Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell így kibukni azon,...

Miért kell így kibukni azon, hogy gondolok a jövőmre és nem diákmunkákból akarok megélni? Hogy beszéljek vele?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem az egyetemet és 2 éve van egy férfi, aki támogat anyagilag (nem pár tízezerre kell gondolni), cserébe én elkísérem összejövetelekre, vacsorákra. Ezt nem kötöttem anya orrára, mert nem láttam értelmét.

De tegnap otthon voltam, családi ebéden és minden kiderült.

Egész délután azt hallgattam, hogy ő nem erre nevelt, se tőle, se a mostohaapámtól nem ezt láttam, csalódott bennem, mi lesz így később, stb.

Felajánlottam, hogy kifizetem a hiteleit és együtt tölthetnénk külföldön egy hosszú hétvégét, mert tudom, hogy egyik legnagyobb álma eljutni Párizsba, jó anya-lánya program lehetne. Inkább nem írom le, hogy reagált...

Aztán mondta, hogy nem akar látni, ne menjek oda addig, amíg "ilyen életet élek" és bármi közöm van ahhoz a pasihoz. Reggel felhívtam, hogy beszélgessünk higgadtan, de fel se vette.


Nem értem, miért viselkedik így, amikor nem arról van szó, hogy illegális, vagy erkölcstelen dologból lenne pénzem.

A legjobb lenne, ha nyugodtan, üvöltözés nélkül tudnánk beszélgetni, de jelenleg ez szerintem lehetetlen.

De mégis, hogy próbáljak vele beszélni? Vagy most hagyjam egy ideig, hátha lenyugszik?

Csak attól tartok, hogy akkor még jobban elzárkózik majd és lehetetlen lesz megoldani ezt a kialakult helyzetet.


2014. máj. 18. 18:36
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
61%

majd ha lesz gyereked, megérted.

Én se szeretném, ha a gyerekem így akarna pénzt szerezni, mert nem erre neveltem.

GYakorlatilag leadtad magad, ahelyett, hogy munkát vállaltál volna.

2014. máj. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
55%

Igaza van. Nem azért keccsölte ki, hogy te egyetemre járhass, hogy itt tarts. Nem egyedül vagy mint az ujjam, és nem kellett menekülnöd otthonról.

Én a helyébe még meg is téptelek volna.

2014. máj. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
66%
ólcsón adtad magad.És a legszarabb az, hogy még csak meg se próbáltál 2-3-4 mellékállást összeszedni, hogy önerőből pénzt szedj össze.
2014. máj. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
53%

Hagyd lenyugodni. Pontosan olyan volt a reakciója, mint a válaszolóknak.

Ha neked belefér az életedbe a mostani helyzet, akkor éld.

Senki nem fogja a közértben megkérdezni, miből veszed meg a napi zsömlédet.

2014. máj. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
85%

Igaz, hogy nem illegálisan szerzed a pénzt, de nagyon erkölcstelen módon! Kitartott nőnek lenni még ma sem dicsőség.

Anyád helyben én is szégyellném, hogy ilyen lányom van.

Csak tegyél félre arra az időre, amikor lecserél egy fiatalabb pipire, hogy ne maradj ott üres kézzel.

2014. máj. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
64%
kívánom, hogy minden lepontozó gyereke éljen a testéből. MAjd akkor nem lesztek ennyire megértőek...
2014. máj. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem azért mégis csak érzed te magad is, hogy egyáltalán nem erkölcsös dolog, amit csinálsz, különben nem titkolóztál volna a családod előtt 2 évig. Ahogy írtad, a jövőd miatt csinálod, de be kell látnod, hogy ezzel nem tudod megalapozni a jövődet. Csak addig tudod csinálni, amíg fiatal és csinos vagy, de aztán majd egyszer csak lecserél az a pasas egy szebb és fiatalabb nőre, te pedig ott fogsz állni nulla munkatapasztalattal, úgy pedig egyetlen normális munkahelyre se fogsz kelleni. Akkor mihez kezdesz majd? Ráadásul ilyen háttérrel nyilván barátod se nagyon lehet, nem alapíthatsz családot, ez nem zavar?
2014. máj. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

De amit anya tudott nyújtani, az nekem kevés volt. Ezért tette

Miért legyen 2-3 mellékállásom, hogyha ezzel egy este alatt többet keresek, mint más több havi munkával?


Köszi utolsó előtti, hogy így aggódsz a jövőmért, de felesleges! :)

2014. máj. 18. 18:59
 9/43 anonim ***** válasza:
72%

ha a hapsi nem túl öreg, és nem ronda, és belátod, hogy nem ez a normális, csak átmenetileg megszeded magad, félreteszed a pénzt, akkor én nem látok kivetnivalót benne


van aki pár piáért odaadja magát a diszkóban, te legalább okosabban csinálod

2014. máj. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
91%
Hát látod én nem aggódok a jövődért, mert már most prosti vagy, ne fárassz légyszíves, ha ennyit keresel, akkor ráadásul a bevállalósabb fajta. Inkább sajnállak.
2014. máj. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!