Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 8 hónapos kisfiamat elvinném...

8 hónapos kisfiamat elvinném az anyukámhoz, de ez a feleségemnek nem tetszik, normális ez?

Figyelt kérdés
Mivel anyukám és a feleségem nem jönnek ki jól egymással, ezért nem örülnék, ha találkoznának. Viszont anyukám szivesen látná a fiunkat. Most 8 hónapos, és azt találtam ki, hogy babakocsival elmegyek anyuhoz, de a feleségem nem jönne. Ez neki nem tetszik, igy nem járul hozzá, hogy egyedül elvigyem a fiunkat. Normális ez? Hány hónapos/éves kortól normális, hogy a saját fiamat a feleségem nélkül (közöz gyerek) elvigyem a szüleimhez? Kb 2 óráról lenne szó összesen.
2014. szept. 25. 20:06
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:

Én mindkét felet megértem, a kérdezőt is és a feleségét is. Ugyanakkor szerintem itt a feleségnek kéne engedni (magam is nő vagyok, nem hímsovinizmusból írom, hogy az asszony tegyen férjura kedvére.)

Bármilyen undok is az anyós, az unokájának jó és szerető nagyija lehet, ettől megfosztani a gyereket a saját személyes ellentét miatt nem szép dolog. Ahogy a férjet sem a szerető anyjától. Sőt, az asszony még örülhetne is, hogy neki ellenben nem kell találkoznia anyóspajtással, mert másoknak éppen az a gyötrelme, hogy ő engedné a gyereket a férjjel kettesben, de a férj ragaszkodik hozzá, hogy ő is menjen, és viselje el az anyós szurkálódását. Nem beszélve arról, hogy két óra szabadidő egy 8 hónapos mellett kész felüdülés lehetne.

Szóval, szerintem az asszony a gyerekével is, a férjével és magával szemben is akkor járna el legjobban, ha beleegyezne ebbe. Ő nem konforntálódna anyóssal, egy kicsit ki is kapcsolódhatna, a gyerek lehetne a nagyaival, a férj is az anyjával.

Végezetül a közös gyerek hollétéről nemcsak az anya rendelkezik, az apa is gondviselője, ha ő úgy dönt, hogy elviszi 2 órára, joga van hozzá. Talán az anya is mindig engedélyt kér, mielőtt elszaladna valahova a gyerekkel? Az etetési idők legyenek betartva és kész.

De az is lehet, kérdező, ha a feleséged nagyon hajthatatlan, hogy elhívod őt is, ha annyira szeretné, és hagyod az eseményeket a maguk útján haladni. Max. jól összevesznek, és a jövőben a feleséged hálás lehet, hogy nem erőlteted a találkozást közte és anyukád között a gyerek nagyizása kapcsán.

2014. szept. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%
És az nem megoldás, hogy anyád nem szólogat be, és akkor nincs is konfliktus?
2014. szept. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:

Már 60 év körüli az anyukám, és valahányszor megmondom az őszinte véleményemet, mindig negativ lesz a következménye. Ha egy vadidegen lenne, nem érdekelne a véleménye, de a közeli családtagomat nem szeretem szomorúnak látni, mégha nincs is igaza. Hagytam, hogy kezeljék egymás közt a helyzetet, úgy gondoltam, hogy nagylányok mindaketten, majd megoldják. De igazából nagyon elmérgesedett a helyzet.

Attól nem félek, hogy pacallal eteti meg a fiúnkat, mert nem rossz ember, nem akar ártani senkinek, csak a stilusa nem megfelelő. Anyukám több gyereket felnevelt, szóval nem aggódok afelől, hogy kárt tesz benne, annál is inkább, mert végig a gyerek közelébe maradnék, nem hagynám ott 1 hétre, csak 1-2 órát lenne ott a gyerek, amikor én is végig látótávolságon belül maradnék.

Előttem hozzászólónak: a határozottan rászólás működik egy vadidegennél, de egy 30+ évis kapcsolatnál már nem nagyon. Gondolj a testvéredre , szüleidre, akivel esetleg épp nem jó a kapcsolatod. Mondd neki, hogy: te, ezt meg kéne beszélni. Mire ő: húzzál a p!csába, te olyan hü!ye vagy.

Szóval nem ugyanaz a helyzet egy idegennél, mint egy 30+ évis kapcsolatnál.

Másik példa: az utcán beszól valaki. Reakció: Lekeverek neki egy csicskalángost.

De ha egy közeli családtagom szól be, akkor úgy vagyok vele, hogy épp rossz pillanatában kaptam el, meg együttállás is lehet, majd beszélek vele később. Meg amúgyis felhiv és bocsánatot kér később. Szóval nem ugyanaz.

2014. szept. 27. 22:16
 24/46 anonim ***** válasza:
69%
Anyuci kis pincsikutyája vagy, pfujjjj.. Te nem is vagy férfi. Feleségednek van igaza, sorry!
2014. szept. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:
utolsó hozzászóló: köszi az értékes hozzászólást.
2014. szept. 27. 22:50
 26/46 anonim ***** válasza:
83%

Szegény feleségedet sajnálom!!!!

Jaj de anyu kicsi fia vagy.....ha nem egy véleményen vagy vele negatív következménye lesz?!?!

Szomorú lesz?!?!? Legyen, majd megvigasztalódik.

Egyébként ezt érzelmi zsarolásnak hívJák.

Az lesz a vége, hogy elváltok anyu miatt mert nem tudsz leválni róla és nem állsz ki a feleséged mellett!

Anyu megengedte hogy ide kérdést írj ki?????

:-D

2014. okt. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, utolsó előtti kommentedből az jön le, hogy anyukádat a családtagodnak tartod, - hiszen elnézed neki a beszólogatást - de a feleségedet nem...

A feleségedet egyszerűen letojod, úgy akarod megoldani, hogy NEKED ne legyen kellemetlenséged, hogy a feleségednek kvázi megtiltanád, hogy a saját gyerekével menjen a gyerek nagymamájához. Csakhogy tudod, EZ a nem normális.

A feleséged - teljes joggal - utálja anyósodat, nyilván nem is bízik benne, és te el akarod vinni a gyerekét az utált nőhöz, méghozzá úgy, hogy ő nincs ott? Nem-nem, ez nem normális dolog. Ha nem lennél ennyire anyuci picifia, rájöttél volna egyedül is, hogy a hiba a te készülékedben van. Neked családod van, feleséged, fiad, ideje lenne kibújni anyuci szoknyája mögül.

2014. okt. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti hozzászóló: Kb 17-19 éves vagy, otthon ülsz a szüleid által teremtett jómódból,

és egy szalámis szendvics és kiskóla kombóból fölnézve próbálod osztani az észt. Hogy honnan tudom?

Ha majd idősebb leszel, megtudod.


Utolsó hozzászóló: te mit teszel, ha a szüleid neked nem tetsző dolgot mond?

Mikor küldted el a piscába anyukádat utoljára?

"úgy akarod megoldani, hogy NEKED ne legyen kellemetlenséged"

Ez nem igy van. Nekem mindenképp kellemetlenségem van belőle.

Te nyilván könnyen beszélsz, aki jó kapcsolatot ápol szüleivel, mert könnyen megy,

mert a szüleid fiatalosak, normálisak. Igy könnyű osztani az észt.

"a feleségednek kvázi megtiltanád, hogy a saját gyerekével menjen a gyerek nagymamájához."

Szereted egyoldalról bemutatni a dolgokat, igaz?

Úgy irod, mintha nem lenne más a partiban. Tedd bele a serpenyő másik oldalába a többit, és úgy alkoss vélmemény.

Nem az anyától tiltom el a gyereket, pedig igy fogalmazol.

"A feleséged - teljes joggal - utálja anyósodat, nyilván nem is bízik benne"

Nem is az anyukámban kell biznia, hanem bennem.

"és te el akarod vinni a gyerekét az utált nőhöz, méghozzá úgy, hogy ő nincs ott?"

A gyereket nem utálja az anyukám, hanem szereti. Az anyukám és a feleségem nem jönnek ki jól egymással.

A gyereket mindenki szereti, ráadásul ugye az anyukám fölnevelt több gyereket, van rutinja benne.

"Nem-nem, ez nem normális dolog"

Mármint az, hogy két hétből egyszer egyedül legyek a saját fiammal? De, sok ember szerint ez lenne a normális.

2014. okt. 10. 09:49
 29/46 anonim ***** válasza:

Kérdező,


te ezt direkt nem akarod megérteni, amit itt mi írunk neked, csak hajtod a magad baromságát körbe-körbe.


1. Ha 10 emberből 9 azt mondja, hoyg részeg vagy, menj haza lefeküdni. Szóval leeht, el kéne gondolkodnod azon, hogy nem mi mind vagyunk tök hülyék, hanem te godnolkodsz rosszul, és (úgy tűnik életedben először) belásd, hogy anyukádnak bizony nincs mindig igaza.

2. a szüleim hasonlóképpen vélekednek, mint a te anyád. A vőlegényemmel nem jöttek ki jól, a szüleim csúnya dolgokat mondtak rá. Megoldás: kiálltam a vőlegényem mellett, kétség nélkül. Tudod miért? Mert nekem már ő a családom, ő az, akinek jövőre igent mondok, vele lesznek gyerekeim és együtt öregszünk meg. És ezt a szüleimnek ha tetszik, ha nem, el kell fogadnia. És végképp nem beszólogatnia!!! Te már felnőtt ember vagy, van saját családod, ezt el kell fogadnia és tisztességesen (nem pedig ilyen nevetségesen gyerekesen) viselkednie, neked pedig ki kell állnod a családod mellett, és nem úgy ugrálni ahogy ő fütyül, és nem úgy forgatni a gyerkeet/asszonyt, ahogy anyós mondja. Ez lenne a normális, nem pedgi az, ahogy te ehhez a kérdéskörhöz hozzáálsz.

Természetes lenne, hogy a feleséged mellett állsz ki, ez nem is szabadna, hogy kérdés legyen!!! Kapj már a fejedhez, tök hülyén viselkedsz ebben a szituációban.

2014. okt. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
75%

"A gyereket mindenki szereti, ráadásul ugye az anyukám fölnevelt több gyereket, van rutinja benne. "


Többet nem is kell írnod... a te kedves édesanyád úgy átmosta az agyadat, mint egy profi észak-koreai politikai agitátor.

Pár dolgot fel kellene fognod azért, erőltesd meg az agyad, hátha működik anyukád irányítása nélkül is:

1. a feleséged felnőtt nő, nem állíthatod sarokba azért, mert nem kedveli anyukádat

2. a gyereketek a te és a feleséged közös gyermeke, nem a te saját hajasbabád

3. a gyereknek a feleséged az édesanyja, az ő joga és kötelessége nevelni, és nem anyukádé - aki, tetszik vagy sem, CSAK a nagyanyja a gyereknek

4. az, hogy anyukád hány gyereket nevelt fel, és mennyi rutinja van a gyereknevelésben, teljesen irreleváns, akkor sem lenne joga elsőbbséget követelni a feleségeddel szemben az unokája nevelésében, ha 300 éve lenne már óvónő.

5. Azt, hogy te úgy beszélsz, mint a rémálmok legrosszabb anyósa, még olvasni is borzalmas (a fent idézett szöveget eddig még csak igazi rém-banya anyósok szájából hallottam)

6. Talán még nem késő kibújni anyukád szoknyája mögül, és önállóan gondolkodni, bár sajnos nem sok esélyed van rá, annyira agymosott anyucipicifia vagy.

2014. okt. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!