Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20 éves lány vagyok, barátomma...

Butushka kérdése:

20 éves lány vagyok, barátommal 1 éve vagyunk együtt és a probléma forrása, hogy a szüleim nem engedik hogy összeköltözzek vele .! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
a barátom maszek munkahelyen van , de megtudnánk élni ebből a pénzből , van 1 szakmám , most az érettségit csinálom és azért nem akarnak elengedni , mert félnek akkor nem csinálom végig , meg hogy éhezni fogunk ha nincs normális munkahelye a barátomnak , de nagyon szeretem és nem akarom elveszíteni ez miatt ..pedig így elfogom mert már sokat várt rám , miattam nincs neki meg a normális munkahelye mert nem akart itt hagyni hónapokra .!

#költözés #20 éves lány szülő probléma
2014. aug. 19. 21:20
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
Vasárnap van a költözés , de ezt holnap maximum holnapután be kell adagolnom a szüleimnek mert pénteken megyek barátomhoz és vasárnap csak a cuccaimért kellene hazajönnöm !!! De hogyan kezdjek hozzá ?
2014. aug. 19. 22:03
 22/42 anonim ***** válasza:
75%
Szépen csendben kezdj el pakolni, minden nap egy szatyornyi cuccot vigyél magaddal. Vasárnapra csak egy retiküllel távozz, és jelentsd be a lakcímedet. Mond, hogy a barátoddal így döntöttetek. Dolgozz és érettségizz le levelezőn.
2014. aug. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
Mivel nem mehetek hozzá csak pénteken így nem tudok semmit sem elvinni csak vasárnap .. és mivel anyu most nem dolgozik , apu meg " őstermelő" ( hosszú elmagyarázni mi az ) így itthon vannak szinte egésznap .. Mi lehet a legrosszabb ha nem engednek és én elmegyek ? Ja , és mindig azt vágják a fejemhez , hogy őket nem szeretem meg hogy a barátomat többre becsülöm , jobban szeretem stb.
2014. aug. 19. 22:27
 24/42 *Victorique* ***** válasza:

"szeretem őket nagyoon , de szeretném magam kipróbálni az életben , és különben is itt maradnék ugyanebben a faluban csak annyi hogy a falu másik felére költöznék" -pontosan ez az, amit újra el kellene mondanod nekik.

Mitől féltenek, miért gondolják, hogy elveszítenének? Ezek felől próbáld megnyugtatni őket.

Érettségid mikor lesz? Ha csak ez miatt félnek, akkor nem lehetne kiegyezni abban, hogy addig otthon maradsz és utána költözöl csak, de akkor mindenképp? Ez egy fix időpont a szüleidnek, hogy lelkiekben felkészüljenek, és a párodnak is kiszámítható. Igaz, hogy még egy kicsit ki kell bírnotok, de egy faluban laktok, hétköznap össze tudtok futni, meg hétvégén úgyis vele vagy - van aki távkapcsolatban él, az közel nem találkozik ennyit a barátjával, mégis kibírják. Ha már eddig várt rád, az a pici már igazán nem számít, ha így a békesség fennmaradhat.

2014. aug. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:
A helyzet az hogy az érettségit majd csak jövő júliusban rakom le végleg és barátom tovább nem vár mert eleinte nem engedtek nála aludni stb. aztán már addig jutottunk hogy péntektől-hétfő reggelig ott lehetek .. meg hát ő már 27 éves és egy normális párkapcsolatot szeretne , nem akar már úgymond " rátalálni az igazira " engem gondol annak ..
2014. aug. 19. 22:34
 26/42 anonim ***** válasza:
33%

A te hibád, hogy 20 évesen így bánnak veled. Oda mész ahova akarsz, semmit sem tehetnek.

Ha meg nem állnak veled szóba utána, akkor nem is szerettek soha.

Bár szerintem most sem szeretnek, nem azt nézik, hogy boldog legyél csak, hogy mi az ő elképzelésük...


A hülye szülőt nevelni kell, én amikor az exemről először beszéltem anyámnak, hozzátettem, hogy nem kötelező elfogadni, hogy hány évvel idősebb nálam.

Ha nem tetszik nem beszélünk többet, azt jó napot.


Vagy támogatsz abban, hogy boldog legyek és azt csináljak amit AKAROK vagy le is út, fel is út. Legyen az szülő, testvér, akárki.

2014. aug. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
Ebben van valami , csak én nem tudok a szüleimmel bunkó lenni , mert nem olyan nevelést kaptam eddig ! De költözni szeretnék , csak nagyooon nehezen engednek el .. pedig van még itthon egy bátyám ésegy hugom !
2014. aug. 19. 23:01
 28/42 *Victorique* ***** válasza:
91%

Ha te vagy az Igazi, akkor tudna rád várni, szerintem. Ne legyen igazam, de szerintem ez túl radikális lesz a szüleidnek, ha szó nélkül már csak kész tények elé állítod őket. Ha eddig meggyőztétek, akkor hátha most is csak győzködni kellene őket még egy kicsit.

Ne haragudj, de amiket írsz, az alapján nekem nagyon kis naívnak tűnsz, 27 éves fiúdnak meg mégiscsak van 7 év előnye....


(29/L)

2014. aug. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
90%

Érettségizz le, és keress munkát, utána költözz.

Igazuk van a szüleidnek.

2014. aug. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:
A szüleimnek van igazuk , de nem teljesen ! Mert tök mind1 az iskolát hogy végzem el , melyik házban tanulok ..!
2014. aug. 19. 23:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!