Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Havi 20 ezert Ft zsebpenz?...

Havi 20 ezert Ft zsebpenz? Reális?

Figyelt kérdés

A lányom 15 éves és havi 20 ezert Ft-ot kap. Minden hétköznap egy ezres. Ezt az ezret a büfében költheti el, mert itthonról nem visz se ennivalót, se innivalót. Most kezdte a gimit, általános iskolában napi 700 Ft-ot kapott. Ezenkívül ha megy moziba néha arra is adok (férjem mindig), ha pedig vesz valamit abba is bele szoktam fizetni, pl egy csizma. Tehát nincs az, hogy mindent ebből kéne megvennie, csakis sulis napokon az enni-innivalót + eddig még ebédre is be volt fizetve. Magyarul tízóraira kell csak költenie. Én ezzel nagyon nem értek egyet, havi 10 ezer Ft is bőven elég lenne, férjem szoktatta rá erre az összegre és neki természetes hogy ennyit kap. Ha próbálom vele megbeszélni azt mondja hogy ennyi kell a gyereknek, mert ez egyáltalán nem sok. Nagyon elkényezteti őket, régen is mindent megvett neki(k). Fölösleges lenne ha nem adnám oda a pénzt, mert akkor a férjem úgyis megtenné helyettem. Tehát ez kilőve, hogy nem adok ennyit. Férjemmel viszont NEM lehet megbeszélni, mert ha úgyis adódna, biztos hogy a hátam mögött adna a gyerekeknek. Volt már arra is példa hogy egy nagyobb összegű ajándékot a HÁTAM MÖGÖTT vett meg a nagyobbik lányomnak. A nagyobb lányom 17 éves, aki szintén havi 20 ezret kap + férjem odaadta neki a SZÉP kártyájat, ahova havi 8 ezert Ft érkezik be, azt gyorsétteremben el lehet költeni. (El is költi). Ez így 28 ezer Ft. Én ezt az összeget nagyon soknak tartom, de nem tudok mit tenni, mert a férjem mindig is ilyen volt, hogy kértek tőle valamit és megvette. Meggyőzni nem tudom, hiába hallom mindenhonnan hogy sok ez a pénz. Ti mit tennétek a helyemben?

A válaszokat köszönöm.


2014. okt. 12. 13:42
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A nagyobbik lányom szinte csak büfére költi, mert borzasztóan válogatós, szinte semmit nem eszik meg. Itthoni szendvicset nem visz, régebben ha raktam neki mindig kidobta. Vékony is, férjem meg örül hogy egyáltalán eszik valamit.
2014. okt. 12. 13:56
 12/63 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem furcsa a "lanyom" es a "folosleges ennyit kolteni" (a sajat lanyodra) osszefugges.

Ha megtehetitek, akkor nem az a normalis, hogy az ember _mindent_ megad a sajat gyerekenek?

2014. okt. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
94%

Hát ezt én is kicsit sokallom...


Én anno egyetemistaként a kollégiumba kaptam heti 8000 ft-ot. Az azt jelenti, hogy 32 ezer fotinzom volt egész hónapra (hétvégéken otthon voltam, ez tény), és abból kellett vennem mindent. Reggeli, ebéd, vacsora, buli, cigi akármi. Heti 8000-ből. Számold ki.


Egyébként, nyilván, ha megtehetitek, persze, adjatok. Csak nehogy az legyen, hogy amikor kikerül a való életbe a gyereked, akkor majd belelógjona bilibe a keze! Ezzela férjed neki árt. Nem lesz mindig ilyen rózsás a helyzete, ha a saját lábára kell állnia, bizony máshogy kell majd viszonyulnia pénzhez.


Én ezt mondanám el a helyedben a férjemnek. Hogy ti nem lesztek mindig ott, és bizony a lányotoknak meg kell tnaulni értékelni a pénzt, és gondolni arra, hogy jöhetnek még rosszabb idők is. Ezzel a kényeztetéssel a férjed neki árt. Főleg a mai világban. Én ezt így látom.


25/N


(ui.: azért azt még fontos hozzátennem, hoyg az én szüleim nagyon tehetősek, de amint a fenti példa i smutatja, nagyon tudatosan tanítottak a pénz értékére. És hálás vagyok nekik, mert bizony most, hoyg magamat kell már fenntartanom, bajban lennék, ha nem tudnék spórolni.)

2014. okt. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a napi ezrest mind elkölti, vagy félre tesz magának? Mert ez bőven sok csak tízóraira.
2014. okt. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem túl sok. Én vittem minden nap kaját, persze tudom ma már szinte cikinek számít ha nem vagy gazdag és nem a büfében veszed a méregdrága szendvicseket, viszont ha szerettem volna valamit azt mindig megkaptam. Na persze nem 20-30 ezres cuccokra kell gondolni havi szinten.
2014. okt. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
42%
Én nem kaptam zsebpénzt soha és most felnőttként is úgy gondolom, hogy én sem fogok majd adni. Büfére szerintem napi 5-600 forint kell, ezt naponta adnám oda (én anno kaptam kb. 200-at, de minden olcsóbb volt akkor). A többi dolgot, ruházkodás, stb fizetném a gyerekemnek normális határokon belül. Tehát pl, amikor én a kilencvenes években közöltem 16 évesen, hogy kell nekem egy 9 ezer forintos felső, akkor anyám rögtön azt mondta, hogy szó nem lehet róla, menjél diákmunkázni, szerintem igaza volt, az vegyen drága ruhát, aki megteheti. Egyébként valóban 16 éves koromtól dolgoztam suli mellett. Mondjuk hozzátartozik, hogy mi nem voltunk gazdagok. Ha van pénz, lehet, hogy mások a játékszabályok.
2014. okt. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 A kérdező kommentje:
Elkölti. A kisebb lányom még félreteszeGETi.
2014. okt. 12. 14:01
 18/63 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk, azt teljesen elismerem, hogy a napi penzadas nem jo.

Mert ugy nem tanulja meg, hogy gondolnia kell a holnapra is. Ugy gondolom, ha anyagilag megtehetitek, a havi 20e nem sok, de akkor azt minden honapban egyszer kapja meg - mint a fizetest szokas, hogy megtanulja, hogy a holnapra is elore gondoljon, ne csak "carpe diem".

2014. okt. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
89%
Én középsuliba 1000ft/hét kajapénzt kaptam és ebből tudtam félretenni. Most egyetemistaként heti 1000-2000ftot kapok, de ebből nem igazán tudok spórolni, mert nem csak kaját veszek hanem fénymásolok is és heti 2x 12órát vagyok bent. Szóval sztem is sok az a pénz.
2014. okt. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
94%

Én 300 ft-t kaptam még mikor volt a büfében kaja, hogy vegyek magamnak egy szendvicset, néha kaptam egy 500ast :DD

Amióta koleszos vagyok egy napra jut 2000 ft-m egész napi étkezésre, és még így is mindenki oszt, hogy mennyi pénzből élek.

2014. okt. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!