Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Havi 20 ezert Ft zsebpenz?...

Havi 20 ezert Ft zsebpenz? Reális?

Figyelt kérdés

A lányom 15 éves és havi 20 ezert Ft-ot kap. Minden hétköznap egy ezres. Ezt az ezret a büfében költheti el, mert itthonról nem visz se ennivalót, se innivalót. Most kezdte a gimit, általános iskolában napi 700 Ft-ot kapott. Ezenkívül ha megy moziba néha arra is adok (férjem mindig), ha pedig vesz valamit abba is bele szoktam fizetni, pl egy csizma. Tehát nincs az, hogy mindent ebből kéne megvennie, csakis sulis napokon az enni-innivalót + eddig még ebédre is be volt fizetve. Magyarul tízóraira kell csak költenie. Én ezzel nagyon nem értek egyet, havi 10 ezer Ft is bőven elég lenne, férjem szoktatta rá erre az összegre és neki természetes hogy ennyit kap. Ha próbálom vele megbeszélni azt mondja hogy ennyi kell a gyereknek, mert ez egyáltalán nem sok. Nagyon elkényezteti őket, régen is mindent megvett neki(k). Fölösleges lenne ha nem adnám oda a pénzt, mert akkor a férjem úgyis megtenné helyettem. Tehát ez kilőve, hogy nem adok ennyit. Férjemmel viszont NEM lehet megbeszélni, mert ha úgyis adódna, biztos hogy a hátam mögött adna a gyerekeknek. Volt már arra is példa hogy egy nagyobb összegű ajándékot a HÁTAM MÖGÖTT vett meg a nagyobbik lányomnak. A nagyobb lányom 17 éves, aki szintén havi 20 ezret kap + férjem odaadta neki a SZÉP kártyájat, ahova havi 8 ezert Ft érkezik be, azt gyorsétteremben el lehet költeni. (El is költi). Ez így 28 ezer Ft. Én ezt az összeget nagyon soknak tartom, de nem tudok mit tenni, mert a férjem mindig is ilyen volt, hogy kértek tőle valamit és megvette. Meggyőzni nem tudom, hiába hallom mindenhonnan hogy sok ez a pénz. Ti mit tennétek a helyemben?

A válaszokat köszönöm.


2014. okt. 12. 13:42
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
75%
Valakinek sok a húszas, másnak meg csak apró. Van aki kicsiben gondolkodik, van aki nagyban. A kisemberek mindenképpen felhördülnek a nagyobb összegek miatt, hiszen ez egyben a saját kis életük kudarcát is reflektorfénybe helyezi: "Mi a húszasból négyen élünk egy héten". Aki viszont nem így él, az inkább úgy veszi hogy a lehetőségeihez képest fogja megadni a gyerekének azt, amit tud. Tudom, hogy Magyarországon óriási divat a proliszolidaritás, de attól még nem lesz valaki rossz ember vagy szülő, hogy az anyagi lehetőségei túlmutatnak az országos átlagon. Nem a pénz mennyisége fogja meghatározni azt, hogy valaki milyen szülő.
2014. okt. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
74%

"1000 Ft-ból csak egyszer lehet enni."

Ha te is ennyit kapnál, majd megtanulnád beosztani.

2014. okt. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az utolsó előtti fogalmazott, kinek mennyi jutott... Én napi 3-4ezret simán költök kajára, de azért, mert megtehetem, mert nem kell néznem, hogy mi mennyibe kerül. Ha kéne, valószínűleg kihoznám egy ezresből. Mi zsebpénzt nem adunk a gyerekeknek, elvárjuk a jó tanulmányi eredményt (nyilván abból, ami a továbbtanulásához szükséges), és az őszinteséget. Amire pénzt kérnek arra kapnak (ruha,cipő,kaja,mozi,buli), ha teljesítik az általunk felállított követelményeket.
2014. okt. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
38%
52 Hát igen van aki ennyit kap és ennyivel meg is elégszik és van aki tesz érte, hogy ne csak zsíros kenyeret kelljen ennie egész nap.
2014. okt. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
72%

51.: a válaszolók közül senki sem nevezte a szülőket rossz példának, mindenki leírta a saját véleményét, valamint, saját maga otthonról mit hozott

ahogy írtad, valakinek több jutott, valakinek nem

viszont mivel közgazdász vagyok és a számok bűvöletében élek, ezért elé egyértelmű, hogy napi 1000 forint középiskolásként pénzkidobás, főképp, hogy ezt a költséget lehet minimalizálni is

2014. okt. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim válasza:
100%

Én egy nap 500 Ft-ból simán ki tudok jönni, úgy hogy kész lakoma legyen.

- 300 Ft: 3-4 sajtoskifli simán kijön belőle

- 110 Ft: egy pepsi cola

- 90 Ft: valami kis csoki, vagy rágó.

Illetve ha kettőnél tovább kel suliba bennt maradni, akkor max nem veszek kólát.


Ennyiből szerintem simán ki lehet jönni. Tehát 10e szerintem ami reális, vár én annyit nem szoktam szüleimtől kérni. Amikor tudok viszek szendvicset ami finom is.:D

14/F

2014. okt. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim válasza:
100%

SŐT! Volt amikor 160 Ft-ból simán tudtam venni 4 db (igaz nem nagy de elég) sajtos kiflit (igen, nagyon szeretem, de hát na:D)


Előző voltam.

2014. okt. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
68%
55 Na igen, a közgazdászok, van néhány a családomban, hát ők tényleg tudnak az őrületig spórolni. Persze, mindent lehet minimalizálni, pl. egyszerűen nem eszel, csak este, ha anyád főzött valamit (iskolásokról beszélünk), igaz, hogy valószínűleg néhány éven belül komoly gyomorbántalmaid lesznek ettől és talán sokkal többet fogsz költeni a kezelésekre, mint, amit a kaján megspórolsz, de rövid távon valóban több pénzed marad. Én ugyan dolgozom és alap, hogy reggel megveszem a kávémat, nem a legdrágább, 250 Ft, továbbá nem vagyok hajlandó egy reggel 6 óra óta aszalódó szendvicset megenni, mondjuk este 7-kor, mert nem azért dolgozom, hogy úgy éljek, mint egy koldus. Meg kell találni azt, hogy mi az optimális, pl. soha nem kávézok a divatosabb és baromi drága kávézókban, ahol 1000-1200 Ft a kávé. De azt azért nem lehet mondani, hogy 1000 Ft sok lenne egynapi kajára. Persze lehet venni 10 db zsemlét, mondjuk 200 Ft-ért, de ez nem egészséges és nem is finom. A gyerekemet se kényszeríteném egy ilyen aszkéta életmódra.
2014. okt. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
63%
56 Ez nemhogy nem lakoma, hanem még baromi egészségtelen is. Amit egész nap eszel az konkrétan fehér liszt, kóla és cukor. Igazából a szüleid is jobban odafigyelhetnének rá, hogy csomagoljanak neked valami egészségesebb ételt, szendvicset zöldségekkel, gyümölcsöt és valamilyen normális italt.
2014. okt. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
60%

Teljesen felesleges magyarázni egy szegényebb embernek azt, hogy nem kizárólag a budget termékek léteznek a boltokban. Igen, ki lehet jönni akár 500 Ft-ból is, de hogy lakoma nem lesz az biztos. Meg lehet venni a tejet 150 Ft-ért is, de más pedig 400-at is kiad érte mert pl ég és föld a kettő között a minőségbeli különbség, és mert megteheti. Ha tehát egy pillanatra szemléletet váltunk és a jómódú ember fejével gondolkodunk, ő nem fogja "nyomorban" tartani a gyerekét csak azért, mert mások csak ötödannyi pénzzel gazdálkodhatnak. A pénz mennyisége nem határozza meg, hogy mennyit is követelünk meg a gyerektől, vagy hogyan teljesít. Van akinél zsebpénz sincsen, mégis ugyanazok az elvárások.

A kérdezőt viszont valamiért zavarja ez a pénzmennyiség, csak azt nem tudom hogy miért. Megcsinálja a gyerek amit eddig? Drogot/piát vesz a pénzen? Tényleg akkora összeg 1000 Ft egy nap egy embernek? Ha a spórolás miatt aggódik a kérdező, akkor kezdjen egy számlát a gyerekeknek, amire minden hónapban rátesz húszezer forintot mindkét gyereknek, és így legalább egy kis pénzzel indulnak az életbe, a zsebpénz korszak úgysem tart már soká.

2014. okt. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!