Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 8 hónapos kisfiamat elvinném...

8 hónapos kisfiamat elvinném az anyukámhoz, de ez a feleségemnek nem tetszik, normális ez?

Figyelt kérdés
Mivel anyukám és a feleségem nem jönnek ki jól egymással, ezért nem örülnék, ha találkoznának. Viszont anyukám szivesen látná a fiunkat. Most 8 hónapos, és azt találtam ki, hogy babakocsival elmegyek anyuhoz, de a feleségem nem jönne. Ez neki nem tetszik, igy nem járul hozzá, hogy egyedül elvigyem a fiunkat. Normális ez? Hány hónapos/éves kortól normális, hogy a saját fiamat a feleségem nélkül (közöz gyerek) elvigyem a szüleimhez? Kb 2 óráról lenne szó összesen.
2014. szept. 25. 20:06
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

az anyukámat megnevelni? :-) Szerinted melyik anyukát lehet "megnevelni" ? A legtöbb nagyi már 55 feletti, és még a régi rendszerben szocializálódott. Szerinted egy gyerek tud befolyásolni egy szülőt? Hisz az ő fia vagyok, ő ugy van vele, hogy ő tudja a tuti, hiszen többet tud, idősebb, stb.

Annak ellenére, hogy milyen, szeretnék neki örömet okozni, és azzal, hogy átviszem a fiunkat nagy örömet okoznék.

2014. szept. 25. 21:57
 12/46 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, így más a helyzet. Ki kellene állnod a feleséged mellett, de még azt sem akarod hagyni, hogy ő kiálljon saját magáért. Ha veled akar menni, akkor menjen. Ha nem engeded találkozni őket, akkor fog igazán elmérgesedni a helyzet.

8-as

2014. szept. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:

köszi a választ

"Ha veled akar menni, akkor menjen."

Viszont én nem szeretném ha jönne, a kialakult helyzetre való tekintettel. Olyan nagy kérés lenne a feleségemtől, hogy 2 órára szakadjon el tőle?

2014. szept. 25. 22:03
 14/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagy kérés, persze. Viszont gondold át, hogy te hogy éreznéd magad fordított helyzetben! :)
2014. szept. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
31%
Nem lehet megbeszélni a feleségeddel, hogy az ő anyósa a te édesanyád. A természete adott. Ettől még igen jó nagymama lehet. Te pedig meg akarod kímélni a kis feleségedet az anyósa beszólásaitól. Az alatt az idő alatt, amíg te a kicsivel nagyilátogatóban vagytok, a feleséged találhatna valami kikapcsolódást magának.
2014. szept. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%
De ezzel nem oldod meg a problémát, hanem homokba dugod a fejed. Nem nagy kérés, hogy 2 órát nélkülözzön benneteket, de joggal érzi esetleg, hogy nem állsz ki mellette. A feleséged ne szóljon be, te nem állítod le az anyukád, nem beszélitek meg... El fog mérgesedni a helyzet, legfeljebb majd nem beszéltek róla. Te tudod...
2014. szept. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%

Anyukát nem kell "megnevelni", csak el kell neki mondani, hogy ahogy viselkedik az sértő. Nem értem, hogy ebben mi a baj. Ha feleségednek van igaza, akkor állj ki mellette. Húzd félre az édesanyádat és mondd meg neki, hogy tessék rendesen viselkedni,mert ez nem volt szép tőle.

Máshova se enged el a fiaddal az asszony vagy csak az anyukádhoz nem? Mert 8 hónaposan már bőven sétálhatsz te is a picivel (csak kaja időre érjetek haza).

2014. szept. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem azzal van a baj, hogy elvinnéd két órára a gyereket. Egy 8 hós gyereknél szerintem már simán normális, sőt,tök jó, ha néha csak az apjával van, és nem mindig az anyján lóg. Sőt, én már sokkal hamarbb is normálisnak tartom, főleg, ha nem szopik a gyerek.


De, szerintem a felesgednek nem a gyerek elvitelével van a baja (legalábbis ha magamból indulok ki), hanem elviekben van baja az anyós viselkedésével.

Igenis, ki kell állnod a feleséged mellett. Mondjuk abból, ahogy írsz, látszik, hogy anyuci pici fia vagy, és még mindig nem jöttél le a csecséről, ettől függetlenül most már össze kéne szedni kicsit magad.


Már saját családod van, gyereked és feleséged, akinek nem szólogathat be anyós. Ha mgéis beszól, akkor arra nem az a megoldás, hogy az asszonyt elnyomjuk és a megoldás az, hogy anyósnak nyaljuk a seggét, nem állunk ki a feleségünk mellett, hanem akkor úgy, hogy anyóspajtinak jó legyen, elvisszük hozzá a gyereket, feleségnek megmondjuk, hoyg te nem jöhetsz, kielégítjük az undok anyóska igényeit, és ezzel szépen a szőnyeg alá söpörjü a problémát.

Ez nem megoldás! Most, hogy apa vagy, válj le anyád csöcséről, és hogyha béntja az asszonyt, akkor szólj rá, vagy legalább hagyd hogy megvédje magát, és a megoldásod ne a feleséged önbecsülésének és méltóságának a semmibevétele legyen.


Szóval a válaszom: igen, ebben a szituációban teljesen normális reakció a feleségedtől, hogy nem engedi el veled a gyereket anyádhoz.

2014. szept. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
94%

Ne haragudj, de a feleségednek van igaza!

Ha amúgy is szereti anyós osztani az észt, szerintem a feleség tart attól, hogy apuka engedi a gyereket birizgálni anyósnak és az meg pl megeteti pacallal vagy tudom is én, amit anya nem engedne.

Menjetek el ketten és igen is szólj rá a saját anyádra, ha elkezd okoskodni!!! Nem kell durvának lenni, csak határozottnak.

Ne legyél már ilyen mama-kicsi-fia!

2014. szept. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim válasza:

A párom előző házassága akkor indult meg a lejtőn, amikor a felesége elkezdte tiltani a mamát a gyerektől. Persze volt más gond is köztük, de a férjemben ott eltört valami, imádja az édesanyját. Az első anyósommal én sem jöttem jól ki, rosszindulatú volt, és szeretett olyan szitukat teremteni, ahol a fiának le kellett tennie a voksát mellette vagy mellettem. Nagyon nehéz volt, de megpróbáltam mindig mosolyogni, akárhányszor csak megjelent.

Neked most nagyon jó politikusnak kell lenned, a kisfiad érdekében. Nem olvastam végig, lehet, hogy már más is ajánlotta, vidd el a feleséged fodrászhoz, kozmetikushoz, és amíg ő szépül, addig menjetek a mamához. De csak egyszer-egyszer, amíg a nagy vihar el nem csitul, ne érezze azt a feleséged, hogy ő onnan ki van tiltva, inkább próbáld őket összeszoktatni újra.

2014. szept. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!