Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá anyámat, hogy...

Hogy vegyem rá anyámat, hogy ne vegye el a tanfolyamért kapott pénzemet?

Figyelt kérdés
Nagy mellénnyel belevágtam egy munkaügyi tanfolyamba, de most 1 hét után sikítva menekülnék annyira nehéz. Sajnos otthagyni nem lehet. 300000 Ft-ot kapok összesen a tanfolyamért, ez pont fedezné a megbukás költségeit. Egyben nem tudnék kifizetni ennyi pénzt, se anyám, se apám. Hogy vegyem rá, hogy ne vegye el a pénzt? Mondtam neki, hogy ha valami nagy csoda folytán átmegyek akkor megkaphatja a pénzt, de szó se lehet róla. Legszívesebben felvágnám az ereimet.

2014. júl. 6. 13:58
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
56%

Hát nem tudom én is és a párom is csináltunk munkaügyin keresztül tanfolyamot. És rengeteg ismerősöm.

A feltételek

-Ha sokat hiányzol, fizetsz.

-Ha abbahagyod ok nélkül fizetsz

-Ha elhelyezkedsz nem fizetsz

-Ha nem sikerül a vizsgád és nem próbálod meg még egyszer, fizetsz .

De ha megpróbálod önköltségen a vizsgát még egyszer akkor nem kell visszafizetni egy fityinget sem. Mindegy hogy másodjára sikeres lesz e vagy sem.


Nézz utána ennek kicsit, mert én is abban a hitben kezdtem el a tanfolyamot, hogy ha nem vizsgázok fizetnem kell. A szerződés is úgy volt megfogalmazva, hogy így értelmeztem. Aztán kiderült, hogy mégsem úgy van ahogy én gondolom. Csak senki nem híreszteli, mert akkor fű fa bokor beiratkozna tanfolyamokra, felvenné a pénzt, majd csak bejár és nem tanul. Aztán az X hónap alatt felvett pénzből lazán befizeti a pótvizsgát és még akkor is keresett a tanfolyammal.

2014. júl. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
34%
Nehéz az iskola, bunkó a tanár...hát azt hitted, hogy az élet fenékig tejfel? Fogadok hogy neked az általános is nehéz volt, de még talán a nagycsoport is...Istenem! pénzt kap, hogy tanuljon, és csak nyivákol
2014. júl. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 A kérdező kommentje:
Az általános nem volt nehéz képzeld el. Meg az érettségi sem. Kíváncsi vagyok te megtudnád-e tanulni. -.- Mutattam másoknak is azok is ki voltak tőle akadva. Meg aki ilyet tanult az is mondta, hogy mennyire gyűlölte.
2014. júl. 6. 22:03
 44/52 A kérdező kommentje:
És elmondom neked, hogy a tanár 2 nap (!!!!) után elvárta, hogy folyékonyan olvassam a szaros gyorsírásos betűket.
2014. júl. 6. 22:05
 45/52 A kérdező kommentje:
Maximum a cigócskákat nem buktatják meg. Azoknak elég csak napocskát rajzolgatni és átmennek a vizsgán...
2014. júl. 6. 22:08
 46/52 anonim ***** válasza:
73%
38.! Nem írta a kérdező, hogy el akarná verni! Higgadj le..
2014. júl. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 A kérdező kommentje:
46 %-os te meg előbb tanulj meg írni aztán pofázz. Nem akarom semmire se elkölteni a pénzt.
2014. júl. 6. 22:24
 48/52 anonim ***** válasza:
Nem csak a "cigócskákat" hanem senkit sem,érettségihez kötött tanfolyamról tudom ezt,egyébként meg miért ne csinálnád végig,ha egyszer elkezdted? Valami nagyon nincs itt rendben a válaszaid alapján.1 hét után feladnád mert nehéz? Ugyan már,annyi nehéz dolog lesz még az életedben...
2014. júl. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 A kérdező kommentje:
Volt aki már ki is iratkozott nekem meg azt mondták, hogy ez nem így működik. Nem érzem, hogy sikerülni fog, pedig tökre örültem neki az elején.
2014. júl. 6. 23:19
 50/52 anonim ***** válasza:
26%

komolyan mondom lassan kezd egy vicc lenni ez a kérdés. ez GÉPÍRÁS, az emberek nagy része képes rá, semmi extra képességet nem igényel, csak egy minimális önszorgalmat. még csak szakmát sem ad, ez csak egy plusz, de szakma nélkül semmit nem ér.

tessék nekiállni gyakorolni, más összetenné a két kezét ha csak ennyit kéne teljesítenie akár csak egy vizsga helyett is

2014. júl. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!