Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha kiesne a gyereketek a...

Ha kiesne a gyereketek a vonatból, utána ugornátok, vagy behuzznátok a vészféket?

Figyelt kérdés

2014. júl. 7. 06:32
 181/239 anonim ***** válasza:
100%

ezt nem én írtam, kisasszony/fiam!


viszont nézzétek, itt egy videó a vonatozás veszélyeiről, Mit nem szabad SOHASEM??: https://www.youtube.com/watch?v=EmMo7aTxInc

2014. júl. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/239 anonim ***** válasza:
65%

Egyébként ha jobban belegondolok, bizonyos viszonylatokban sokkal valószínűbb, hogy orvos, vagy inkább orvostanhallgató van a vonaton. Pl. Pécs-Budapest, Szeged-Budapest, Debrecen-Budapest vonalakon, különösen tanítási időszakban és hétvége környékén orvostanhallgató simán akadhat. De úgy általában orvosi végzettségű személy is.


Más kérdés, hogy felszerelés nélkül mit tudnak tenni. Különösen, ha mondjuk egy nagyon súlyos fejsérülésről van szó, vagy hasonló.

2014. júl. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/239 A kérdező kommentje:

Ezt nem én írtam, kisasszony/fiam!


És? annak szól aki írta... Még ezt is külön el kell magyarázni?

2014. júl. 8. 20:19
 184/239 A kérdező kommentje:
Teljesen mindegy mit tudnak kezdeni olyan helyzetben amiben nem tudnak mit kezdeni. Egy orvos (és mindenki más) jelenléte olyan helyzetekben számít, ahol tud mit kezdeni. Úgy látszik nektek még a legalapvetőbb dolgokat is a szátokba kell rágni.
2014. júl. 8. 20:21
 185/239 anonim ***** válasza:

Hűha, itt ha nem vigyázok, akkor tök ingyen l e b a s z n a k ! :D Én igyekszem vasútbiztonsági szempontból közelíteni a kérdéshez, megtörtént esetek alapján.


Na, pl olyan csonkolásos balesetnél, ami nem az élettel összeegyeztethetetlen sérüléssel jár, nagyon jó, ha van orvos, mert nyugtatja a sérültet, meg mérsékli a vérzést. Ilyen baleset leginkább az állomásokon mozgó vonatra fel-, leszállás esetén következik be. Könnyű észrevenni, hogy a legtöbb személykocsi esetében nagyon közel van az ajtó és a forgóváz (futómű) egymáshoz. Magyarul ha mozgó vonatról az utas aláesik a szerelvénynek, akkor sajnos gyakran néhány méter is elég és ott van a kerék... :(

2014. júl. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 186/239 anonim ***** válasza:

Itt van kettő szomorú/tragikus eset:


[link]


[link]


A másodikhoz annyit fűznék hozzá, hogy ha rossz vonatra szálltunk, soha, de soha ne szálljunk le a mozgó vonatról!


Borzasztó.

2014. júl. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 187/239 anonim ***** válasza:
Ja, meg erről jut eszembe, hogy sztem. különösen az "ízelt ajtók" lehetnek veszélyesek (ezek tipikusan fülkés kocsikon vannak), ott érdemes nézni a reteszelést is. A termes kocsikon tipikusan egyszárnyú ajtó van, ami befelé nyílik.
2014. júl. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 188/239 A kérdező kommentje:
Csak a kérdés alapvetően nem vasutbiztonsági irányba szólt...
2014. júl. 9. 00:20
 189/239 A kérdező kommentje:

Mondjuk, hogy a kérdés is téma legyen, az orvos sokkal többet tehet az itt leírtaknál...

Attól, hogy ti nem tudjátok, mit tehet, ő még tudja.

De az sem elhanyagolható szempont, hogy nem húzza le a példa szerinti gerincsérültet a sínekről vasútbiztonsági szempontból, amire nincs is szükség ha vészfékkel le van állítva a vonat.

Olyasmit pedig nem lehet megelőzni, ami már megtörtént, a kérdés pedig egy olyan helyzetről szól, ahol ez már megtörtént...

2014. júl. 9. 09:32
 190/239 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy kérdés maradt: most, hogy elvonult a front, kivirult az idő, és nincs már az a nagy pára sem, a kérdező is jobban lett már?


megértelek, hogy őrült vagy, mi pl. tegnap habogtunk egész nap az irodában, kifújt a légkondi, így ventillátoroztunk, de szédült mindenki egész nap.


szóval megértem, ha te is ezért vagy bunkó, harapós és buta. de már jobb?

2014. júl. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!