Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha kiesne a gyereketek a...

Ha kiesne a gyereketek a vonatból, utána ugornátok, vagy behuzznátok a vészféket?

Figyelt kérdés

2014. júl. 7. 06:32
 201/239 A kérdező kommentje:
Mellesleg, csak az átlagnál vagyok arrogánsabb, az ittenieknél nem. Olvass kicsit vissza mit hogy irkáltak... A nyomukba se érek...
2014. júl. 9. 12:41
 202/239 A kérdező kommentje:

"Charlie O'Brian nevű felhasználó válasza:


"A kérdést kell figyelni. Egyértelműen kiderül belőle. Mégha itt sokaknak nem is tűnt fel..."


Már eleve meredek, hogy "családi kapcsolatok / szülő-gyermek kapcsolat" rovatban sikerült egy ilyen kérdést meghirdetned. :D Mindegy, végül is már régen kimerítő választ adtam rá."


Mivel a kérdés alapvetően szülő gyerek kapcsolatról szól...


Le kb. le is írták az előbb, egy anya másképp reagál ha a saját gyerekéről van szó, mintha egy idegen gyerekről, és a gyerekei száma is befolyásolja a döntését. Az se valószínű hogy ha egy anya azt látja hogy kiesik egy gyerek a vonatból, akkor otthagyja a saját gyerekét s utána ugrik... Szóval ez a kérdés igencsak a szülő-gyermek kapcsolatról szól...

2014. júl. 9. 12:44
 203/239 anonim ***** válasza:

A kérdésben megfogalmazott fiktív szitu azonban alapvetően vasútbiztonsági kérdés, mint ahogy az is, hogy mi lenne a "helyes" viselkedés ilyenkor és az is, hogy mik idézhetik elő és milyen következményekkel járna (utóbbi masszívan orvosi is).


Én azt gondolom, nem ugranék.


És sztem nagyon kevés olyan eset van, amikor kiesett személy után bárki is ugrott volna. Ugyanakkor hál' Isten ritka baleset,(de egy is sok), hogy éppen egy kisgyerek esik ki a szülő láttára.

2014. júl. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 204/239 anonim ***** válasza:

Éééés ez is megtörtént sajnos, ráadásul Magyarországon:

[link]

2014. júl. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 205/239 anonim ***** válasza:
Ha viszont úgy tesszük fel a kérdést, hogy hibáztatom-e pl a 204-esben írt tragédia áldozatát, akkor azt mondom, hogy nem. Valahol megértem, bármilyen szuicid jellegű is volt, amit tett, de én sztem nem tenném.
2014. júl. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 206/239 A kérdező kommentje:
Hát igen, ebben az eseteben is jobb lett volna, ha berántja a vészféket s utána ugrik ki....
2014. júl. 9. 13:39
 207/239 anonim ***** válasza:

"Hát igen, ebben az eseteben is jobb lett volna, ha berántja a vészféket s utána ugrik ki...."


Pontosabban ha csak az álló/közel álló vonatból "ugrik ki".

2014. júl. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 208/239 anonim ***** válasza:

Ha meghúzod a vészféket, akkor még masszív másodpercek telnek el, mire elkezd fékezni a vonat és kell idő, mire megáll, ez sok mindentől függ.

De valóban ez az egyetlen LOGIKUS lépés. (+ a személyzetet értesíteni, +mentőt hívni).

2014. júl. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 209/239 A kérdező kommentje:
A vészfék meghúzása után minden másodperccel növekednek a túlélési esélyei. Egy súlyos sérülésből való felépülés lényegesen jobb, mint meghalni...
2014. júl. 9. 13:45
 210/239 A kérdező kommentje:

Bocsi de az nem a kérdés része, hogy sérülés esetén értesíteni kell e a mentőket...

Ezt még az itteni legidiótább hozzászóló se kérdőjelezné meg...

2014. júl. 9. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!