Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj nekik, hogy törődök...

Miért baj nekik, hogy törődök magammal? Az jobb lenne, ha kövér lennék?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, nagyon sokáig kövér voltam, gyűlöltem magamat és az életemet.

De lefogytam és boldogabb vagyok sokkal, végre teljes az életem. Viszont a családom nem fogadja el, hogy törődök a külsőmmel, folyton kapom a gonosz megjegyzéseket.

De anya nem tudja, milyen 80-90 kilósnak és csúnyának lenni, mert ő még most, 40 felett is bombanő, simán letagadhatna 10 évet, vagy többet, pedig sosem sportolt, vagy diétázott.

A mostohaapámtól is csak a megjegyzéseket kapom, hogy azért állok bukásra több tantárgyból, mert talán a kalóriaszámlálás, új cuccok vásárlása és tornázás, futás helyett picit leülhetnék néha nyugodtan tanulni, meg nem igaz, hogy reggel nem vagyok képes aludni, hanem már hajnalban hangoskodnom kell (fura, az öcsém a mellettem lévő szobában nem ébred fel a futópadra, ő a ház másik végében igen...)


Csak a piszkálást hallgatom és már baromira unom, mert nekik fogalmuk sincs, hogy én mennyit szenvedtem azért, hogy úgy nézzek ki, ahogy.

Ha diétázok, akkor a nevelőapám direkt bevásárol a gyorséttermekbe és elkezdenek előttem enni és vigyorogva mondogatja, hogy milyen finom, kár, hogy én nem eszek, nem tudom, miről maradok le, stb. Anya meg csak nevet és mondja, hogy ne vegyem már ennyire komolyan a diétát és a férje csak viccel.



De nem értem, miért jó nekik ez...



2014. máj. 30. 15:37
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:

Mennyi a magasságod és a súlyod?


Egyébként engem is folyton ba.tattak - először mostohaanyám lekövérezett, meg miért eszek ennyit, mikor fogyóztam, akkor meg miért eszek ilyen keveset - soha nem volt jó semmi... nem számít, elköltöztem, a barátom meg elfogadja, mit miért teszek.

2014. máj. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem kérdező, neked vannak szövegértési problémáid. Többen leírták már, hogy mit csinálj, de te csak a magadét fújod! A szüleid fejébe belenyúlni se te, se mi nem tudunk. Neked kell velük leülni és megoldani a problémádat, nem játszani a sértődöttet!
2014. máj. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nagyon buta és értetlen itt mindenki. Csupán generációs probléma lépett fel. Kedves kérdező! Minden szülő ilyen csak jòt akarnak. Ne kapd fel a vizet pàr hónap és abbahagyják. Érezd magad jól inkább lehet dèlutân is futni.
2014. máj. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
37%
én arra tippelnék, hogy túlzásba estél, már kifejezetten sovány vagy és ez zavarja őket. vagy, hogy állandóan a külsőddel törődsz, teszem azt nem mész iskolába smink nélkül, kiakadsz ha koszos egy ruhád és nem tudod pont azt felvenni, ilyenek. ne érts félre, nem rólad feltételezem, találgatok :) segítenél ha leírnád hány cm/kg vagy és hogy mennyit törődsz a KÜLSŐDDEL (nem a súlyoddal)
2014. máj. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 A kérdező kommentje:

Így is van időm másra, rengeteget vagyok a barátaimmal, barátnőimmel (szinte minden délután, este), hétvégente szórakozni járunk, bulizunk. Nem úgy kell elképzelni, hogy hazajövök és már megyek a futópadra, vagy tornázni és ezt csinálom hajnalig... :)

Furcsa, hogy senki nem bánt amiatt, mert figyelek magamra, egyedül a közeli családtagjaim.


Azért vásárolok folyton és veszek új cuccokat, mert örülök, hogy végre felvehetem a haspólókat, rövdnadrágokat , ruhákat, magassarkú cipőket és az olyan márkás, normális ruhákat, amik nem úgy állnak rajtam, mint a zsák, vagy éppen a farmerokat, amikből nem a legnagyobb méret kell és nem veszek el bennük, hanem tényleg kiemelik az alakomat.

Örülök, hogy végre nem a C&A-s, vagy F&F-es cuccokat kell hordanom, amik előnytelenek és borzasztóak voltak.

Tudom, hogy sokat vásárolok, ezzel tisztában vagyok. De nem az ő pénzüket költöm, szóval ebbe nincsen beleszólásuk.



174 cm vagyok és 53 kg vagyok jelenleg.

Sokat törődök a külsőmmel (két hetente fodrász, manikűrös, kozmetikus), rengeteg ruháim és kiegészítőim vannak, smink nélkül nem megyek ki a házból (nem kell extrára gondolni, minimum szemceruza és spirál, alapozó) és igen, akár az iskolából is hiányzom a külsőm miatt, ha éppen úgy alakul.

2014. máj. 30. 16:44
 26/60 anonim ***** válasza:
61%

Én is 174 cm vagyok, nincs nagy mellem, de amikor 53 kilós voltam, akkor kezeltek anorexiával (tényleg). Teljesen kiürült a szervezetem, olyan izomgörcseim lettek, hogy összeestem az utcán, a csodálatos hajkoronám teljesen elvékonyodott, eltöredezett, azóta sem jött rendbe. A körmeim letörtek, azóta sem jött rendbe. A bőröm tropa lett. Besárgultam, mert a májam nem bírta. A savas étkezéstől teljesen elvékonyodott a fogzománcom, azóta 3 fogam tört le.

Az én anyukámék is állandóan etetni akartak. Nem értettem, miért. Most, ha nézem az akkori képeket, teljesen megrémülök: elvékonyodott a szám is.

Nekem a CC-s cuccok is jól álltak, sőt,még mindig jól állnak.


Jó szórakozást mindezekhez. Nekem 1.5 év kellett a sarágaságig.

2014. máj. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
95%

"és igen, akár az iskolából is hiányzom a külsőm miatt, ha éppen úgy alakul"

Grat önmagadhoz! És ezek után csodálkozol továbbra is mind a válaszolókon, mind a szüleiden! Nem a szüleiddel van gond agyilag, hanem veled. Azt továbbra se fogtad fel, hogy minden tantárgyból erősnek kell lenned ahhoz, hogy felsőoktatásba felvegyenek, és minden középiskolai évben, nem csak az utolsó év számít, és nem csak az érettségi tantárgyak. De nem féltelek, akinek ennyi esze van, mint neked azt remélhetőleg úgy se veszik fel, de majd ha így jársz ne sírj, hogy, de miért nem! Ja, és grat, hogy lefogytál, de eszed attól még nem lesz.

2014. máj. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
74%
A magasságodhoz nagyon kevés az 53 kiló. Szerintem csak féltenek, nem akarják, hogy anorexiába sodródj. Túlzásba vitted a fogyókúrát!
2014. máj. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
90%
Iskolából hiányzol a külsőd miatt? :D:D Hát...gratulálok, még bukásra is állsz, de azért a szád nagy?
2014. máj. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
73%

"Az Ön Testömegindexe:

17.5

Ön sovány"


És még mindig fogyózol, meg kalóriát számolsz? Szerintem aggódnak, mert féltenek az anorexiától, de ezt rosszul mutatják ki.

2014. máj. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!