Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Utálom az anyámat. Te mit...

Utálom az anyámat. Te mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
Kis korom óta mindig baszogatott. Óvodában mindig ott volt, általánosban folyton megfigyelt. Alsós koromban képes volt megverni azért mert kaptam egy fekete pontot... Minden szarral leterhelt állandóan csak azért hogy dicsekedhessen hogy neki milyen ügyes fia van... Középiskolában sem hagy békén. A barátnőmet is elüldözte mert éljek a tanulásnak. 5.0 évet akart mindig. Undorító egy ember szerintem. Sosem szeretett ugyan mindig azt hangoztatta de én ezt sosem éreztem. Azt hiszi a dolgokat meglehet venni tárgyakkal. Negvesz minden szart amit sosem kertem aztan ha meg nem az van amit ő akar akkor mondja hkgy ő bezzeg mindent megvesz nekem. Utálom már egyszerűen. Legszivesebben elköltöznék de sehova nwm tudnék menni. A rokonaimat is elüldozte mar. Nem tudom mit tegyek.
2014. nov. 26. 22:08
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos tényleg létezik ilyen anya, nem a kérdezőt kell szídni, hogy több tiszteletet az anyja iránt.

Anyám ugyanilyen volt, csak az örökös cs@sztetés ment kiskoromtól fogva, az összes barátot, barátnőt elüldözte a közelemből. De nem volt egy szomszéd vagy egy rokon sem, akivel össze nem veszett volna. És a minden napos cs@sztetés mellet állandóan azt hangoztatta, hogy mennyire szeret...de nem tudok visszaemlékezni olyan esetre, hogy ölelgetett, puszilgatott volna. Ami emlékeimben van, az a rengeteg cirkusz, ami végigkísérte gyerekkorom.:(

Én 18 évesen jó messzire költöztem, évente egyszer találkozunk, párszor beszélünk. Bár sokáig próbálkoztam normális anya-lánya kapcsolatra, egy idő után feladtam, bármennyire is vágytam rá. Kicsit irigyeltem is azokat, akiknek ez megadatott.

Már nem érdekel, rég volt, most 42 vagyok, élek a családommal, és belenyugodtam, nekem ez jutott.

Kérdező, sajnállak, de nem tudsz mit tenni, kivárod amíg dolgozni tudsz és elköltözhetsz. Anyád változni nem fog, az biztos. Sőt, ahogy öregszik, csak rosszabb lesz.

2014. nov. 27. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
93%

Az ilyen kérdésnél mindig a primitív válaszok döbbentenek meg. Azért, mert a kérdező 20 alatt van, rögtön "tiniprobléma" lesz, aztán jön a többi sablonbaromság, h 'amíg anyád etet..". Félelmetes, h mennyi buta ember van Magyarországon, a válaszok nagy része hülyeség megint.


# 21/21

sajnos neked van igazad. a kérdező anyja nem fog változni, és szerintem orvosi eset, ha igaz, amit az anyjáról írt.

A kérdezőnek sincs más választása, amíg tudja, elviseli, aztán minél hamarabb el kell költözni, akár kollégium, rokon stb. Az ilyen szülővel rémálom az élet.

2014. nov. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
16%

A kerdezo rettento modon leegyszerusiti a problemat, a sajat szerepet egyaltalan nem taglalja, o mindent jol csinal, mindenki mas hulye.


Igen, ezek alapjan tipikus tiniproblema.

2014. nov. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
26%

22, mégha szar is otthon, becsülje meg, hogy van hol laknia és kap ennivalót.


Itt a lepontozók mind ugyanilyen idióta tinik, mint a kérdező, akik elvárják, hogy a seggüket kinyalják, mert az nekik jáááár.


Kérdező, költözz a híd alá és élj meg abból, amit kaparsz magadnak. Szégyelld magad.

2014. nov. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
58%

jól van, persze, látnok úr.

Te megállapítod a gép előtt ülve, h a lepontozók csakis tinik lehetnek, ezt remélem, viccnek szántad.

Igen, ha az anyám eltart, akkor joga van úgy viselkedni, mint egy félnótás, meg ha úgy tartja kedve, megpofozni is:)

Belőled is aztán remek szülő lesz, bár reménykedem azért, h nem lesz/nincs gyereked. Köszönöm az utolsó kettőnek, h bemutatták azt, amiről beszéltem: egyszerű, primitív, sablonos gondolkodás.

2014. nov. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
24, akkor szerinted az rendben van, hogy az anya nem ad szeretetet és megértést, a gyereknek viszont hálálkodnia kell, mert van hol laknia? Az a kötelessége, hogy eltartsa a gyerekét, de ennél sokkal több várható egy szülőtől. Senki nem kényszerítette arra, hogy gyereket vàllaljon, de ha már megtette, érzelmileg is a maximumot kellene nyújtania. Ha meg minden hülyeséget megvesz, akkór gondolom van miből, és ez nem olyan nagy teher neki. Ez még nem ok arra, hogy a tulajdonaként tekintsen a gyerekre.
2014. nov. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.

# 26/26


hagyjad, teljesen felesleges magyarázni neki, úgyse fogja fel. már én is megbántam. aki annyit tud írni egy ilyen kérdésre,h tiniprobléma meg h légy hálás, mert eltartanak, attól nem várható el az árnyaltabb gondolkodás vagy bonyolultabb dolgok megértése.

2014. nov. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
48%

Miert, attol elvarhato az arnyalt gondolkodas, aki meg annyit sem fog fel, hogy a kerdezo egy erosen szurt, szubjektiv kepet abrazolt itt nekunk?


Felnott embernek tudnia kellene mar hogy marhara nem mindegy, kinek a szempontjabol hallunk egy sztorit.


Ez a kerdezo valosaga. Az edesanyja velemenyet nem hallgatta meg senki, de egybol keszpenznek veszitek hogy milyen szar anya.

2014. nov. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
De mivel itt az anya verzióját nem látjuk, ezért csak a fiú verzijáról tudunk véleményt mondani. Egy kamasz sem tökéletes, de nem is várhatjuk el tőlük, hogy ne hibázzanak, az is lehet, hogy néha szemtelen, visszabeszél, de ha a szülő megfelelően nevelte a gyerekét, akkor jó viszony alakul ki köztük. Az lehet, hogy a kép árnyalt, de vannak benne tények, amiket nem lehet árnyalni. Pl fekete pontért verés. Milyen anya veri meg a gyerekép egy fekete ponért? De tegyük fel, hogy csak pofpn volt és 1-esért. Az se lenne rendben. Tehát alapvetően amit leírt, hogy az anyja maximalista, és a tanuláson kívül semmi nem érdekli, az valószínűleg igaz. Ha meg nem igaz, akkor nem tudom, minek írta ide, de a válaszoknak attól még a kérdéshez kell igazodniuk. Az majd a kérdező lelkiismerete eldönti, hogy az általa adott információk mennyire voltak torzítva, és ez alapján melyik választ veszi komolyan.
2014. nov. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
42%

A kerdezo tipikusan visszaigazolast keres a sajat vilagkepe alatamasztasara. Pont hogy nem tutujgatni kell, hanem szolni neki, hogy ocsi, kicsit nezz mar magadba.


Hogy az anyja nem tokeletes, esetleg maximalista, rossz donteseket es reakciokat ad bizonyos szituaciokban, az valoszinu. De tokeletes ember nincs, es azt ketsegbevonni, hogy szereti a fiat, elegge meredek.


Van am olyan is, amikor a gyerek szenved valami psziches problematol, es o latja teljesen hibasan a vilagot. A kerdezo is eleg neccesnek tunik a leirtak alapjan.

2014. nov. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!