Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyha valakit a szülei...

Hogyha valakit a szülei támogatnak még ő egyetemen/főiskolán tanul és mellette nem dolgozik azt mért kell keresztre feszíteni h az milyen már?

Figyelt kérdés

Mint ha valami ördögtől való dolog lenne.

Egyébként meg rengeteg meló van a felsőoktatásbeli élettel.

Beadandók,szigorlat, diploma munka állam vizsga, vizsgaidőszak félév végén...


És akkor mér nem dolgozunk mellette ?

Mer egy átlag nap kb így néz ki h bemész ott vagy 8 órába hazajössz, össze rendezed az anyagokat.

Hétvégén meg valamelyik beadandót írod v készülsz valamire, vizsga előadás...

Aki meg melózik az se élvezetből teszi az 100% és ez úton is részvétem nekik.


Akkor mér baj h a maradék kis szabadidőnket nem munkával töltjük ?

Lesz az még úgy is vagy 35-40 éven át.



2014. aug. 28. 23:04
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
80%
Le leszek pontozva, de nem minden ember egyforma. Én például sokat dolgoztam az egyetem mellett (gépészmérnöki) és mégsem bukdácsoltam. Ráadásul szívesen csináltam, jó érzés volt, hogy az extra kiadásaimat (bulik, nyaralás, telefonszámla) nem a szüleim állják. A negyedik év végén az egyik multihoz mentem a kötelező nyári gyakorlatra, aminek a letelte után gyakornoki állást ajánlottak. Az utolsó - ötödik - évet úgy végeztem el, hogy heti két-három napot a cégnél töltöttem. Pedig pont ugyanannyi zárthelyim, vizsgám, beadandóm volt, mint másoknak. A diplomamunkámat is ott írtam meg. Egy tárgyat sem vettem fel kétszer. Az államvizsga után egyből állást ajánlottak. A második mérnöki diplomámat már munka és a családom - időközben apa lettem - mellett szereztem meg, mégis jutott időm mindenre. Szóval nem mindenkinek kell ugyanannyi idő a tanulásra, valaki egy nehezebb szakon is könnyedén veszi az akadályokat, így nem kell lenézni azokat, akik tudnak dolgozni az egyetem mellett, mert egyáltalán nem biztos, hogy könnyű szakra jár.
2014. aug. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
96%
Nem nézem én le, én is dolgoztam már diákként, de nem is arra fogom verni a mellem, hogy megcsináltam azt, amit egy 12 éves vagy egy robot is meg tud csinálni :D
2014. aug. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
24%

Engem nem érdekel, hogy egy egyetemistát ki tartja el, de nagyon elszomorít az, hogy egyetemistaként még az alap helyesírás sem megy neki.

Komolyan kérdező. Te tényleg egyetemista vagy?

Mert nagy szégyen, hogy sem fogalmazni nem tudsz, sem helyesen írni.

lásd:

" mért kell"

"mér baj"


Talán MIÉRT

2014. aug. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
21%

Ki feszít keresztre, mi ez a lázadás?

Mindenkinek saját dolga, hogy dolgozik-e egyetem alatt vagy sem.


Mondjuk atz kamu, hogy akár a nappali felérne egy munkahellyel, én három szakra jártam egyszerre de kb. a hetem felét vitte el az egész.


Ki az a hülye aki minden előadásra beül, mindig, folyamatosan tanul? Értelme nem lenne akkora az anyag, hogy mindig újra kéne tanulnod az egészet.


Vizsgára nem kell készülnöd mindig arra van a vizsgaidőszak.

ZH-re, előadásra kell készülnöd nekem 3 darab előadásom volt kb. 4 év alatt, a ZH-k meg általában egy kis részt ölelnek fel a tananyagból úgyhogy oda sem kell hetekig tanulni.


Az lehet akkor igaz amit írtál ha esetleg magna cum laude akarsz végezni de hát azért nézzük meg hányan végeznek úgy.


Szumma szummárum szerintem mindenkinek magánügye, hogy dolgozik-e egyetem alatt viszont túlsajnáltatni sem kell magadat, vagy magatokat ha már királyi többes használsz.

2014. aug. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
88%
#25, mik voltak a szakjaid?
2014. aug. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
0%
Számítástechnika, technika, tanári.
2014. aug. 29. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
97%

Hahahahahaaaa....

Na most akkor próbálj ki egy orvosit vagy egy gyógyszerészkart és akkor majd megbeszéljük mennyit is kell tanulni egy vizsgára. Meg lehet, hogy előadásokra nem kötelező bejárni, de a gyakokra igen, és azért ezeknek a szakoknak jó nagy részét a gyakok teszik ki. Ennyit erről.

2014. aug. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
0%
Miért, te kipróbáltad az sztech-tech tanárit?
2014. aug. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
100%
Technika szak mit takar? Rákeresve nem találok semmit. Bár számtechre, mint önálló szakra se. :) Mely iskolán voltak ezek?
2014. aug. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
94%

megy ám a szájkarate (vagy billentyűkarate?).

maradjunk annyiban, hogy mindenki magából indul ki. Egyik azt mondja, hogy simán lehet, másik azt hogy nem lehet melózni egyetem mellett, de jó lenne megértenie mindenkinek, hogy ez egyetem, szak és EMBER függő. Attól, hogy egyik ember simán tudott több órában gürcölni suli mellet az csak annyit jelent, hogy jó órarendje volt, jól tud tanulni vagy alapból kevés tanulással is megmarad az anyag. akiknek meg nem sikerül vagy nem akarnak, azoknak meg vagy van egy aranytojást tojó tyúkuk (támogatja a szülő) vagy rossz órarend, vagy pedig annyit kell tanulniuk a jó jegyért, hogy nem marad idő dolgozni.


én személy szerint szívesen mennék mellete melózni, de annyira gány órarendem van, hogy amellett nem lehet dolgozni. az az egy szerencsém (?), hogy fentről az anyám tud támogatni árvasági formájában.


szinte már várom, hogy mennyire pontoztok le, de szerintem abba kellene fejeznetek ezt az óvodás szintű vitatkozást. (nekem van igazaam, de nem, de igen, de nem....)

2014. aug. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!