Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá anyámat, hogy...

Hogy vegyem rá anyámat, hogy ne vegye el a tanfolyamért kapott pénzemet?

Figyelt kérdés
Nagy mellénnyel belevágtam egy munkaügyi tanfolyamba, de most 1 hét után sikítva menekülnék annyira nehéz. Sajnos otthagyni nem lehet. 300000 Ft-ot kapok összesen a tanfolyamért, ez pont fedezné a megbukás költségeit. Egyben nem tudnék kifizetni ennyi pénzt, se anyám, se apám. Hogy vegyem rá, hogy ne vegye el a pénzt? Mondtam neki, hogy ha valami nagy csoda folytán átmegyek akkor megkaphatja a pénzt, de szó se lehet róla. Legszívesebben felvágnám az ereimet.

2014. júl. 6. 13:58
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
89%

Ilyenre, hogy "De az van beleírva, hogy.." nem lehet választ alapozni.

Ezek több oldalas szerződések, az általad (ráadásul nem is szó szerint) kiragadott részen kívül számtalan fontos dolgot tartalmaznak. Ráadásul egy kicsit pontatlan idézés pont az ellenkezőjét jelentheti, mint ami valójában a szerződésben van.

Ha komolyan érdekel, hogy mik a lehetőségeid, lefényképezed és felteszed a netre. Ha nem teszed fel, nem lehet megmondani, hogy mit tehetsz a tanfolyammal kapcsolatban.

Találgatni és különféle variációkra számtalan eshetőséget írni meg felesleges és időt rabló.

2014. júl. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
24%

17es!


Remélem te is odaadod a szüleidnek a pénzed, mert hát elég sokba kerültél mire felnevetek téged!! Vagyis ha te azt mondod h a kérdező fizesse meg nekik... akkor neked is kéne!! eltartottak mondjuk 18 évig téged akkor neked sem ártana nekik adnod a fizudat!!!


Hát kérdező sztem ne add oda! Csináld végig a tanfolyamot és az a pénz nagyon jó kezdőtőke lesz h el tudd kezdeni külön az életed!


Amúgy meg elég gáz, hogy elkéri tőled! Ha így veszi a dolgokat h jár neki akkor minek szült gyereked... csak tudta h nem ingyen lesz! Nem hogy örülne h van miből elkezdened egy külön életet!

2014. júl. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
0%

Gondolkozz el a hozzáállásodon. A gyorsírás lényege a gyakorlás. Napi egy órát szánj rá, és egy hónap múlva gondold át újra.

Egyébként szerintem ha munkába állsz, akkor valószínűleg retorzió nélkül félbehagyhatod a tanfolyamot.

2014. júl. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 A kérdező kommentje:
Nem a gépírással van problémám!!!!!!!!!!! A gyorsírás a k*va nehéz.
2014. júl. 6. 17:56
 35/52 anonim ***** válasza:
39%
Tökmindegy, melyikkel van bajod, a válasz ugyanaz: gyakorolni kell!!! Nincs munkád, egész nap otthon vagy, nem érsz rá gyakorolni??? Menne ez, csak te nem akarod, nem akarásnak meg nyögés a vége.
2014. júl. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
56%

17.! Hogy jön az ide, hogy mennyibe került eddig a szüleinek? Nem kéri senki az életét könyörögve! Te is elszeded a kölykeid pénzét, jól gondolom?!


Kérdező! Igen, piszok nehéz! De tényleg sokat kell gyakorolni, de ha már agyban ezt eldöntötted, akkor nem is fog menni, ne állj így neki. Tanultam, vagyis csak tanították anno a suliban, de tétje nem volt, nem is érdekelt, DE megtanulható. Csak akarni kell!

2014. júl. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
30%
32 es !!!!szuleim el valtak amikor 15 eves voltam. . Nagyon szegenyen de ki tanultam a szakmamat.... nekem volt ez mellet egy öcsėm akki akkor 6 eves volt ,en anyumal elnentunk nyaron napszamba hogy osszerudjuk tenni a penzt nekem es az ocsemnek...amikor befejeztem a sulit en elkerultem anyukamektol munka lehetoseg miatt,!!!!!en dolgoztan es en minden honaban kuldtem le szep osszeget az ocsembek es anyumnak...amit anyum kapot penzt abol eltek es fedeztek a kiadasokat!!! Es nem azert adtam oda a penzemet mert elkertek,hanem mert igy koszontem meg hogy nehezen felnevelt engemet es mindent elkovetetr hogy a sulit ki tudjam jarni .!! Ocsenet pedig vedtem hogy ne kelljen neki is gyetek fejjel napszamba jarni ahol hajnal 4 ebredtunk du 15 ertunk haza a nagy forrosagba !!!azota sem koltoztem haza mar ferjnel vagyok..de buszke vagyok hogy onallo leytem hamar... nem fuggtem a szuleimtol,es soha nem kertem 100 ft sem !!! Negneznelek teged ha a gyereked elverni a penzet par nap alatt es te gonfoskodj tovabb rola....exert irtam azt hogy vagy le adja a penzet vagy kolyoxon el.... mert ebbe a vilagba 300.e. ft nem sok!!!es shigy latod kerdezo mar azzon gondolkodik hogy ott hagyja a tanfolyamot!!! Ha a tanfolyamtol fel...akkor gyarba dolzna szerinted???szerintem a kerdezo meg fiatal is es lehet meg lazado korban is van !!!!! Szivesen meghalgatnam a kerdezo szuleit hogy valyon mit szolnak a szulei???miert akarjak elvenni a penzt???a szulo a gyerekeinek a lehjobnat akarjak.... gyerekemnel lehet minden penze akar fiatalon is ja latom hogy beosztasalvan!!! Ha el verrne par nap alatt en sem rngednem ezt meg !!! Szulei biztosan okal van ilyen gondolkozasal!!!!
2014. júl. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
19%
36 os.!! latom te is felre.ertesz teljesen!? Te ugyan hagynad a penzt a gyerekednel..ha elverne kb 2 nap alatt,es utanna rajtad patigna hogy nekem ez kell ax kell????hat megneznelek!!!! Szulieinel biztosan meg van az oka hogy igy latjak jonak!!ok ismerik a gyerekuket es biztos vagyok benne hogy a kerdezo meg fiatal nagyon es.lazado is ..... mert ha fa felnott lennne akkor a szuleivel le ulne es meg beszelne!!! De ahogy latod a kerdezo mar azon aggyal hogy kene ott hagyni a tangolyamot ??? Kerdezo csak azt irja le hogy a szuleim el akarjak venni a penzt!!de axt nem irja le hogy vajon.milyert??? Miert nem latjak jonak a szulok hogy a gyerekenel legyen a penz??? Vagy ha ennyire felnott akkor menjen kulon dolgozon es az az ove...es valoban akkor ne adja oda a penzet...!!! Ilyen egszeru
2014. júl. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó, nyugodj már meg egy kicsit, egy szóval se mondta a kérdező, hogy elverné a pénzt. Azt írta, hogy arra az esetre kellene neki, ha megbukna, hogy ki tudja fizetni, amit ki kell, ha viszont átmegy, odaadja az anyjának. Egy szó nem esett arról, hogy nem tudom mit akar belőle venni. Az már más kérdés, hogy eleve nem kéne megbukni.
2014. júl. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
68%
Munkaügyi nem igen szokott megbuktatni senkit,aki már elkezdte a tanfolyamot.Húgom mondta,hogy volt náluk aki semmit nem írt vizsgán a lapra,és átment.
2014. júl. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!