Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20 éves lány vagyok, barátomma...

Butushka kérdése:

20 éves lány vagyok, barátommal 1 éve vagyunk együtt és a probléma forrása, hogy a szüleim nem engedik hogy összeköltözzek vele .! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
a barátom maszek munkahelyen van , de megtudnánk élni ebből a pénzből , van 1 szakmám , most az érettségit csinálom és azért nem akarnak elengedni , mert félnek akkor nem csinálom végig , meg hogy éhezni fogunk ha nincs normális munkahelye a barátomnak , de nagyon szeretem és nem akarom elveszíteni ez miatt ..pedig így elfogom mert már sokat várt rám , miattam nincs neki meg a normális munkahelye mert nem akart itt hagyni hónapokra .!

#költözés #20 éves lány szülő probléma
2014. aug. 19. 21:20
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
Sőt már van egy szakmám , szóval feltudom mutatni hogy elvégeztem egy sulit ..!
2014. aug. 19. 23:10
 32/42 anonim ***** válasza:
Valószínűleg attól tartanak, hogy nem fogod befejezni az iskolát.
2014. aug. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 *Victorique* ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem jól szeretnek, de szeretnek, ezért akarnak jót neked, csak sajna nem tudnak a te helyedbe is beleképzelni magukat.

Ugyanez fordítva is igaz, amikor szerelmes az ember, akkor úgyis megy a maga feje után általában, mondjon bárki bármit.

Akárhogyan is lépsz, valakit megbántasz, de ezeket meg lehet beszélni.

2014. aug. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
94%

Ne haragudj, de nagyon kis naív vagy még, most ez a kapcsolat a mindened (legyen is mindig így) de ne legyen ez soha 100%-osan garancia.

Mi az, hogy megpróbálod, és ha nem jön össze majd lesz valami? Mi lesz, szégyenszemre visszakullogsz a szüleidhez? Van neked munkád, normális jövedelmed? Van némi fogalmad a háztartásvezetésről, a pénzbeosztásról? Segíteni legalább szoktál otthon? A párodnak mi az, hogy van munkája, de jól értem az ANYUKÁJA fizeti az albérlete felét? Mi az, hogy nem vár rád többet a partnered, ha nem költözöl hozzá? Ez érzelmi zsarolás. Az nem mentség, hogy 27 éves és normális kapcsolatot akar. Mi az a normális egyáltalán. Egy éve vagytok még csak együtt, de ő már ultimátumokat, feltételeket szab. Ne úgy éld az életed, ahogy azt a pasid vagy a szüleid irányítják, hanem ahogy te akarod élni. Több sebből vérzik ez. Összeköltöznél te egyáltalán vele, ha nem jönne azzal, hogy elhagy, ha nem költözöl? Te vagy a hibás egyébként, mert a szüleid féltése, korlátai tényleg nevetségesek, mivel, már 19 vagy. De az évek során neked kellett volna a függetenségedet kivivni, fokozatosan. Nem pedig ott tartani, hogy 19 évesen vagy engedik, hogy találkozz a barátoddal vagy nem. Egy biztos, szerintem ha a szüleiddel annyira szeretitek egymást, akkor nem teszed meg velük, hogy kijelented, hogy többé nem jössz vissza, titokban csomagolsz stb. Egy egészséges szülő felnőtt-gyerek kapcsolatban, teljesen normális jelenség, hogy a felnőttgyerek kirepül a szülőiházból. A szülő segít neki ebben, akár jó tanácsokkal, akár anyagilag, akár a költözködésben (családfüggő). Ha annyira szeretnétek egymást a szüleiddel, szerintem ez nálatok is természetes lenne, miután ők hozzászoktak a gondolathoz.


(egyébként csak egy személyes jó tanács, ha a barátod építkezéseken dolgozik, szerintem a közös élethez elengedhetetlen, hogy neked is legyen munkád, mégpedig stabil jövedelemmel. Az építkezés olyan, hogy egyszer - fent egyszer lenn. Ha ügyes, vagy jól menő cégnél van, akkor kora tavasztól, későőszig általában van munka, és relatív jó fizetés (relatív mert az én párom pl.: a jövedelembe nagy részét elautózza, mert az egész országban vállal munkát), de a téli hónapokban van, hogy nincs munka, hónapokig. Akkor jön a tartalék pénz, ha van, meg a te fizetésed. Lesz olyan , hogy majd te tartod el. De miből, ha nem dolgozol? Vagy majd anyukája eltart téged is???

2014. aug. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
91%
34-es leírta a lényeget! Nagyon jól átlátja a helyzetet.
2014. aug. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, alapvető felfogásbeli problémáid vannak, úgy látom:

1. a barátodnak VAN normális munkahelye, ha bejelentve maszekol (tudod, nem csak az a "rendes" munka, hogy a MÁV-nál ütögeti a féktuskókat vagy kávét főz a BKV igazgatójának)

2. a szüleid kihívják rád a rendőröket, ha elköltözöl: ÉÉS? megmondod a rendőröknek, hogy 20 éves vagy, elköltöztél, pont. Ők meg szépen köszönnek, és távoznak. (a szüleidet talán nem előtted röhögik ki, csak egymás között)

3. Mindezzel együtt nem értem, érettségi előtt miért akarsz összeköltözni, úgy tényleg nehezebb lesz tanulni.

4. Az, hogy egy fizetésből meg tudnátok élni, háát... udvariasan kételkedem.

5. Az első válaszoló pedig azért írt így, mert 20 évesen úgy gondolkozol, mintha 14 lennél.

2014. aug. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
91%

Ha te vagy neki az igazi, akkor nem állít ilyen választás elé, és kivárja azt a pár hónapot, amíg leérettségizel, és elhelyezkedsz. Ne is haragudj, de mi 5 éve élünk úgy, hogy hétvégente látjuk egymást, jövőre végzek az iskolával. Akkor lesz esélyünk összeköltözni, ha elkezdek dolgozni, az még egy év körülbelül. Ő mégis kitart mellettem, mert tudja, hogy a jövőm szempontjából fontos, hogy befejezzem az egyetemet.


Ez az érzelmi zsarolás nem megoldás semmire. És nem jó kifogás az sem, hogy ő már 27 éves, és nem erre vágyik. És ha ezt dobta a gép? Majd akkor költözzetek össze, hogyha egyedül ő fogja fizetni az albérletét, és neked is lesz munkád, nem szorultok rá más segítségére. A szüleid gondolom látják ezeket a dolgokat, azért féltenek, csak a te szemeden ellenző van még a szerelemtől.

2014. aug. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
77%

"A kérdező kommentje:


Mivel nem mehetek hozzá csak pénteken így nem tudok semmit sem elvinni csak vasárnap .. és mivel anyu most nem dolgozik , apu meg " őstermelő" ( hosszú elmagyarázni mi az)"


Kicsi lány, ha te komolyan azt gondolod, magyarázni kell, mi az az őstermelő, akkor kétségem sincs, hogy nem vagy több 10-13 évesnél (hogy fizikailag vagy csak szellemileg, azt nem tudom).

Szóval ennyi idősen inkább a babáidat költöztesd össze.

2014. aug. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
76%

Nem hinném, hogy az intelligenciád hiánya a szüleiddel való kapcsolatból ered, igaza volt az első hozzászólónak.

Kaptál rengeteg tanácsot, ezeket megbeszélheted a pároddal.

2014. aug. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

18-as válaszadó "már nem az ő pici kislányuk, hanem egy felnőtt, önálló nő vagy"


Te melyik kérdésre válaszoltál? Mert ezt egy olyan lány tette fel, akinek munkája nincsen, érettségije nincsen és épp azon gondolkodik, hogy most már szeretné, ha a szülei helyett a barátja tartaná el. (meg a barátja anyja... na hagyjuk.)


"Ja , és mindig azt vágják a fejemhez , hogy őket nem szeretem meg hogy a barátomat többre becsülöm , jobban szeretem stb."


Ez tényleg nem szép, ez érzelmi zsarolás. Megjegyzem, a "költözzünk össze vagy elhagylak" is az.


" érettségi előtt miért akarsz összeköltözni, úgy tényleg nehezebb lesz tanulni." Ezt mondjuk nem értem, miért nehezebb az egyik házban tanulni, vagy a másikban.

2014. aug. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!