Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj nekik, hogy törődök...

Miért baj nekik, hogy törődök magammal? Az jobb lenne, ha kövér lennék?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, nagyon sokáig kövér voltam, gyűlöltem magamat és az életemet.

De lefogytam és boldogabb vagyok sokkal, végre teljes az életem. Viszont a családom nem fogadja el, hogy törődök a külsőmmel, folyton kapom a gonosz megjegyzéseket.

De anya nem tudja, milyen 80-90 kilósnak és csúnyának lenni, mert ő még most, 40 felett is bombanő, simán letagadhatna 10 évet, vagy többet, pedig sosem sportolt, vagy diétázott.

A mostohaapámtól is csak a megjegyzéseket kapom, hogy azért állok bukásra több tantárgyból, mert talán a kalóriaszámlálás, új cuccok vásárlása és tornázás, futás helyett picit leülhetnék néha nyugodtan tanulni, meg nem igaz, hogy reggel nem vagyok képes aludni, hanem már hajnalban hangoskodnom kell (fura, az öcsém a mellettem lévő szobában nem ébred fel a futópadra, ő a ház másik végében igen...)


Csak a piszkálást hallgatom és már baromira unom, mert nekik fogalmuk sincs, hogy én mennyit szenvedtem azért, hogy úgy nézzek ki, ahogy.

Ha diétázok, akkor a nevelőapám direkt bevásárol a gyorséttermekbe és elkezdenek előttem enni és vigyorogva mondogatja, hogy milyen finom, kár, hogy én nem eszek, nem tudom, miről maradok le, stb. Anya meg csak nevet és mondja, hogy ne vegyem már ennyire komolyan a diétát és a férje csak viccel.



De nem értem, miért jó nekik ez...



2014. máj. 30. 15:37
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
még mindig szeretnél fogyni? ez azért elég szigorú diéta
2014. máj. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem eleget eszel.

A napi fél óra futás az semmi, nagyjából 250 kcal-t dolgozol le.

Krumplit felesleges enni, inkább egyél más köretet.

2014. máj. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:

A napi fél óra futás miért lenne semmi? Én kétnaponta futok kb. annyit és fogyok...

Amúgy meg nem csak napi fél órát fut: "Heti kétszer járok pilatesre, reggelente futok fél órát, délutánonként tornázom itthon és elmegyek futni, vagy a futógépen futok."

2014. máj. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem ez egyáltalán nem sok. A pilates alkalmanként 350 kcal max. Főleg egy tininek ez pont jó.
2014. máj. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
Nem akalórikkal kell dobálozni, a sport kétnaponta bőven elég.
2014. máj. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
7%
Ha belefér, napi 1 óra mozgás a lehető legegészségesebb. Kérdező, az ízületeket óvd, megfelelő bemelegítés, stb. Krumpli, rizs helyett pedig tartalmasabb ételek. Sok zabpehely. Hetente egyszer egyél azt, ami jól esik. Sok-sok zöldség.
2014. máj. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
91%
Pont, hogy pihentetni is kell a testet :)
2014. máj. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
5%
Napi fél óra kocogás és heti 2 pilates nem meríti ki egy tini szervezetét annyira, hogy be kelljen tartani a pihentetést. A grundon naponta több órát focizó kiskrapekok is betartották a minnden másnapi pihit?. Ha jól esik neki, hadd nyomj, de táplálkozzon rendesen.
2014. máj. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
7%
hadd nyomja
2014. máj. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
MInt írta napi fél órát kocog reggel! majd délután fut, vagy tornázik, pluszban heti 2 pilátes...
2014. máj. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!