Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyha valakit a szülei...

Hogyha valakit a szülei támogatnak még ő egyetemen/főiskolán tanul és mellette nem dolgozik azt mért kell keresztre feszíteni h az milyen már?

Figyelt kérdés

Mint ha valami ördögtől való dolog lenne.

Egyébként meg rengeteg meló van a felsőoktatásbeli élettel.

Beadandók,szigorlat, diploma munka állam vizsga, vizsgaidőszak félév végén...


És akkor mér nem dolgozunk mellette ?

Mer egy átlag nap kb így néz ki h bemész ott vagy 8 órába hazajössz, össze rendezed az anyagokat.

Hétvégén meg valamelyik beadandót írod v készülsz valamire, vizsga előadás...

Aki meg melózik az se élvezetből teszi az 100% és ez úton is részvétem nekik.


Akkor mér baj h a maradék kis szabadidőnket nem munkával töltjük ?

Lesz az még úgy is vagy 35-40 éven át.



2014. aug. 28. 23:04
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagyok érintett a témában, csak beleolvastam. Látszik , hogy diploma mellé ész még nem társul.. :)

Nagy része a valaszoloknak el van szallva magától, ez így is van rendjén, megiscsak DIPLOMAZTOK..... (ki nem szja le..) bele fogtok dogleni, ha egyszer munkába kell állni.

2014. aug. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
71%

Ezt én így szerencsé még nem tapasztaltam.

Vannak szerencsésebbek, mint pl én, akinek a szülei megtehették, hogy támogatták, viszont, amikor úgy adódott én is elmentem diákmelózni, mert incs az az egyetem, ahol valamennyi nem fér bele, én úgy éreztem, hogy legalább aszőrakozásomat meg kell magamnak fizetnem, ezzel már ne terheljem a szüleimet.


Aztán vannak a szerencsétlenebbbek, mint a férjem, akinek nem volt eltartója, sőt még ő segítette ki az anyukáját, mert 30e ft bevétele volt hivatalosan, mivel éppen ekkor lett megváltozott munkaképességű.

Tehát ő önerőből végezte el az iskolát, nem büfészakot.

Nem volt könnyű dolga.

Ettől ő nem jobb, csak nehezebb dolga van, igy ezt látva én csak még hálásabb voltam az eletnek, hogy nekem nem kellett.

Ennek ellenére 12-13 évEs koromtól vegigdolgoztam a nyarakat, eleinte feketén később határozott hatáidejű szerződésekkel, tehát nem diákmelóban...

Így éreztem helyesnek,senki nem várta el, és ez az én sajat döntésem volt, nem kellett, és nem mások miatt...

Semmivel sem vagyok jobbemiatt attól aki inkább kihasználta a nyarakat addig, amíg lehet

2014. aug. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
83%

"magna cum laude" végezni, te agyhalott???


Summa cum laude esetleg. És nem szumma szummarum, hanem summa summarum. Ha már egyszer (a meglehetősen szegényes) latintudásoddal akarsz menőzni, akkor legalább nézz már utána, hogy írásról. Jézus ereje, remélem, te sokat dolgoztál egyetem mellett, mert a tanulás nem volt számottevő, azt látom...

2014. aug. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
75%
Jav: írandó
2014. aug. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
100%

igen, sajnos, az a helyzet, hogy a gyorséttermi munkatapasztalatot nem lehet beleírni az életrajzba, mert körberöhögi az embert a HR-es.

kivéve persze, ha szintén gyorséttermi pozícióra pályázik az ember.

tehát munkatapasztalatnak csak annyiban számít, amennyit az embernek emberileg adott, mert használni ezt nem fogja tudni sehol.

2014. aug. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
16%
Azt gondolom, hogy nincs azzal baj, hogy az embert eltartják a szülei főiskola alatt. Csak kicsit észhez kéne térniük. Én már az érettségi évében is magamat tartottam el, aztán főiskola alatt is dolgoztam, egy jó nevű céghez kerültem diákmunkára ami jól nézett ki a cv-mben és jelentkeztem egy főállásra, most pedig 21 évesen fejvadász vagyok, jól keresek(pályakezdőhöz képest), imádom a munkám és levelezőn csinálom a sulit :) Ezt mind nem értem volna el, ha nem kezdem egy mekiben, nem tanulom meg mi a munka és elvártam volna, hogy eltartsanak :) Mondom, nincs azzal gond ha a szüleid támogatnak, de rengeteg jó oldala van ha dolgozól és te magad fejlődsz tőle, mert hidd el, hiába diplomáztál le, a kutyát nem fogja érdekelni ha nincs egy két jó gyakornoki vagy diákpozi a cv-dben :)
2014. aug. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
65%

"magna cum laude"


És te jártál 3 szakra? :D

2014. aug. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
100%

hm jó mondjuk én jó szakon diplomáztam, de az első munkahelyemen nem érdekelte senkit a diákmunkáim, csak a tudásom.

különben is azt ír be az ember diákmunkának,amit akar. az életben nem fogják ellenőrizni.

ezzel együtt persze nagy dolog, ha valaki dolgozik egyetem mellett. Mikor tudtam, én is dolgoztam, de volt 3 év a képzés során, mikor képtelenség lett volna.

a jó gyakorlati hely az számít, én azt mondom, de az ilyen diákmunkák annyira nem nyomnak a latba, max. beírja az ember, hogy diákmunkázott.

2014. aug. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
10%
Utolsó, valamilyen szinten igazad van. Vannak szakok, amikről szinte rögtön felszív a munkaerőpiac. De! épp a napokban keresek egy IT-s pozira, ahol frissen diplomázottakat keresnek és igen is számít ha azt látom hogy valahol dolgozott mondjuk C++-al és az ügyfél is szívesebben veszi, ha ilyen jelölteket küldünk neki.
2014. aug. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
100%

az persze, hogy számít.

de olyat nem kér a megrendelő, hogy olyan frissdiplomás it-s szakembereket küldjél, akiknek fagyizóban van tapasztalata...

én egyetértek, igazából minden munkatapasztalat számít, ezt magamon látom, hogy annyi féle helyen dolgoztam, és emiatt olyan lett a hozzáállásom, hogy úgyis bármit meg tudok tanulni.

de a cv-be nem mindent írhatok bele, ha azt akarom, hogy komolyan vegyenek. pl. voltam fizetett kísérleti alany pszichológiai kísérletekben...:P szóval vannak azért dolgok, amiket nem lehet és nem is szabad felhasználni.

2014. aug. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!