Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 8 hónapos kisfiamat elvinném...

8 hónapos kisfiamat elvinném az anyukámhoz, de ez a feleségemnek nem tetszik, normális ez?

Figyelt kérdés
Mivel anyukám és a feleségem nem jönnek ki jól egymással, ezért nem örülnék, ha találkoznának. Viszont anyukám szivesen látná a fiunkat. Most 8 hónapos, és azt találtam ki, hogy babakocsival elmegyek anyuhoz, de a feleségem nem jönne. Ez neki nem tetszik, igy nem járul hozzá, hogy egyedül elvigyem a fiunkat. Normális ez? Hány hónapos/éves kortól normális, hogy a saját fiamat a feleségem nélkül (közöz gyerek) elvigyem a szüleimhez? Kb 2 óráról lenne szó összesen.
2014. szept. 25. 20:06
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:

Az eredeti kérdés az volt, hogy elvihetem-e egyedül a gyereket akárhova az anyja nélkül 1 órára, mint a gyermek apja.

Az én (és több ismerősöm) válasza is az, hogy igen, ez a normális.

Azoknak pedig, akik úgy gondolják, hogy "jajj, de a feleséged majd hogy fogja magát érezni" üzenem, hogy ne legyenek papucsok, mert hosszútávon nem lesz egészséges a kapcsolatuk.

2015. jan. 8. 14:48
 42/46 anonim ***** válasza:
70%

Akkor vigyed b@@@sszkik.


Én nem értem a te fajtád. Kiírsz egy kérdést, megkérdezed a véleményünk, mi elmondjuk, te nem nem fogadod el. Folyamatosan negálod, cáfolod és a saját igazad hajtod.

De ezt nem kell! Feltettél egy kérdést - jött rá válasz - neked annyi az össz dolgod, hogy konstatálod. Behalok az ilyen zavaró jellemű emberektől. (a kérdésed és a reakcióid alapján olyan kellemetlen ember vagy, hogy a feleségednek ez az anyósosdi a legkisebb problémája).

2015. jan. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Válaszoló!

Hadd magyarázzam el a mifajtánkat. Nem vagy egy Sherlock, igy nem jöttél rá, hogy kinek szólt ez a kérdés-kiirás.

Szuper, hogy nem ismersz, de máris pontos jellemrajzzal rendelkezel rólam. Gondolom az életben is hasonló ász lehetsz.

2015. jan. 12. 10:16
 44/46 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem jelolted meg, hogy kinek szol konkretan a kerdes.

2. Valoban asz vagyok,orulok,hogy eszrevetted.

2015. jan. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
60%

Na elvált már tőled a feleséged?

Visszaköltöztél anyucihoz?

2016. jan. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim válasza:

Van itt még mit tisztázni.

A családban én is sok viszályt láttam.

Az nem derült ki, miket mond anyukád, mert lehet, hogy hasznos dolgokat és lehet, hogy igaza van. érdemes lenne átbeszélni vele, hogy mit zárjon ki és miről szabad véleményt mondania. A vélemény ünmagában nem káros, lehet hasznos is.

És itt a másik oldal, a feleséged, aki lehet, hogy a hasznos dolgokat sem akarja hallani, mondjuk, utálatból. Ha ez így folytatódik és téged kontroll alá helyez a gyerekkel kapcsolatban is, mármint, hogy csak oda viheted, ahová engedi, ebből nagy baj lesz később.

A gyerek a tiéd is, amit biztonságosnak tartasz a gyereked számára, azt a feleséged nem tilthatja meg. Mert papucsot csinál belőled. Azt sem írhatja elő, hogy csak az ő jelenlétében tehetsz ezt-azt a babával. Így lesz sárkány a feleségből.

Most még csak ennyit ír elő, később majd egyre több szabályt alkot neked.

Nem feltétlenül kell igazat adni a feleségednek, ha ő maga csinálja a konfliktust, amit te nagyon ügyesen megoldanál.

Ez a férfias megoldás, amit kigondoltál. A veszekedést elkerülni, a babát elviszed anyukádhoz néha, jól érzitek magatokat, anyukád szereti a kisfiadat, a kisfiadnak ez mindenképpen jó, a feleségednek pedig addig szabadideje van. Ezt a szabadidőt pedig köszönje meg neked és az anyukádnak.

Szerintem ez egy férfias okos megoldás. Nincs veled semmi baj, ez a jó ötlet.

Ja, és éppen attól vagy nagyon karakán férfi, ha a döntésedet végrehajtod, a feleséged meg fogadjon szót, ne szítsa a hangulatot, mert most éppen ő táplálja a tüzet.

2023. júl. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!