Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek rossz anya vagyok?

Szerintetek rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
Rendezett családi viszonyban élek a férjemmel és két lányommal. Az egyik 9, a másik 12 éves. Nagyon szeretem a férjem is és a gyerekeimet is. Kívülállónak úgy tűnhet, hogy nagyon hideg vagyok velük. Lassan kezdődik az iskola és már kezdődik a depresszióm is. Már pár napja megint nem vagyok nagyon jó társaság... Említettem, szeretem a gyerekeimet, de havonta kell pár nap nélkülük, hogy újra, teljes szívemből tudjam szeretni őket. Minden napom a munkával, takarítással, főzéssel telik. Másra, magamra, nincs időm. Ha lenne is, nincs kedvem, inkább alszok, hogy ne gondoljak a problémáimra. Mit csináljak, hogy teljes és boldog életet tudjak élni, mert estéim sírással telnek. Ilyenkor elvonulok a család elől, ők nem tudják, hogy mit csinálok. Főzés, teregetés, takarítás közben mindig rámtör a sírás, a depresszió. Hobbim nincs. Nem is lenne rá időm, meg ha lenne is, nem tudnám csinálni, mivel, ahhoz azért kedv is kell. Nincs semmire sem kedvem. Mit csináljak???? Segítsetek?

2014. aug. 30. 19:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
11%
Vagy zabáljon csokit, három táblát minden nap, abban is van boldogsághormon, akkor 200 kilósra hízik, nem fogja kívánni az embere, cukorbeteg lesz, és máris nem kell mondvacsinált problémákon bőgicsélni, mert lesz igazi.
2014. aug. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
89%
66%-os, már 3-szor leírtad a rosszindulatú, primitív és mindenféle empátiát nélkülöző kommentedet. Felfogtuk, mekkora tapló vagy, köszönjük. Hagyd békén a kérdezőt!!!
2014. aug. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
56%
Nem kell pszichológus, hanem egyszerűen el kéne menned egy kicsit dolgozni, emberek közé. Én most terhes vagyok a 2. gyerekemmel, rám is rám tud törni ez, szerencsére saját vállalkozásunk van és heti 2 napot bemegyek, meg még van egy kis másfajta munkám is. De ha 1 hétig csak az otthoni dolgokat csinálom és is így tudok érezni.
2014. aug. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
6%
Empatikus csak azzal szemben lehetsz, akinek TÉNYLEG baja van. A kérdezőnek van? Nincs. Ő maga megmondja, hogy minden jó lenne az életében, ha nem bőgne órákat - ami csak kényeskedés. Az idióták sírnak csak ok nélkül, meg a hisztis p...k. Tehát nincs mit sajnálni rajta. Fel kéne fognia, hogy nem körülötte forog a világ, és nem kiakadni azon, hogy jaj, nincs ideje szépségszalonban süttetni a seggét a szoliban. Vagy mire kell az a pár nap a gyerekek nélkül? Csak nem szerető? :D Hm?
2014. aug. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Miért nincs időd és energiád ellátni a családod és a háztartást? A munkahelyeden szemétkednek veled, vagy mi a gond?


Hidd el,a családnál nincs fontosabb és örömmel kellene együtt töltened velük az időt.Szerintem találjatok ki közös programokat.

2014. aug. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
50%
Szerető férjed,és két gyermeked van.Dolgozol,gondolom a férjed is,van bevételetek.Mivel takarítasz,és főzöl gondolom otthonotok is van.Remélhetőleg egészségesek is vagytok...ha ezek mellett te állandóan sírsz,és boldogtalan vagy,akkor keress fel egy pszichológust,mert alapvetőleg mindened megvan,és nincsen okod ilyeneket érezni (hacsak nincsen még valami amit nem írtál) Nem szégyen,ha szakembert keresel fel,de a hiba benned van,valamilyen módon kezelni kell.
2014. aug. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
tipikus depressziós tünetek, a kezelés tényleg szükséges lenne!
2014. aug. 31. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
13%
Aki szánalmas hülye k..vázik az az ilyen idiótákat védi, mint a kérdező, a normális emberek ellenében. :)
2014. aug. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
19%

A kérdező pszichológiai elemzése:


Kéő harmincas- kora negyvenes nő, házas, két vagy három gyerekkel. Átlagos, vagy átlag alatti családi körülmények között nőtt fel, maximum egy gyengébb szakközépiskolát végezhetett, de jó eséllyel inkább csak szakiskolát. Varrónő, fodrász, cukrász képzést végezhetett, de már tízen éve nem dolgozik a szakmájában, így az ottani elhelyezkedés kizárva. Nem szerzett jó eredményeket az iskolában, nem volt semmiben sem kiemelkedő, ezért az iskola elvégzése után nem sokkal férjhez ment, remélve, hogy a férje fizetése, és az ő fizetése már csak elég lesz a családfenntartásra. Az esetleges konfliktusok miatti válás elkerülése érdekében gyermekszüléssel igyekezett férjét „megtartani” .

Hobbija nincs, mivel olvasni nem szeret, az iskolában is valószínűleg csak a kötelezőket olvasta, vagy még azokat sem, a zenéhez, festéshez, általában a művészetekhez tehetségtelen, sportolni nem szeret, valószínűleg elég jelentős túlsúlya miatt, a kvízjátékokhoz nincs meg a lexikális tudása, kártya – sakk és egyéb társasjátékhoz nincs elég logikája. A tévé előtt szokott feküdni, de már azt is unja. Esetleg néha átvonszolja magát a számítógép elé.

Házimunkáját elvégzi, de azt is csak azért, mert a férje már elhagyta volna, ha nem tenné. Házimunka közben siratja az elbaltázott életét, az elveszett álmait. Tehát a kérdező egy középszerű kis „muszáj feleség” és „muszáj anya”.

Karrierista álmai bukása miatti bánatát önsajnálattal, gyakori sírással fejezi ki. E mellett bőszen keresi az önigazolást, mantrázza, hogy szereti gyermekeit, és ő egy jó feleség, jó anya, de ez csak hamis önáltatás.


Terápia: A családtagoktól 3 emberes nagy pofon


Kontroll: A következő nyavalygós kérdés kiírásakor, pár hónap múlva.

2014. aug. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
20%

Nuuszi Kuuszi: Te vagy a barom. :D Fáj az igazság? Tudod, normális háziasszonyoknak, és olyan nőknek, akik már elértek valamit az életükben a szülésen kívül, érdekes, nem szokott szülés utáni depressziójuk meg egyéb ilyen úri huncutságuk lenni. Ha elcseszte az életét, nem most kéne sírni.


Amúgy tetszik a felhasználóneved, jó pi...ás :D Kisz nyuszmusz. Esetleg Playmate vagy?

2014. aug. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!