Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Havi 20 ezert Ft zsebpenz?...

Havi 20 ezert Ft zsebpenz? Reális?

Figyelt kérdés

A lányom 15 éves és havi 20 ezert Ft-ot kap. Minden hétköznap egy ezres. Ezt az ezret a büfében költheti el, mert itthonról nem visz se ennivalót, se innivalót. Most kezdte a gimit, általános iskolában napi 700 Ft-ot kapott. Ezenkívül ha megy moziba néha arra is adok (férjem mindig), ha pedig vesz valamit abba is bele szoktam fizetni, pl egy csizma. Tehát nincs az, hogy mindent ebből kéne megvennie, csakis sulis napokon az enni-innivalót + eddig még ebédre is be volt fizetve. Magyarul tízóraira kell csak költenie. Én ezzel nagyon nem értek egyet, havi 10 ezer Ft is bőven elég lenne, férjem szoktatta rá erre az összegre és neki természetes hogy ennyit kap. Ha próbálom vele megbeszélni azt mondja hogy ennyi kell a gyereknek, mert ez egyáltalán nem sok. Nagyon elkényezteti őket, régen is mindent megvett neki(k). Fölösleges lenne ha nem adnám oda a pénzt, mert akkor a férjem úgyis megtenné helyettem. Tehát ez kilőve, hogy nem adok ennyit. Férjemmel viszont NEM lehet megbeszélni, mert ha úgyis adódna, biztos hogy a hátam mögött adna a gyerekeknek. Volt már arra is példa hogy egy nagyobb összegű ajándékot a HÁTAM MÖGÖTT vett meg a nagyobbik lányomnak. A nagyobb lányom 17 éves, aki szintén havi 20 ezret kap + férjem odaadta neki a SZÉP kártyájat, ahova havi 8 ezert Ft érkezik be, azt gyorsétteremben el lehet költeni. (El is költi). Ez így 28 ezer Ft. Én ezt az összeget nagyon soknak tartom, de nem tudok mit tenni, mert a férjem mindig is ilyen volt, hogy kértek tőle valamit és megvette. Meggyőzni nem tudom, hiába hallom mindenhonnan hogy sok ez a pénz. Ti mit tennétek a helyemben?

A válaszokat köszönöm.


2014. okt. 12. 13:42
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
72%

én is pont annyit kaptam, mint a 19-es, kollégista voltam heti ezer forintot kaptam, mikor egyetemista lettem és albérletbe keröltem meg heti 2ezret.


ez nagyon sok pénz..egy 15 és egy 17 évesnek.

2014. okt. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
23%
szerintem sem sok.
2014. okt. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
46%
Heti 1000 Ft kajára? Kezdjük ott, hogy egy fél literes üditő 300 Ft, egy szendvics pedig 250-300 az ELTE büféjében, egy ebéd (egy tál étel) 650 Ft. Akkor mégis hogyan lehetne 1000 Ft-ból kajálni 1 hétig? Legfeljebb egy napig tudsz kajálni ennyiből és mondjuk 2 napig, ha messzire elkerülöd a büfét és otthon főzöl magadnak valami olcsóbb főzeléket és csak csapvizet iszol. Ráadásul ezek a már bocsánat, de hülye válaszok, mindig kapják a 100%ot. Gondolkodjatok már kicsit, meg számoljatok!
2014. okt. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
90%
A pénz még hagyján, engem jobban zavarna, hogy a gyerekeim egészségtelen vackokkal, gyorséttermi szarokkal tömik magukat. Nem tudom elég furcsa az olyan szülő, akit nem érdekel a gyereke egészsége, csak gratulálni tudok a kedves apukának, biztos nem hagytam volna idáig fajulni a dolgokat.
2014. okt. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
72%
33-as, én pl. semmit nem vettem a büfében, nemhogy üditöt....nekem pontosan megfelel a csapviz is. legalább attol nem hizok. szendvicset vagy otthon készitettem, vagy anno, középiskolás koromban, menzás voltam..és nem válogattam, a kollégiumban uzsonnára zsiros, tepertös vagy lekváros kenyér volt. nekem az is megfelelt, éhen nem haltam töle. ha csokit akartam venni, megvettem a kis boltban és nem az iskolai büfében. mikor egyetemista lettem, kaptam egy hétre 2 ezer forintot, föztem magamra. rizs, tészta nem kerül sokba. mivel otthon meg voltak állataink, igy a hus kérdés is meg volt oldva. ennyi. nem tudom ki az a m.arha, aki a büfében költi el a pénzét..
2014. okt. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim válasza:
90%

Hűűű, hát szerintem is derekas kis summa, amit a lányod kap.

Középiskolás koromban ünnepekre kaptunk pénzt a nagyszülőktől, nagybácsik-nagynéniktől, esetleg amikor megtehették, és szerettek volna, adtak.

Anyuék mindent kifizettek, amire szükségünk volt, de külön zsebpénzt nem kaptunk, a nagyobb volumenű dolgokat a saját, ajándék pénzünkből vettük meg, amit szorgosan gyűjtögettünk.

Most, hogy budapesti fősulis vagyok, anyuék majd' 300 km-re laknak, most kapok egy hónapra (utazás, bérlet, kaja, bérleti díj és rezsi) 60-70 ezer körül.

Ha belegondolsz, ennek a fele (30-35) elmegy a lakásra, rezsire. Bérlet is kell, az 4. Utazás haza, oda és vissza durván 6,5. Ha ezeket levonjuk, akkor NAGYJÁBÓL nekem is 1000 forintom marad leosztva egy-egy napra. Nem büfében elverésre, és nem elmozizásra, hanem reggelire, ebédre, vacsorára. És igenis, megélek ebből (szerencsére úgy, hogy dolgoznom sem kell, és az ösztöndíjamat is félre tudom tenni), szinte minden nap futja ráadásul valami kis pluszra (édesség, joghurt, chips, satöbbi).


Nem azt mondom, hogy ne adjatok a lányaitoknak pénzt, de így nem vagyok benne biztos, hogy meg fogják tanulni beosztani, amijük van. Főleg, ha a havi dolgok mellé még kapnak, ha kérnek.

2014. okt. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
31%
ma 15:25 egyetértek veled. 1000 ft-ból egyszer lehet kajálni legjobb esetben.
2014. okt. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszt! Eleg megosztoak a velemenyek, meg kivulallo szemszogbol is. A lanyoktol en annyit varok el, hogy jol tanuljanak, 4.5-es atlagnak orulnek is, foleg gimiben. Ezt majdnem sikerult a nagyobb lanyomnak teljesiteni.
2014. okt. 12. 16:16
 39/63 anonim ***** válasza:
64%

Én nem akarlak megbántani kérdező, ki vagyok én, hogy megkérdőjelezzem a yereknevelési technikádat.


DE! először is, a 4,5-ös átlagot, ha valaki ilyen nagy lábon akar majd élni felnptt korában is, akkor rögöve hozni kéne, az nem egy nagy dolog.

másodszor pedig: véleményem szerint amennyiben a 4,5 az elvárás, és a lányok nem teljesítik, akkor természetesen kell, hogy ennek a ténynek legyen valami következménye. Esetünkben bizony a pénzmegvonás egy jó ötlet lenne, mivel így nem fogja megtanulni egyik lány sem, hogy mi az megdolgozni valamiért. Hiszen mit is lát, nem tanultam annyira jól, amennyire elvárták tőlem? Hmmmm...Nem baj, hiszen nem történt semmi, nincs következménye, ugyanúgy temérdek pénzt kapok teljesen érdemtelenül.


Az a baj, hogy ez az életben nem így lesz. A férjeddel muszáj lenne megértetned, hogy ezzel a neveléssel rosszat tesz a lányoknak! Mindenképp beszélj vele, a gyerkeke érdekében. Remélem sikerrel jársz. :)


Remélem nem bántottalak meg. Ha mégis, akko elnézést kérek érte.

2014. okt. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt, nem bantottal meg. Rosszul fogalmaztam, ezert a zsebpenzert semmit nem varunk el, mert ez ugymond nem is zsebpenz, hanem "ennivalora koltendo penz", tehat alap hogy kapjak. (A lanyoknak, es a ferjemnek alap). A nagyobb ajandekokert varjuk el a jo tanulmanyi atlagot. Sajnos a ferjem meg itt sem tartja be, mert ugyanugy megveszi a tobb szazezres telefont, a tanulmanyi atlagtol fuggetlenul.
2014. okt. 12. 16:44
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!