Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért baj nekik, hogy törődök...

Miért baj nekik, hogy törődök magammal? Az jobb lenne, ha kövér lennék?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, nagyon sokáig kövér voltam, gyűlöltem magamat és az életemet.

De lefogytam és boldogabb vagyok sokkal, végre teljes az életem. Viszont a családom nem fogadja el, hogy törődök a külsőmmel, folyton kapom a gonosz megjegyzéseket.

De anya nem tudja, milyen 80-90 kilósnak és csúnyának lenni, mert ő még most, 40 felett is bombanő, simán letagadhatna 10 évet, vagy többet, pedig sosem sportolt, vagy diétázott.

A mostohaapámtól is csak a megjegyzéseket kapom, hogy azért állok bukásra több tantárgyból, mert talán a kalóriaszámlálás, új cuccok vásárlása és tornázás, futás helyett picit leülhetnék néha nyugodtan tanulni, meg nem igaz, hogy reggel nem vagyok képes aludni, hanem már hajnalban hangoskodnom kell (fura, az öcsém a mellettem lévő szobában nem ébred fel a futópadra, ő a ház másik végében igen...)


Csak a piszkálást hallgatom és már baromira unom, mert nekik fogalmuk sincs, hogy én mennyit szenvedtem azért, hogy úgy nézzek ki, ahogy.

Ha diétázok, akkor a nevelőapám direkt bevásárol a gyorséttermekbe és elkezdenek előttem enni és vigyorogva mondogatja, hogy milyen finom, kár, hogy én nem eszek, nem tudom, miről maradok le, stb. Anya meg csak nevet és mondja, hogy ne vegyem már ennyire komolyan a diétát és a férje csak viccel.



De nem értem, miért jó nekik ez...



2014. máj. 30. 15:37
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
Napi 1 óra aktív mozgás bőven belefér. Ha délutánonként még 2 órát fut, akkor az sok. Nem tudjuk, mennyit fut és azt sem, hogy mi a napi rutin.
2014. máj. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:

Érelmezés, annak aki szerint pont eleget mozog:

"Heti kétszer járok pilatesre, reggelente futok fél órát, délutánonként tornázom itthon és elmegyek futni, vagy a futógépen futok."


Egy nap: fél óra futás reggel, futás+torna este, (és néha pilates)

2014. máj. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
64%- Szerintem az életkorának megfelelő mozgásmennyiséget csinál. Napi 1 óra aktív mozgás mindenkinek jót tenne.Nem testépít, hanem félórát kocog , a többit csak találgatjuk, nem végez megterhelő mozgásformát. Bár én a kocogást, futást csak megfelelő körülmények között ajánlom (futópálya, cipő, technika). Ha esténként tornázgat dvd-re, vagy power yogázik, az pont jó. Naponta én is bringázom másfél órát terepen, azért mert jól esik. Ha valaki érzi, hogy neki sok, vagy túlságosan kifárad, akkor változtatni kell. 17 évesensimán belefér.
2014. máj. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
68%

174/53as adottságokkal, túl sokat sportol, és keveset eszik. Plusz lesz@rja a tanulást is, ha arról van szó, holott az elsődleges dolga az lenne, és nem a teste! Kóros állapot ez már, mind pszichésen, mind fizikálisan. Épp, h csak nem anorexiás, csak mert még nem hánytatja talán-talán magát. De amennyit kamuzott a kérdező, ki tudja!

Ezeknek megfelelően, IGEN, kérdező...a szüleid nem csoda, hogyha jobban örülnének annak, h kövér legyél. És, ha jót akarsz magadnak a jövődet nézve, akkor fordulj pszichológushoz!

2014. máj. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
54es vagyok még: én vagyok 155/50es...és bár ez a norma, még is túl soványnak látom magam, holott bmi szerint is valóban ez a norma, akkor a 174/53 atyaég milyen lehet?!
2014. máj. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
Ne sértésnek vedd, de nevelőapádnak abban igaza van, hogy nem kellene ennyire félvállról venned a tanulást - és nem azért, hogy legyél stréber, hanem azért, hogy szokd meg, hogy olyat is meg kell tenned sokszor az életben, amihez nincs kedved. Ha megszokod a lébecolást, a kiskapukat, azt, hogy "jaj, a külsőm fontosabb, mint a suli", egy csapásra nem fogsz megváltozni az egyetem miatt, sőt lesz ott is olyan tárgy, amit feleslegesnek tartasz majd. Inkább most szokd ezt a fajta fegyelmet, mint az egyetemen bőgj, hogy már megint megbuktál meg a szemét tanár nem nézi el az x. hiányzást... ráadásul azért látszik az írásodon, hogy mennyire a fejedbe szállt az újonnan jött "szépség", csak a felszínes dolgokon jár az agyad, betegesen smink- és divatmániás vagy, a bulit emeled ki... megértem, ha ez idegesítő a családodnak. Persze azt meg nekik is meg kell érteniük, hogy akkor szarul érezted magad, most meg jobban - de mértéket kell tanulni.
2014. máj. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:

Én 168/47 vagyok, te 174/53 - ugyanazok az arányok, és anorexiás kinézetem van, simán elmehetnék valami koncentráció táborról szóló filmbe szerepelni.


Túl sokat mozogsz - ami nem lenne akkora gáz, csak nem eszel mellette. Ennyi mozgáshoz ez irdatlan kevés. Meg a "soha nem eszek belőle sokat" az lehet egy fél kistányérnyit jelent, ami lófsz.


Jogosan aggódnak a szüleid, de nem gáz, folytasd csak a koplalást - ez ugyanis az - majd pánikreakcióba lép a szervezeted, aztán felzabálsz mindent, és duplázol a súlyodon - vagy átcsapsz bulimiába (tapasztalatból beszélek, ja és az anorexiás is azt mondja, hogy ő nem az, aztán egy frászt nem.)


A helyetekben én már rég pszichológust + családterapeutát - keresnék, hogy kezeljen téged, és az egész családot.

2014. máj. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:

ennyi mozgáshoz irgadtlan kevés ennyi étel

ha ennyit mozog simán ehetne többet

ez már átcsapott koplalásba, vagy több étel, vagy kevesebb mozgás kéne

ha most a már nem fogyózok fázisban ez van, akkor vajon hogyan fogyott le? ja igen koplalt, aztán majd ha fősulin nem lesz idő edzeni, és rendesen fog enni duplája jön vissza. ja dehogyis, hisz ő netojja a tanulást, mert a testéből él!

2014. máj. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
Ha ilyen keveset eszel, akkor nincs miből izmot építened. Hiába vagy vékony, ha szottyos vagy. Enni kell, csak nem mindegy mit és mikor. Az izmos, feszes nők sokkal szebbek mint a deszka szottyosak.
2014. máj. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
54%
55ös vagyok: végre vki másnak is leesett rajtam kívül, hogy a kérdező adottságai durván kórosak. Szerintem az egész kérdés is kamu. Ha csak az én adottságaimból indulok ki, igaz én most kezdtem futni - nem fogyás miatt -, de nekem se megy fél órás/ vagy napi egy órás futás. Pláne nem ennyi kaja mellett, ahhoz sokkal erősebbnek kell lenni. Szerintem jól bedőltünk mindannyian ennek a kamu kérdésnek! :(((
2014. máj. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!