Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell így kibukni azon,...

Miért kell így kibukni azon, hogy gondolok a jövőmre és nem diákmunkákból akarok megélni? Hogy beszéljek vele?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem az egyetemet és 2 éve van egy férfi, aki támogat anyagilag (nem pár tízezerre kell gondolni), cserébe én elkísérem összejövetelekre, vacsorákra. Ezt nem kötöttem anya orrára, mert nem láttam értelmét.

De tegnap otthon voltam, családi ebéden és minden kiderült.

Egész délután azt hallgattam, hogy ő nem erre nevelt, se tőle, se a mostohaapámtól nem ezt láttam, csalódott bennem, mi lesz így később, stb.

Felajánlottam, hogy kifizetem a hiteleit és együtt tölthetnénk külföldön egy hosszú hétvégét, mert tudom, hogy egyik legnagyobb álma eljutni Párizsba, jó anya-lánya program lehetne. Inkább nem írom le, hogy reagált...

Aztán mondta, hogy nem akar látni, ne menjek oda addig, amíg "ilyen életet élek" és bármi közöm van ahhoz a pasihoz. Reggel felhívtam, hogy beszélgessünk higgadtan, de fel se vette.


Nem értem, miért viselkedik így, amikor nem arról van szó, hogy illegális, vagy erkölcstelen dologból lenne pénzem.

A legjobb lenne, ha nyugodtan, üvöltözés nélkül tudnánk beszélgetni, de jelenleg ez szerintem lehetetlen.

De mégis, hogy próbáljak vele beszélni? Vagy most hagyjam egy ideig, hátha lenyugszik?

Csak attól tartok, hogy akkor még jobban elzárkózik majd és lehetetlen lesz megoldani ezt a kialakult helyzetet.


2014. máj. 18. 18:36
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogyan tudnád ezt megbeszélni vele, talán hagyd egy kicsit ezt leülepedni, az idő sok mindent megold.
2014. máj. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
64%
8 Ugyan az vagy, mint akik a kocsisoron állnak, csak ők valamivel különbek nálad.
2014. máj. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
95%
Remélem, a kérdés kamu. Ha nem, akkor gratulálok. Eladtad magad egy gazdag hapsi r..ancának, hogy egyetemre mehess. Zsebpénzedet félrerakhattad volna, állást vállalhattál volna, de dugni egyszerűbb, persze. Mert még ha most nem is... majd... eljön még annak is az ideje.
2014. máj. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:

18:59, tévedsz, megtudom ezzel alapozni a jövőmet. Rengeteg befolyásos emberrel találkozom ezáltal a kapcsolat által, olyan helyekre jutok, ahová mások álmukban sem.

Már most van annyi pénzem, hogy gond nélkül tudjak élni, ha esetleg elegem lenne.

Kétlem, hogy ennek majd ő vetne véget egyszer, valószínűbbnek tartom, hogy én akarok majd kiszállni.

Ne hidd, hogy én ezután majd beosztottként szeretnék dolgozni bárhol, pár százezres fizetésért, reggeltől estig.

Igen, ez eléggé akadályoz abban, hogy komoly kapcsolatom legyen bárkivel, de nem is vágyok rá jelenleg. Persze, lehet, hogy majd jön valaki, aki miatt érdemes lesz feladnom a luxust, a csillogást, a drága vacsorákat, utazásokat, a fényűzést. De még sose találkoztam ilyennel.

Itt van anya pl., aki a 130 ezres fizetését elkölti a hitelekre és a házra, utána egész hónapban kéregeti az 1000, 2000 forintokat a mostohaapámtól, aki semmiben nem segít, de nem tud kilépni a házasságból, mert egyedül nem bírná.

Vagy az egyik barátnőm, aki 18 évesen férjhez ment a gimis szerelméhez és most üti, veri a férje, de fél elhagyni.

Nekem erre nincs szükségem. Egyszer minden elmúlik, még a szerelem is.


Nem vagyok prosti, nem fekszem le vele. Neki kellett valaki, aki eljátssza a párját és nem hoz rá szégyent, nem jártatja feleslegesen a száját olyan dolgokról, amikhez másoknak semmi közük, legyen ez akár magánügy, akár üzlet.

Mert szerintetek a zsebpénzemből ilyen színvonalon élnék, ilyen dolgaim lennének és ilyen helyekre járnék?

Ugyan már, akkor lakhatnék az egyetemi koliban, vásárolhatnék turkálóba és ehetnék gyorsétterembe, hogyha szerencsém van. Ja, és emellett még dolgozzak is.

Lehet ri.ncozni, k.-zni, de nem nagyon érdekel.

Van egy lehetőségem, amit én maximálisan kihasználok, ennyi.

2014. máj. 18. 19:51
 15/43 anonim ***** válasza:
100%

ha nem érdekel, ha ribinek tartanak, miért írsz ki kérdést arról, hogy anyád mit szól hozzá? Hát nem mindegy az is? Úgyse kapsz tőle smmit, ő egy nulla, te vagy az isten, aki azt hiszi,mekkora menő csaj.

Egy szánalmas fruska vagy, aki kegyetlenül fog még sírni. ÉS tudod, anyukád, bár nem érdemled meg, valószínűleg akkor is ott lesz...

2014. máj. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
40%
Komolyan itt mindenki úgy beszél, mintha annyira könnyű lenne állást találni egy érettségivel, pláne egyetemistaként, amiért fizetnek annyit, hogy meg lehet belőle élni. Főleg ha az ember nem kommunikáció és médiatudomány szakra jár, hanem mondjuk olyanra, ahol laborok, kötelező gyakorlatok vannak. És akkor besétál az ember egy diákmunka közvetítőbe, és olyan álláshirdetésekkel találja magát szemben, hogy óránkénti 450 ft-ért, napi 8 órában 9-től 5-ig csak nappali tagozatos diákot keresnek. Aki rendes egyetemre jár, az az ilyet nem tudja elvállalni, meg nagyon más sem.. Aztán próbáljon meg havi nettó 60 ezer forintból megélni egyedül. Én megfogtam az isten lábát, és találtam egy állást, amit heti 20 órában végezhetek, abszolút kötetlen beosztásban, akár itthonról is, és többet keresek így, mint sok ember teljes munkaidőben, de megmondom őszintén, hogy nem ismerek még egy olyan diákot a környezetemben, akinek ekkora mákja lett volna. Én is komoly protekcióval kerültem be a céghez diákmunka során, és dolgoztam be magam annyira, hogy ilyen lehetőségem legyen. És még ez is iszonyat fárasztó, és van, hogy nem tudok bemenni előadásra, pedig kellene, de dolgoznom kell. Az sem egy kellemes érzés, ha a 8-tól 2-ig tartó labor után a többiek mennek haza tanulni, én meg még dolgozom hatig, és utána állok neki annak, aminek ők kettőkor, és próbálom meg hozni ugyanazt a színvonalat. Mert az egyetemen senkit sem érdekel, hogy dolgozom-e vagy nem. Én személy szerint nem tudnék úgy élni, mint a kérdező, de nem tudom elítélni, mint itt a sok álomvilágban élő erkölcscsősz. Próbáljatok meg olyan tisztességes munkát találni, amit esetleg egy mérnöki kar mellett is tudtok végezni, majd éljetek meg a fizetésből, amit megkaptok érte. Persze itt mindenki orvosit végzett, miközben 3 műszakban robotolt a gyártósoron..
2014. máj. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
96%
Te most komolyan kit fárasztasz. Ekkora kamut. A munkám révén sok luxus prostival találkoztam, azok nem keresnek ennyit. Biztos havi több tízmilliót szán arra a buta agyadra valaki. Ne itt provokálj.
2014. máj. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

16-os: Persze, nehéz boldogulni. Neked is, nekem is, másoknak is, akiknek nem jómódúak a szüleik, és nem támogatják esetleg a gyerekeiket. De én például sose mennék bele olyanba, mint amibe a kérdező, akármennyire is sz_r a helyzetem. Ráadásul láthatólag inkább csak élvezi az egészet, egyáltalán nincs annyira rászorulva.

Amúgy bicskanyitogató a stílusod, kérdező.

2014. máj. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
97%
Arról nem beszélve, hogy "sok befolyásos" ember biztos komoly üzleti kapcsolatot ajánl egy ostoba, pénzért megvehető kis ribinek.
2014. máj. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

Nem azért írtam ki a kérdést, hogy azt olvasgassam, itt mit gondolnak rólam. De írjátok le nyugodtan, ha nektek ettől jobb lesz a kedvetek.


20:06

Drágám, ne itt törd magad. :)

Nem vagyok luxusprosti.

Ismered azt a férfit, akivel ilyen kapcsolatban vagyok?

Vagy honnan tudod, hogy mekkora a vagyona és én mennyi pénzt kapok tőle?

Szerinted a barátai, ismerősei úgy ismernek, hogy én vagyok a lány, aki pénzért megy vele mindenhova?! Ugyan, kérlek, ne nevettess.

Mintha irigységet éreznék a válaszodban...

2014. máj. 18. 20:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!