márc. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/81 anonim ***** válasza:
90%

Passzív félév? Jövőre ráhúzol a nyelvre ezerrel, addig a többit pihenteted.


Anyanyelvi tanártól tanulni sokkal hatékonyabb, eleinte nehezebb, de megéri.


Nem bántásnak és nem cseszegetésnek szánom, de úgy érzem, te azért tetted fel a kérdést, hogy bátorítást, együttérzést kapj. Ehelyett jó néhányan elmondtuk, hogy szedd össze magad, ugorj neki, sírás helyett csináld. Legközelebbre tudj mondani egy mondatot. Az is előrelépés lesz. Aztán utána majd már megy kettő. Magántanár, tanfolyam, szeptember óta már rég felzárkózhattál volna. Ugorj neki, mert nagyon elszúrod az életed!

2014. márc. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/81 A kérdező kommentje:

Milyen infokra gondolsz?

Ha emberek elott kell magyarul beszeljek, akkor is izgulok, nemhogy mas nyelven, amit alig beszelek. Leadni mas semmit nem tudok, mert ezek a tantargyaim kotelezoek, hogy kijojjon az ev vegi kreditem. Nem igazan beszelem azt a nyelvet sem, ahol lakom(mivel nem nagyvarosban nottem fel, mint ahol lakom, ezert ott mindenki tudott magyarul)

3.evben erre a nyelvre kellene forditsunk...

2014. márc. 12. 14:30
 55/81 A kérdező kommentje:

Igen, lehet venni kreditet, 10 euro egy kredit.

Ev vegeig 30kreditem kellene legyen, ebbol jelenleg van 9.

2014. márc. 12. 14:32
 56/81 anonim ***** válasza:
80%

Egyáltalán hány éve élsz abban az országban, hogy nem tudsz beszélni az ország nyelvén a csoporttársaiddal és a tanáraiddal? Milyen nyelvet használtál, amikor megláttad a hirdetést a szakról (amin nem közöltek ugye semmi hasznosat, csak hogy iratkozz be és minden király lesz)amikor felszálltál a buszra és bementél beiratkozni?

Ezek szerint van az adott ország nyelve, van az angol amit nem beszélsz, és van még egy nyelv amit szintén nem ismersz. Te milyen nyelveket tudsz beszélni igazából? (A középfokú magyaron kívül persze.)

2014. márc. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/81 anonim ***** válasza:
79%

valaki érti, hogy most mi van?

élsz X országban , X nyelvet nem beszéled, (akkor hogy intézel dolgokat?!), angolt nem beszéled, magyart se nagyon... és akkor X a fő szakod?!

2014. márc. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/81 anonim ***** válasza:
84%

Én tényleg szeretném megérteni, hogy hogyan működik ez. Nem hiszem, hogy olyan nagy titok lenne, hogy melyik országról van szó. Úgy sem ismerünk.

De ha ennyire nem ment, akkor tényleg jobban meg kellett volna gondolni a választást, főleg, ha ez már a második volt. Vagy még év elején lépni, amikor kiderült ez a nyelv mizéria.

De ugye visszacsinálni már nem lehet.

Szerintem döntsd el, hogy mit szeretnél. Ne foglalkozz azzal, hogy mások ezért megszólnak, vagy leszólnak, vagy hülyének néznek. Biztosan tudod, hogy mi lenne neked a legjobb. Aztán tény aszerint. A szüleid meg majd elfogadják a döntésedet egy idő után.

Lehet, hogy egyáltalán nem neked való ez az egyetem és valami teljesen más lesz majd a munkád.

Nem kell ennyire elkeseredni, még fiatal vagy, bármi lehetsz még.

2014. márc. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/81 anonim ***** válasza:
90%
figyelj mindent be lehet hozni. az meg ne legyen kifogás, hogy nincs aki az általad beszélt nyelven elmagyarázza a nyelvtant és a többit. én anyanyelvi tanártól tanulok nyelvet, igaz tud angolul de nem használja. Én is abbahagytam egy egyetemet a saját hülyeségemből/ lustaságomból. És most olyan szakon vagyok, ami érdekel. matekkal vért szenvedek, de megcsinálom. Inkább csússz egy évet, amit említettél, minthogy megint abbahagyd. Vagy menj el dolgozni.
2014. márc. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/81 anonim ***** válasza:
61%
sok mindent nem értek, de FŐLEG azt nem, hogy minek mentél olyan országba, aminek a nyelvét nem beszéled?
2014. márc. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!