Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apja sört adott a 12 éves...

Az apja sört adott a 12 éves fiunknak! Véleményeket kérek: jogos volt a felháborodásom vagy csak túlreagálom és ez nem nagy dolog?

Figyelt kérdés

Szerintem 12 évesen még nem kéne sörrel itatni, de mivel már külön élünk és keveset találkoznak van egy olyan érzésem, hogy így akar bevágódni nála.

1-1 doboz nem tudom mennyire erős alkoholtartalmú sört ittak nála délben, nem látszott rajta semmi furcsa, mikor hazaért, ő mesélte most, hogy rákérdetem, hogy 'és amúgy mit csináltatok ma?'

Nagyon kiakadtam, felhívtam, kiabáltam vele, de ő is és a fiam is azt mondják, hogy csak én hisztizek ezen fölöslegesen.

Van okom aggódni, elengedjem őket kettesben még?

Már én sem tudom, hogy normális e ez vagy túlreagálom.



2014. szept. 5. 18:54
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
35%
Egyértelműen túlreagálod !!! A sör nem egy olyan ital , amitől fejre lehetne állni , legalábbis egytől es kaja közben biztos nem , nem mellesleg meg bizonyos mértékben egészséges is ,csakúgy mint egy pohár vörösbor alkalmanként . Melyik az a gyerek , aki nem kóstolta 12 évesen legalább a sör habját ? Sokan vannak /voltunk így ezzel . Ugyanígy gyerekkoromban mindig kertem szüleimet ,nagy szüleimet jogy a kávéban a cukrot ne keverjék el rendesen , egy két kiskanál nyit hagyjanak a pohár alján .
2014. szept. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
12%
Mi az,hogy semmi gond?Egy korttyal sem szabadna inni belőle.eljesen jogos a felháborodásod.12 évesen?A végén rászokik...
2014. szept. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Jaj, teljesen ellenkező vélemények érkeznek. Az biztos, hogy nem szeretném, ha nem mondana el semmit sem a jövőben a gyerek, hogy mit csinál. Már talán én is úgy gondolom, hogy hirtelen leteremteni kár volt a volt férjemet is. Csak nem szeretném ha ez rendszeres lenne a jövőben.
2014. szept. 5. 21:44
 24/37 anonim ***** válasza:
44%

El sem hiszem, hogy ennyi embernek normális, hogy egy 12 éves gyerek megiszik egy doboz sört!

Az egy dolog, hogy megkóstolja a sőrhabot, belenyalhat az íze miatt, de egy egész doboz igenis tulzás. Én is szóvá tettem volna. 12 és 14 éves gyerekeim vannak, és soha nem itatnám meg őket egy doboz sörrel.

2014. szept. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
87%

Nem véletlenül vagyunk az alkoholisták országa.


Semmi baj azzal, ha egy 12 éves belekóstol a sörbe. De hogy egy dobozzal megiszik, aztán ezt minden hétvégén, az szerintem túlzás. Én sem engedném.

És attól, hogy meghúzzuk a határokat, szabályokat fektetünk le, nem vész el a szülő-gyerek közötti bizalom.

2014. szept. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem ez tipikusan az "úgy utálom a volt férjemet, hogy még az élő fába is belekötök" esete.

Igen, túlreagálja.

2014. szept. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
95%

Akik szerint normális dolog az, hogy egy 12 éves gyereket sörrel itat az apja, az nem normális!

Cigarettával mikor fogja megkínálni?

2014. szept. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
96%

Nem tartom magam intoleránsnak a kérdésben, de egy dobozzal 12 évesen... Igenis sok. Ebben a korban az ember ne igyon. Ahogy sokan írták, belenyalni a sörhabba (nekem is megvolt a dolog, nem tetszett, mert keserű volt), ilyen van, ez oly pici mennyiség egy gyönge italból, hogy az tényleg szinte semmi, ennél károsabbakat eszik az ember naponta.

De egy dobozzal? Az annyi kb. mint egy feles házipálesz, ne legyen már elhanyagolható! Nekem se tetszene.

16 éves korban más lenne, de 12 évesen... Nem.

2014. szept. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem túlreagáltad... Annyi kellett volna, hogy megkéred, hogy ez azért ne legyen rendszeres. Ennyitől nem lesz baja. Tudod, te miket csinál egy csomó 12 éves lány és fiú manapság? Ez legyen a legkisebb gond. Ne legyél ennyire korlátozó, mert azzal csak azt éred el, hogy egy banyának fogsz tűnni... 23/L
2014. szept. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim válasza:
19%
Ha nem alkoholmentes sör volt,akkor tényleg felháborító.
2014. okt. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!