Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá anyámat, hogy...

Hogy vegyem rá anyámat, hogy ne vegye el a tanfolyamért kapott pénzemet?

Figyelt kérdés
Nagy mellénnyel belevágtam egy munkaügyi tanfolyamba, de most 1 hét után sikítva menekülnék annyira nehéz. Sajnos otthagyni nem lehet. 300000 Ft-ot kapok összesen a tanfolyamért, ez pont fedezné a megbukás költségeit. Egyben nem tudnék kifizetni ennyi pénzt, se anyám, se apám. Hogy vegyem rá, hogy ne vegye el a pénzt? Mondtam neki, hogy ha valami nagy csoda folytán átmegyek akkor megkaphatja a pénzt, de szó se lehet róla. Legszívesebben felvágnám az ereimet.

2014. júl. 6. 13:58
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
55%
És akkor mi terve? Megbuksz, ennyi, továbbra is tengődsz meló nélkül?
2014. júl. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 A kérdező kommentje:
Hát gondolom közmunkán leszek amíg ledolgozom azt a 300000 Ft-ot. De addig nyilván egy vasat se kapok.
2014. júl. 6. 14:22
 13/52 anonim ***** válasza:
89%
6 honapos felnott tanfolyamon nincs is annyira magas elvaras. Ha 35 szot le tudsz irni gyorsirasban percenkent, akkor meg atmesz. Tanulj, gyakorolj, nem fognak megbuktatni, onekik is a hasznuk hogy attoljanak. Tudod, hirnev, lezarjak a helyet, ha nem tudnak valamit felmutatni.
2014. júl. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
73%
én most tettem le a grafológiát. Nagyon nem értettem az elején, de már kifizettem és nem tudtam volna a többiek szemébe nézni ha feladom.Ha megbuksz legalább megpróbáltad, de ha kilépsz utálni fogod magad egy ideig
2014. júl. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 A kérdező kommentje:
Az nem úgy fog menni. Szöveget fognak diktálni amit nekem le kell majd írnom gyorsírással és szinte beszédtempóban fognak diktálni utána meg át kell raknom a gépbe gépírással. Fél percet kell gondolkoznom legalább, hogy most ezt a betűt, hogy is írjuk meg stb...
2014. júl. 6. 14:29
 16/52 A kérdező kommentje:
Csak a vizsgán nem lesz fél perces gondolkodási időm minden szó után, hanem folyamatos diktálás lesz.
2014. júl. 6. 14:29
 17/52 anonim ***** válasza:
25%

4. Valaszolo.,teljesen igazad van mindenben,..

.... ketdezo???hany eves vagy ,,?? Nezd vagy oda adod a penzedet a szuleidnek vagy koltoz el onnan es akkor fizes lakast rezsit vasarolj be magadnak...es meglatod az a 300.000ezerbol nem is marad sok....azon el gondolkodtal mar hogy a szuleidnek mennyi penzebe kerultel mar mig felneveltek??es meg nevelnek?? Mikor iskolaba jartal stb az ingyen volt??vagy az ujj ruhaid?kirandulasod?? Ilyen gyerekekre szoktak axt mondani hogy hàlàtlanok !!! Most nagyra vagy...de ha nem kapsz melot..es a pemzedet elvered.

2014. júl. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
69%
Ne parazz! "Majdnem" beszed tempo az lassu gyorsirasban. Egy het utan persze, hogy nem bizol magadba. En megtanultam, (meg hozza idegen nyelven) te is meg fogod. Majd egy honap utan irj, hogy hogy erzed magad. Ha becsultesen gyakorolsz, akkor menni fog. Tudod, akkor meg a tanar azt ajanlotta, mikor TV-nezunk, probaljuk irni gyorsirasban, es ugyanugy gepirasban amit hallunk. Hidd el, nagyon jo tanacs volt. Ez az egesz olyan, mintha ujbol tanulnal magyarul irni. Nem olyan nehez, mint gondolod. Sot, most mar a konnyebb valtozata tanitjak a Pitman-nek.
2014. júl. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
78%
Gyorsírásnak pont az a lényege, hogy nem betűket kell megjegyezni, hanem szavakat hogy írnál le fonetikusan gyorsírással. Egy hét után még ezt nem látod át. Én érettségiztem belőle. Ott már volt olyan, hogy egy kifejezést két betűvel írtunk le. Pl. Jó Napot kívánok, az csak úgy nézett ki fonetikusan, hogy óap. Tehát csak ennyit kellett leírni, és utána mar tudtad is, hogy mit írtál oda :) kitartást :)
2014. júl. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
93%

A munkaügyis tanfolyamok 3 oldalú szerződésesek:

Munkaügyi a képző intézménnyel,

Munkaügyi veled

Képző intézmény veled.


Bizonyos körülményekkel otthagyhatod úgy a tanfolyamot, hogy nem kell fizetned semmit. A munkaügyinek akkor nem kell fizetned, ha munkaviszonyt létesítesz a tanfolyam ideje alatt, ilyenkor nem is folytathatod a tanfolyamot.

A képző intézménynek akkor nem kell fizetned, ha a helyedre lép valaki a tanfolyamban.

Mivel ezekre a tanfolyamokra általában nagy a túljelentkezés és nemrég kezdődött a tanfolyam, ez meg is oldható. (a gyakorlatban is így van, a vőm így volt tavaly)

Ha otthagyod a tanfolyamot, akkor a képzési költség időarányos részét kell megfizetned a képző intézménynek (feltéve, hogy nem lép a helyedre más)

Ha csak a vizsgád nem sikerül, akkor lehetőséged van pótvizsgázni. Ha az sem sikerül, még akkor sem szokták az egész képzési költséget követelni. A munkaügyinek meg nem is kell visszafizetned semmit ilyen esetben. Nem hinném, hogy egy gyors- és gépíró tanfolyam költsége 1 főre olyan nagy lenne, hogy a többszöri sikertelen vizsga után 300ezret kellene fizetned.

Tedd fel a netre a képzési szerződést az adataid kitakarásával (azt, amit a képző intézménnyel írtál alá), abból meg lehet tudni minden lényeges anyagi vonzatot.

2014. júl. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!