Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apja sört adott a 12 éves...

Az apja sört adott a 12 éves fiunknak! Véleményeket kérek: jogos volt a felháborodásom vagy csak túlreagálom és ez nem nagy dolog?

Figyelt kérdés

Szerintem 12 évesen még nem kéne sörrel itatni, de mivel már külön élünk és keveset találkoznak van egy olyan érzésem, hogy így akar bevágódni nála.

1-1 doboz nem tudom mennyire erős alkoholtartalmú sört ittak nála délben, nem látszott rajta semmi furcsa, mikor hazaért, ő mesélte most, hogy rákérdetem, hogy 'és amúgy mit csináltatok ma?'

Nagyon kiakadtam, felhívtam, kiabáltam vele, de ő is és a fiam is azt mondják, hogy csak én hisztizek ezen fölöslegesen.

Van okom aggódni, elengedjem őket kettesben még?

Már én sem tudom, hogy normális e ez vagy túlreagálom.



2014. szept. 5. 18:54
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
76%
Túlreagálod. Amikor én gyerek voltam, akkor vasárnap minden a nagyszüleimnél ebédelt az egész család. A nagymamám rákos volt és azt mondta az orvos, hogy minden nap igyon meg 1dl vörösbort. Minden vasárnap ihattam én is 12 éves gyerekként. Azóta már 25 éves elmúltam, évente 1-2 alkalommal fogyasztok csak alkoholt és csak és kizárólag minőségit. A nagymamámat sajnos elvitte a rák, de én nem lettem alkoholista.
2014. szept. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

Én is ittam sört 12 évesen apám jóvoltából, mikor meg szerettem volna kóstolni. Király volt 12 évesen ilyen módon együtt tölteni az időt apukámmal, a mai napig emlékszem rá.


Egy dobozt soknak mondanék, nem az alkoholmennyiség miatt, hanem mert szegény kishólyagú gyerek mennyit pisilhetett utána, meg a folyamatos böfögés...



Tényleg kicsit túlreagáltad, de megértelek téged is.

2014. szept. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Hát igen, lehet, hogy a hirtelen felhívás, leteremtés túlzás volt, de szerintem ha most sört kapott még fog máskor is. Azért nem szeretném ha már hétvégente alkoholt fogyasztana a gyerek. Pedig a volt férjem minden pénteken, szombaton iszik sört, ha már nem dolgozik és csak ilyenkor tudnak találkozni.
2014. szept. 5. 19:26
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy elsőre kiakasztó, de azért már nem olyan nagy baj, hogy 12 évesen ivott egy sört. Mondjuk igazándiból talán meg lehetett volna beszélni veled. Én is minél későbbre tolnám az alkohol megkóstolását.
2014. szept. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
70%
Akkor ezek szerint csak nekem abnormális dolog, hogy egy 12 éves gyereket sörrel itat az apja.
2014. szept. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
62%
A következő találkozókor / telefonhíváskor inkább azt kéne tisztázni, hogy ebből ne legyen rendszer. Jöhet a megfélemlítés is, hogy "jaj, de mi van akkor, ha az iskolában megtudják, hogy te sörrel itatod" blabla.
2014. szept. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
43%
Én sem tartom normálisnak, nem sörhabot ivott, az orvosi rendelvényre ivott 1 deci bor is más. Ez nem kóstoltatás, mert egy dobozzal kapott és ha egyszer odaadta, akkor legközelebb is a kezébe nyomja, mert jó apa fia dolog. 2 évesen ez még korai.
2014. szept. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi 1 évesen korai.
2014. szept. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
69%
Na, 12 évesen korai.
2014. szept. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
88%

Ezzel csak tudod mit értél elkérdező?

Azt hogy gyerekedtől ezentúl semmit nem tudsz majd meg. Amit csináltatokra mindig a semmit lesz a válasza.

2014. szept. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!