Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Havi 20 ezert Ft zsebpenz?...

Havi 20 ezert Ft zsebpenz? Reális?

Figyelt kérdés

A lányom 15 éves és havi 20 ezert Ft-ot kap. Minden hétköznap egy ezres. Ezt az ezret a büfében költheti el, mert itthonról nem visz se ennivalót, se innivalót. Most kezdte a gimit, általános iskolában napi 700 Ft-ot kapott. Ezenkívül ha megy moziba néha arra is adok (férjem mindig), ha pedig vesz valamit abba is bele szoktam fizetni, pl egy csizma. Tehát nincs az, hogy mindent ebből kéne megvennie, csakis sulis napokon az enni-innivalót + eddig még ebédre is be volt fizetve. Magyarul tízóraira kell csak költenie. Én ezzel nagyon nem értek egyet, havi 10 ezer Ft is bőven elég lenne, férjem szoktatta rá erre az összegre és neki természetes hogy ennyit kap. Ha próbálom vele megbeszélni azt mondja hogy ennyi kell a gyereknek, mert ez egyáltalán nem sok. Nagyon elkényezteti őket, régen is mindent megvett neki(k). Fölösleges lenne ha nem adnám oda a pénzt, mert akkor a férjem úgyis megtenné helyettem. Tehát ez kilőve, hogy nem adok ennyit. Férjemmel viszont NEM lehet megbeszélni, mert ha úgyis adódna, biztos hogy a hátam mögött adna a gyerekeknek. Volt már arra is példa hogy egy nagyobb összegű ajándékot a HÁTAM MÖGÖTT vett meg a nagyobbik lányomnak. A nagyobb lányom 17 éves, aki szintén havi 20 ezret kap + férjem odaadta neki a SZÉP kártyájat, ahova havi 8 ezert Ft érkezik be, azt gyorsétteremben el lehet költeni. (El is költi). Ez így 28 ezer Ft. Én ezt az összeget nagyon soknak tartom, de nem tudok mit tenni, mert a férjem mindig is ilyen volt, hogy kértek tőle valamit és megvette. Meggyőzni nem tudom, hiába hallom mindenhonnan hogy sok ez a pénz. Ti mit tennétek a helyemben?

A válaszokat köszönöm.


2014. okt. 12. 13:42
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
57%

Én úgy értékelem, hogy minden egyes válaszoló hasznos választ adott.


Meg szeretném kérdezni, hogy aki lepontozott mindenkit kivételn nélkül, az miért tette? Mi volt az, amit nem talált hasznosnak a válaszokban???

2014. okt. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
54%
Nem olvastam vegig a valaszokat ugyhogy elore is bocsanat ha errol mar volt szo, de szerintem mindannyian tudjuk hogy mennyit er a penz...Semennyit. Egy hetvegi bevasarlas 30-40 ezer forint. Elmentek ketten enni valahova, 5-10 ezer forint. Veszel egy pogacsat, egy csokit meg egy uditot a bufeben, 1 ezres. Elmesz moziba, eszel egy popcornt meg iszol egy kolat, 3 ezer. Ennek tudataban szerintem egyaltalan nem sok amit adsz a lanyodnak. Ne osszegekhez ragaszkodj, hanem lehetosegeitekhez merten adj neki zsebpenzt. Ha megteheted es megerdemli, akkor adj amennyi jol esik. Ha szemtelen, nem tanul, flegma, akkor ne adj neki semmit.
2014. okt. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
93%

Hát utolsó, ne haragudj, de ha egy hétvégi bevásárlás 30-40 ezer lenne, akkor a fele ország éhenhalt volna már rég.


20 ezer forintból sok 4 tagú család egy egész hétig, rosszabb esetben 2 hétig eszik. Ez a szomorű valóság...

2014. okt. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
87%

ezzel tényleg csak az a gond, hogy nem tanulja meg mi a pénz értéke

az én szemszögemből sok, mert anno közép iskolában (3 éve) nem engedhettük meg magunknak a napi 1000 forintos kaja pénzt (naponta egy szendvics max 500 FT hozzá innivaló max 300), így is heti 1000 forintot kaptam, amit arra költhettem, amire akartam, de ezt is csak akkor használtam fel, ha nem volt itthon szendvicsnek való, vagy előző nap elfelejtettünk nekem innivalót venni

2014. okt. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
86%

Én is egyetemistaként kapok 20000-et. A többi költséget az ösztöndíjamból fedezem. Nagyon soknak tartom. Mit vesz 1000 Ft-ból naponta? Nekem ennyi egy napi költségem, reggel-este 1-1 zsemle feltéttel, gyümölcs, plusz ha veszek valahol egy menüt, az 6-700 Ft. A te lányodnak még ebédre sem kell költenie. Napi 500 Ft-ból bőven meg lehet oldani az uzsonnát, ha vesz benn egy tejeskávét meg egy péksüteményt (ha már az a verzió nem játszik, hogy otthonról vigyen szendvicset). Én gimis koromban minden nap otthonról vittem szendvicset, és minden reggel megtöltöttem a vizesüvegemet. Havi 1000 Ft-ot kaptam zsebpénznek, ebből elmehettem moziba, vagy beülhettem valahová a többiekkel. Mondjuk nem is voltunk egy pénzköltő társaság, vettünk egy-egy zacskó gumicukrot, és a másiknál ,,csöveztünk", sétálgattunk. Viszont ruhára sosem kellett pénzt költenem, a szükséges dolgokat anyukám állta. Ha olyan extra dolog kellett, mint pl. egy huszadik póló a többi mellé, akkor azt a szülinapra-névnapra-karácsonyra kapott spórolt pénzekből álltam.


Száz szónak is egy a vége: sokallom a pénzt.

2014. okt. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
74%

A napi 1000 ft-ot elkolti mind vagy csak egy reszet?

mast is vesz belole vagy csak a bufeben kolti el?

En nem kaptam kaja penzt mert otthonrol vittem altalaban kajat,( cukorbetegsegem miatt foleg..) vagy ha kesesben voltam akkor kertem anyutol es adott termeszetesen..

Kozepsuli mas volt.. minden nap kaptam 5 eu-t ( az altalanost otthon vegeztem a kozepsulit Olaszban azaz itt). abbol vettem valami ebedet...:)

Azon kivul zsebpenzt nem kaptam mert tobbet is koltott anyu ram... amire kellett szonelkul ide adta.. Mozi,ruha,kaja,stb.. ez kb havi 20E mint a te lanyodnak... megtehetjuk halistennek... De csak kajara kicsit sokallom... ha mast is vesz belole akkor oke. en pl vettem ruhat,cipot,kaja,egy kis nasi stb.. az ugy realis ha nem csak a kajat fedezi belole..

2014. okt. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
100%

És ezért a zsebpénzért mit vártok el a lányotoktól?

Jó jegyek? Házimunka? Egyéb?

Nem baj, ha ennyit kap, de tanítsátok meg neki a pénz értékét.

2014. okt. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
20%

Egyáltalán nem sok.

Én ezzel mindig úgy voltam, hogy kapjon annyit a gyerek, amennyit csak lehet.

8 ezer egy gyorsétteremben tudod hány alkalomra elég?

Aki meg a gyerekén akar spórolni, az vegyen helyette kutyát.

2014. okt. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó... kérlek... :/
2014. okt. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem sok ez a pénz csak reggelire. Főleg ha az iskolai büfében költi el. Ott az árak sokszor nagyon magasak.

3 éve voltam gimnazista, én sajnáltam az iskolai büfében elkölteni a pénzt, mert szendvicset én is tudok csinálni, a pékségben pedig fele annyiba kerül ugyanaz a sütemény.


Szerintem úgy lenne reális, ha reggelit vinnének magukkal és azt a húszezret bekellene osztani a szórakozásra.

2014. okt. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!