Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj nekik, hogy törődök...

Miért baj nekik, hogy törődök magammal? Az jobb lenne, ha kövér lennék?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, nagyon sokáig kövér voltam, gyűlöltem magamat és az életemet.

De lefogytam és boldogabb vagyok sokkal, végre teljes az életem. Viszont a családom nem fogadja el, hogy törődök a külsőmmel, folyton kapom a gonosz megjegyzéseket.

De anya nem tudja, milyen 80-90 kilósnak és csúnyának lenni, mert ő még most, 40 felett is bombanő, simán letagadhatna 10 évet, vagy többet, pedig sosem sportolt, vagy diétázott.

A mostohaapámtól is csak a megjegyzéseket kapom, hogy azért állok bukásra több tantárgyból, mert talán a kalóriaszámlálás, új cuccok vásárlása és tornázás, futás helyett picit leülhetnék néha nyugodtan tanulni, meg nem igaz, hogy reggel nem vagyok képes aludni, hanem már hajnalban hangoskodnom kell (fura, az öcsém a mellettem lévő szobában nem ébred fel a futópadra, ő a ház másik végében igen...)


Csak a piszkálást hallgatom és már baromira unom, mert nekik fogalmuk sincs, hogy én mennyit szenvedtem azért, hogy úgy nézzek ki, ahogy.

Ha diétázok, akkor a nevelőapám direkt bevásárol a gyorséttermekbe és elkezdenek előttem enni és vigyorogva mondogatja, hogy milyen finom, kár, hogy én nem eszek, nem tudom, miről maradok le, stb. Anya meg csak nevet és mondja, hogy ne vegyem már ennyire komolyan a diétát és a férje csak viccel.



De nem értem, miért jó nekik ez...



2014. máj. 30. 15:37
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
69%

Anyám, te kérdező tényleg nagyon buta vagy, ha saját magadat képes vagy meghazudtolni.

Ezt, azért látod, hogy mit írtál: "hogy azért állok bukásra több tantárgyból"? Ha pedig még azt se tudod, hogy nem csak azokból kell jónak lenni, amik "kellenek"..., akkor meg pláne. Szerinted, ha megbuksz vmiből, bármiből, hány fősulira fognak felvenni téged? És ennyit nem tudsz 17 évesen? Te tényleg 17 éves vagy? Mert a szinted nem ezt mutatja! :(

2014. máj. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
21%
mivel nem tudják, hogy milyen kövérnek lenni, bunkóznak. nekik e csak egy jó poén, nem is gondolnak bele, hogy neked ez mennyire rosszul esik. annyit tehetsz, hogy leülsz velük, és beszélsz erről. a nevelőapáddal milyen a kapcsolatotok? jó? úgy szereted, mint egy apát, vagy csak simán muszájból élsz vele együtt, és rühelled? ha az utóbbi, mond neki, hogy kussoljon, nincs joga beleszólni a dolgaidba. én meg mondanám neki.
2014. máj. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
92%

Figyi szerintem ne sértegesd a hozzászólókat, mert mindenki csak segíteni akar.

Azért kattant rá mindenki a tanulásra, mert a Te korodban ez a legfontosabb. Ha ehelyett mondjuk azt hoztad volna fel példának, hogy azért piszkálnak, mert a külön programod miatt kevesebbet van együtt a család, ami valjuk be, szintén fontos, de a tanuláshoz képest elhanyagolhatóan, akkor biztosan más választ kaptál volna.


Amúgy meg, próbálj ne ellenségként rájuk tekinteni. Inkább bizonyítsd be nekik, hogy a sport milyen jó, mert nem csak jól nézhetsz ki a hatására, hanem a közérzetnek is jót tesz. Menjetek el együtt futni, jógázni, stb.

A hamburgerestekre meg (én így szoktam megoldani) süss magadnak zsemlét, amit megehetsz, és egyél mellé több salátát. Mindjárt kevésbbé piszkálódnak majd.

2014. máj. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
53%
Gratulálok h ilyen kitartó vagy és így le tudtál fogyni, minden elismerésem =) szerintem őszintén beszélgess el anyukáddal, mond el neki azokat amiket ide is leirtál (h ő is milyen csinos, meg hogy utaltad a régi kinézeted, sokat dolgoztál h te is szép csinos legyél stb). Ha anyukád végre megért téged ő majd tud hatni a férjére, de vele alapvetően próbálj meg ne foglalkozni, nem tudom milyen a kapcsolatotok de elég bunkónak tűnik nekem az alapján amit leírtal. Én kivülálloként mást nem tudok tanácsolni neked, de az biztos h ne hagyd abba amit csinálsz, szerintem az egészséged sokkal fontosabb annál hogy hányast kapsz pl énekből.
2014. máj. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 A kérdező kommentje:

Hagyjuk már a tanulást, mert nem az a lényeg.

Azt anya se mondta soha, csak a nevelőapám, kb kétszer. Onnan tudom, hogy soha nem kellenek majd ezek, mert gyűlölöm őket, egyikből sem szándékozom érettségit tenni, az egyetemen pedig nem megyek olyan szakra, ahol kellenének.

Nem bukok meg semmiből.

Az egyik tantárgyra vinnem kell egy prezentációt, mondta a tanár, hogyha viszem, azonnal megadja a kettest. Ez már kész van.

A másik tárgyból (kémia, 8.-ban elvesztettem a fonalat) pedig lemásolok egy füzetet (igen, egész évben egy betűt nem írtam az órán) és arra kapok egy ötöst, így abból is meglesz a kettes.



Nem estem át a ló túloldalára egyáltalán. Nem nézek ki rémesen, sőt. Nem vagyok depis, se nyűgös, akkor voltam az, amikor 95 kg voltam és mindenki bántott. Most pedig, akik dagadt disznóztak és repülőre akartak tenni, hogy elküldjenek Etiópiába az éhezőknek, mert "belőlem megoldódna az éhezés", udvarolnak, rohannak utánam és jóban akarnak velem lenni.

Jó a kedvem mindig, mert nem azt hallgatom, hogy mások mivel bántanak meg, vagy ha valaki nevet, nem gondolom rögtön azt, hogy biztos rajtam és végre magabiztosan tudok sétálni az utcán, vagy a gimi folyosóján.

Nem megyek tönkre, sőt.


Anyának már mondtam, hogy eljöhetne velem futni, vagy pilatesre. Az volt a válasz, hogy neki ezekre nincs ideje, ő nem egy sportos alkat, hamar elfárad.

Hívtam Flabélos-ra is (20 perc max), ahol szinte semmit nem kell csinálnia, de ő abban nem hisz és nem pazarolja ilyenekre az idejét...

Mondtam már neki, hogy mennyire utáltam a régi külsőmet, de csak annyi volt a válasz, hogy szerinte akkor is szép voltam, semmi baj nem volt velem, nem érti, miért nem vagyok hajlandó enni (mert neki a diéta egyenlő azzal, hogy vizen meg almán élek...).

2014. máj. 30. 16:15
 16/60 anonim ***** válasza:
100%

nem tudnád ezt velük megbeszélni, hogy mi bánt téged, és hogy ne piszkáljanak?

megmondod, ha nem tesznek többet megjegyzéseket hajlandó vagy kompromisszumokra. pl nem futópadozol hajnalban.

2014. máj. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
29%

ha nem állnál bulásra onodlom őket sem zavarná, amit csinálsz.

de neked egy dolgod van, tanulni.

ha kicsit leülsz seggelni meglesz a 3-as, ők is boldogok, nem csesztetnek, te meg egész nyáron futhatsz vagy amit akarsz. ennyit nem érne meg a béke?

kicsi szálljál le a magas lóról, mert attól hogy lefogytál, belül még a kis kövér önbizalomhiányos elkényeztetett kis csitri vagy, aki toporzékol, ha valami nem tetszik neki, a kilókat ledobtad, ezt a viselkedést sem ártana!

2014. máj. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
81%

Ha vettek neked futópadot, akkor nem ellenzik, amit csinálsz.

Ráadásul mindjárt évvége, és két tárgyból állsz bukásra, amik jövőre kiesnek..azaz kiesnének, ha nem buknál meg...

Attól még, hogy az öcséd nem kel fel a futópadra, a nevelőapukád felkelhet, hiába alszik messzebb.

2014. máj. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
77%

Tudod kedves kérdező, én is nemrég szabadultam meg jó néhány plusz kilótól. 75 kg-ról fogytam le 57-re. Mindez 2 éve történt, és most is ennyi vagyok. Pedig semmi mást nem csinálok, csak figyelek az étkezésre. Nem járok edzeni, sem aerobikra, nincs futópadom, szobabiciklim, nem járok futni, vagy ilyesmi. Pusztán figyelek az étkezésre, hogy ne egyek túl hizlaló dolgokat. Egyébként így is fogytam le. És köszönöm szépen jól vagyok.:) És amit kell, a dolgomat, azt pedig elvégzem. Ez a nem mindegy!

Igen is átestél a ló túloldalára. Fele ennyi testre fordított figyelemmel sem híznál vissza, jól néznél ki és több időd lenne másra. És már ne is haragudj, de ha az iskolában töltött időt leszámítva folyton csinálsz valamit, aminek köze van az edzéshez, számolod a kalóriákat, akkor az már tényleg az a helyzet, hogy persze, hogy cukkolnak és piszkálnak. És nem azért, mert nem becsülik, hogy ügyesen lefogytál, hanem hogy már túlzás, amit csinálsz. Hogy vedd észre magad!

2014. máj. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
88%
Talán nem az életmódodra kell fogni mindent. Én is életmódot váltottam, a sport kétnaponta max 1 óra, a kalóriaszámolás egy idő után fejből megy. Új cuccok vásárlása?? Max ha 30 kilót adtál le, de azt is elég a fogyáskor egyszer, nem kell mindig új ruha.
2014. máj. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!