Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek rossz anya vagyok?

Szerintetek rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
Rendezett családi viszonyban élek a férjemmel és két lányommal. Az egyik 9, a másik 12 éves. Nagyon szeretem a férjem is és a gyerekeimet is. Kívülállónak úgy tűnhet, hogy nagyon hideg vagyok velük. Lassan kezdődik az iskola és már kezdődik a depresszióm is. Már pár napja megint nem vagyok nagyon jó társaság... Említettem, szeretem a gyerekeimet, de havonta kell pár nap nélkülük, hogy újra, teljes szívemből tudjam szeretni őket. Minden napom a munkával, takarítással, főzéssel telik. Másra, magamra, nincs időm. Ha lenne is, nincs kedvem, inkább alszok, hogy ne gondoljak a problémáimra. Mit csináljak, hogy teljes és boldog életet tudjak élni, mert estéim sírással telnek. Ilyenkor elvonulok a család elől, ők nem tudják, hogy mit csinálok. Főzés, teregetés, takarítás közben mindig rámtör a sírás, a depresszió. Hobbim nincs. Nem is lenne rá időm, meg ha lenne is, nem tudnám csinálni, mivel, ahhoz azért kedv is kell. Nincs semmire sem kedvem. Mit csináljak???? Segítsetek?

2014. aug. 30. 19:29
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
76%
63 %-os, annyira szánalmas vagy, képzeld szép életem van, munkám párom stb., mégis volt szülés utáni depresszióm, amit magam se értettem.Ez a pszichológiai elemzés meg egy vicc. Téged kéne elemezgetni, mert ha valakiből így dől a rosszindulat, ott komolyabb bajok vannak. A kérdező most mélyponton van, remélem meg tudja oldani.
2014. aug. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Én is depressziós lennék, ha otthon nekem kellene a házi cselédnek lenni. Azt nem értem, hogy miért alakítottad ki így az életeteket? Ha már több mint 12 éve így megy ez a férjeddel nem lesz egyszerű ezen változtatni. A házimunkát tessék felosztani apuka-anyuka-gyerekek között. Keress valami olyan sportot, hobbit magadnak, ami tetszik, szívesen csinálod és feltölt, lehet ez a futás is, ami pénzbe sem kerül, de akármi más. Mozdulj ki, akár a férjeddel kettesben akár barátokkal, vagy a lányokkal csináljatok csajos programot, stb.

Ez így nem élet, hogy dolgozol, takarítasz és főzöl de nem szórakozol.

2014. aug. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
55%

És csak halkan kérdezem meg:


Azt állítod, nincs időd magadra. Esténként mgis van időd elvonulni emósodni. Mi lenne, ha a bőgés helyett csinálnál valami hasznosat is? Az is magadra szánt idő, amit az önsajnálatba fektetsz.

2014. aug. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
szerintem ne legyél házicseléd, vond be a gyerekeket a házimunkába. A férjed is segíthet , például porszívozzon, mosogasson, agyerekek teyenek rendet a szobájukban. Te ha elmész bevásárolni, nyújcsd 1 kicsit hosszabra a bevásárlást, például találkozz 1 barátoddal és igyatok meg 1 kávét , beszélgessetek 1 órácskát. Ne legyél áldozat. Kérd meg anyukádat, hogy vigyázzon a gyerekekre szombat este, és a pároddal menjetek el 1 moziba vagy szinházba kéthetente. Sportolj valamit. A kocogás nem kerül pénzbe.A gyerekek tudnak a házimunkában segíteni például a saját szobán kivül tudnak port törölni, eltörölni az elmosott edényeket stb.
2014. szept. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!