Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Utálom az anyámat. Te mit...

Utálom az anyámat. Te mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
Kis korom óta mindig baszogatott. Óvodában mindig ott volt, általánosban folyton megfigyelt. Alsós koromban képes volt megverni azért mert kaptam egy fekete pontot... Minden szarral leterhelt állandóan csak azért hogy dicsekedhessen hogy neki milyen ügyes fia van... Középiskolában sem hagy békén. A barátnőmet is elüldözte mert éljek a tanulásnak. 5.0 évet akart mindig. Undorító egy ember szerintem. Sosem szeretett ugyan mindig azt hangoztatta de én ezt sosem éreztem. Azt hiszi a dolgokat meglehet venni tárgyakkal. Negvesz minden szart amit sosem kertem aztan ha meg nem az van amit ő akar akkor mondja hkgy ő bezzeg mindent megvesz nekem. Utálom már egyszerűen. Legszivesebben elköltöznék de sehova nwm tudnék menni. A rokonaimat is elüldozte mar. Nem tudom mit tegyek.
2014. nov. 26. 22:08
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
72%

"A tiszteletet azért találták ki, hogy elrejtsék a puszta helyet, ahol a szeretetnek kellene lennie." Tolsztoj - Anna Karenina


Ne tiszteld a szüldet, neki kell kiérdemelnie, hogy SZERESD!

2014. nov. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
24%
Szomorú 😞
2014. nov. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
88%

Felmérném a lehetőségeimet és készülnék a kiugrásra. Ha ekkora nyomás alatt vagy, hogy tanulj, legyenek jók a jegyeid, profitálhatsz belőle annyit, hogy a középiskola után nagyokat lehet tervezni, álmodni. Addig meg ki kell bírni. Van ezer rosszabb is, mint egy maximalista anya. Van édesapád? Veletek él? Vele milyen a viszonyod, tudsz-e vele beszélni, és megbeszélni, mi bánt?

Anyukáddal is leülhetnél megbeszélni, komolyan, őszintén, hogy igen, hogy te meghallgatod az elvárásait és teszel érte, hogy úgy legyen, ahogy szeretné, de most vagy fiatal, szeretnél barátnőt, meg szabadidőt, amit úgy töltenél el, ahogy jónak látod.

Barátnőt nem tud elüldözni, ha minimálra viszed haza, én se mutogattam a barátaim, csak a komolyabbakat ismerték otthon, de nem otthon lógtunk.

Meg kell vele beszélni, hogy nem szeretnél teszem azt fullflancos mobiltelefont karácsonyra, inkább írasson be ilyen -olyan tanfolyamra, szakkörre, edzésre, ami érdekel. Az pl. azért is jó ötlet, mert barátokra teszel szert, olyat csinálsz, amit szeretsz, otthon se vagy, és még anyukád is örül, mert tud neked adni-venni valamit.

Hidd el, bármilyen nehéz is elgondolni most, de az, hogy elhalmoz tárgyi dolgokkal, az a szeretet jele. Így mutatja ki, ez a nyelve. Meg kell becsülni, akár köszönni is. Ha zavar, akkor még mindig meg lehet beszélni. Ha ez se megy, akkor ha nem most, de be kell célozni a közel)távoljövőben az elköltözést, és el lehet magad tartani. Előbb-utóbb Úgyis ide jutsz, hidd el!

Hogy mennyire kevéssé tudod elviselni a helyzetet, próbálkozhatsz kitörni belőle, beszélni anyuddal, vagy duzzogni...ez utóbbi a legfeleslegesebb...

2014. nov. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:
Nem lehet megbeszelni vele semmit.
2014. nov. 26. 23:08
 15/49 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb baj hogy stinte mindenkit elüldöz maga mellől. Apam van vele joba vagyok. De anyam az mas helyzet. Mindenkivel gondja van, mindenkiben ellenseget lat. A rokonokat is szinte eluldozte. Es a tulajdona kent kezel, mindig azt mondja en szultelek azt teszed amit mindok, de ha en meg mondom neki hogy nem, önálló akarattal es gobdolkozassal rendelkezem akkor nekem esik.
2014. nov. 26. 23:11
 16/49 anonim ***** válasza:
35%

Előző 77&-os vagyok, most látom közben, kérdező, hogy miket írtál azóta.

Nos,,marad a türelemjáték akkor. Feladatok:

Nincs pénzed, hogy elköltözz->szerezz! Vállalj diákmelót, tanulj szakmát, ha bármi befolyó pénzed van, rakj félre, adj el, stb. Te tudod, mit tudsz a helyzetből kihozni!

2. Mivel még mindig nem tudjuk, hány éves vagy, tanulsz/mit, mennyi van még hátra, el tudsz e költözni koliba, dolgozol...ezért lövésünk sincs, hogy milyen lehetőségeid vannak a kilépésre.

3. Abból, amit írtál, egy középsulis kamasznak gondollak, aki valamin most csúnyán összeveszett az anyjával, és azért hozza fel még a tíz évvel ezelőtti fekete pontot is, de ne legyen igazam. Ha így van, akkor ha megnyugszol, és átgondolod, bízok benne, másképp fogod látni!

2014. nov. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
51%

Mondani lehet, diktatórikusan, hogy az övé vagy, ő szült, ő kenyerét eszed, stb...de egyre kevéssé.

Ellentmondani nem érdemes, csak vitát szül, beszélni vele nem tudsz, akkor maradnak a tettek. Apuddal beszélj, meg kérj tanácsot Tőle!

2014. nov. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:
Nem soká végzek az iskolaval és a fekete pontos dolog csak egy enyhe pelda volt. Voltak ennek "jobb" dokgok is és nem csak pillanatnyag huztam fel magam. Dolgozni dolgoztam a nyaron is de nem sok pénzt lehet velük keresni. Anyam meg alapbol nem hagyna dolgozni sem. Ismerem, utannam jonne em megprobalna haza rangatni.
2014. nov. 26. 23:22
 19/49 A kérdező kommentje:
Ő nem foglalkozik a dolgokkal, és amugy sem lebet ra hatni, a vezsekedes pedig elkerulhetetlen ha nem tud min eppen tala vmit, szeret vezsekdni aztan artatlankent beallitania magat.
2014. nov. 26. 23:24
 20/49 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom! Kitartást! Remélem, tovább szeretnél tanulni, ekkor mindenképpen más városba Menj, és garantáltan jobb,lessz a helyzet! Sajnálom, hogy nem csak egy hirtelen felindulás! :(
2014. nov. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!