Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá anyámat, hogy...

Hogy vegyem rá anyámat, hogy ne vegye el a tanfolyamért kapott pénzemet?

Figyelt kérdés
Nagy mellénnyel belevágtam egy munkaügyi tanfolyamba, de most 1 hét után sikítva menekülnék annyira nehéz. Sajnos otthagyni nem lehet. 300000 Ft-ot kapok összesen a tanfolyamért, ez pont fedezné a megbukás költségeit. Egyben nem tudnék kifizetni ennyi pénzt, se anyám, se apám. Hogy vegyem rá, hogy ne vegye el a pénzt? Mondtam neki, hogy ha valami nagy csoda folytán átmegyek akkor megkaphatja a pénzt, de szó se lehet róla. Legszívesebben felvágnám az ereimet.

2014. júl. 6. 13:58
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:
De vissza kell fizetni, benne van a szerződésben. A havi fizetést meg a buszbérlet árát is.
2014. júl. 6. 15:04
 22/52 A kérdező kommentje:
Ha elmegyek egy gyárba dolgozni akkor kiszállhatok a tanfolyamról?
2014. júl. 6. 15:05
 23/52 A kérdező kommentje:
*tanfolyamból
2014. júl. 6. 15:05
 24/52 anonim ***** válasza:
43%
A gyarban sem fogsz 6 honapnal meg maradni.
2014. júl. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 A kérdező kommentje:
De ott nem kell visszafizetnem 300000 Ft-ot...
2014. júl. 6. 15:10
 26/52 anonim ***** válasza:
76%
Tedd fel a szerződéseidet (a munkaügyist és a képző intézményest is) és akkor pontosan meg lehet mondani, hogy mik a lehetőségeid.
2014. júl. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mert nem engedi telepíteni a scannert a gép. De az van beleírva, hogy abban az esetben kell fizetnem, ha meghaladom a 65 óra hiányzást, nem tudok levizsgázni vagy indokolatlanul otthagyom. A tanfolyam teljes árát és a buszbérletet kell is vissza kell fizetni.
2014. júl. 6. 16:42
 28/52 A kérdező kommentje:
*buszbérletet is vissza kell fizetni
2014. júl. 6. 16:42
 29/52 anonim ***** válasza:
53%

de miért nem próbálod meg? nehogy már ez olyan lehetlen legyen, én is megtanultam gépírni,pusztán önszorgalomból,nem ám úgy,hogy még fizettek is érte.

gyakorolni,gyakorolni és menni fog. ide is gépírással írd a válaszokat, lehet kicsit lassabb az elején, de hidd el nem lehetetlenség

2014. júl. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, én eleinte melletted álltam, de az utóbbi válaszaid alapján te egész egyszerűen nem akarod megcsinálni ezt a tanfolyamot. Eldöntötted, hogy nem megy, nem akarod és kész, amit én nem értek. Én is voltam munkanélküli, nagyon örültem volna, ha mehetek tanfolyamra, megtanulhatok valami hasznosat és még fizetnek is érte, de itt nem lehetett menni soha. Inkább örülnél a lehetőségnek, nem a kibúvót keresnéd... Jól írta valaki, ezt egy hét után nem fogod átlátni. Gyakorolj sokat, munkanélküli vagy, ráérsz. De ha nem akarod, akkor valld be szépen, és ne arra fogd a bukást, hogy nehéz.
2014. júl. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!