Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudom elfogadni...

Korlev kérdése:

Miért nem tudom elfogadni párom gyerekét?

Figyelt kérdés
39 éves vagyok elvált és van két gyerekem akikkel havonta tudok találkozni, mert 200 km lakok tőlük. Együtt élek egy már 3 éve az új párommal akinek most már hat éves a kisfia és sajnos nem tudok vele túl jó viszonyt ápolni. Úgy gondolom, hogy nagyon el van kényeztetve. Az eleje óta azt látom, hogy az anyja egyből ugrik, ha a gyerek megnyekken. Pl kakaó, szomjas vagyok, éhes vagyok, ez kell az kell, ezt akarok azt akarok.hozzáteszem, hogy a gyerek 6 évesen nem hajlandó azt mondani hogy kérem, köszönöm. Nem hajlandó köszönni és ha te kérsz valamit és neki nincs innyére akkor ő azért sem teszi meg. Pl kérlek rakd a helyére a játékaidat. Szét pakolja és az anyja teszi el. Ha én kérem akkor meg húzza a száját és azt mondja, hogy nem. Ha rá szólok akkor, haggyál. 3 éve ez megy és megelégeltem, nem bírom miközben az annyát szeretem, de meg mérgezi a kapcsolatunkat. A gyerekkel már nincs is türelmem foglakozni.
2014. dec. 9. 22:38
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
52%
Te ezt a gyereket csak azért fogadtad el mert az anyját szereted. Ő viszont nem szeret mert első perctől érzi ezt hogy ő csak egy fölösleges valaki a számodra. Ezzel a gyerekkel neked soha de soha semmilyen bensőséges kapcsolatod nem lesz,és mindent meg fog tenni azért hogy közétek álljon. Ha egy igazi családot akartál volna a gyerekkel kellett volna kezdeni a jó viszony kialakítását és elfogadtatni magad vele.
2014. dec. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Ha nem tetszik neki valami akkor képes és rámcsap vagy belém rúg.És hatalmas gondok szerintem, mert ha most 6 évesen így áll hozzám akkor 10 évesen felpofoz és 14 évesen leszúr. Vagy mi?
2014. dec. 9. 23:17
 13/39 A kérdező kommentje:
A három évem ezzel tőltöttem. Mindentől függetlenül, nem tudom hogy szórakozásból teszi-e, de így szeretlek meg úgy, és időnként azt mondja hogy én vagyok az apukája. Ezeket csak azért írtam le mert kiborultam és nem tudom mi tévő legyek. A kapcsolatunk meg nagyon oda van a helyzet miatt.
2014. dec. 9. 23:22
 14/39 anonim ***** válasza:
15%

ez egy 6 éves gyerek és egy 39 éves férfi csatája

jóhogy nem fog egyezni soha


de ettől szép :)


volt egy film, amiben felcserélték a két lelket, mindkettő megkapta a másik testét é akkor értették meg egymást


de szóval ez meg aranyos történet, a nagypapi meg Denisz a komisz :)

nézd meg a filmet és derülj jobb kedvre, lazíts egy kicsit é már attól könyebb lesz.

2014. dec. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
90%
Itt semmiképpen sem a gyerek a hibás, hanem az anyja! És a kommentjeid alapján tudod mit gondolok? Talált ez a nő egy balekot, aki segít eltartani a gyerekét, mert az apja nem gondoskodik róla, de a nevelésébe már ne szólj bele. Ami ha annyira irreális lenne, akkor azt mondom bízd az anyjára, de nekem úgy tűnik itt az anyával, annak a nevelési elveivel vannak a bajok. Most őszintén, kell ez neked? Mennyi időd akarod még elpazarolni így? Az exel sem neked kellene beszélni az ostoba viselkedése miatt, hanem a párodnak leállítani, és elérni, hogy fizessen tartásdíjat. Tudod, hogy ez csak rosszabb lesz? Hát sajnálatos, pedig amit leírsz, az alapján én azt mondom, nem várnál túl sokat, csak alapvető tiszteletet, normális nevelést, együttműködést a párodtól. Nem is értem, ezt ő hogyan gondolja. Én is anya vagyok, váltam is el, de attól a gyerekeim iránti szeretet a józan ész, és normális elvárások keretein belül maradt. Pedig én is azt mondom, a gyerekeimért ölnék, ha bármikor választásra kényszerülnék, gondolkodás nélkül csakis őket választanám, és nem kötném össze az életemet olyan emberrel, akivel nem tudnák egymást elfogadni.
2014. dec. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
90%

Majd anyuka véleménye is változik, ha a gyerek az iskolában is csak a bajt csinálja...

Meg kellene beszélni ezt a nevelési problémát, ha szükséges, szakember bevonásával. Ő ad tanácsot anyukának is, és neki hinni fog, ha neked nem.

2014. dec. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
96%

Ezt nektek kell megbeszélni.

Egyrészt, ha "eltarthatod" a gyereket, akkor a nevelésbe is ugyanannyi jogod van beleszólni.

Másrészt, ne hagyd, hogy egy elkényeztetett kisgyerek tegye tönkre a kapcsolatotokat.

Elöször nálunk is azt mondta a párom, hogy a nevelés az ő dolga, de az az igazság, hogy nem nagyon nevel.

A 11 éves lánya nálunk önállótlan, mert apa minden szóra ugrik. Nálam is próbálkozott, de nem voltam vevő rá. Ahogy arra sem, hogy eláztatta a fürdőszobát, a szennyest otthagyta, ahol leesett róla, a zsebkendőt ott dobta el, ahol használta, a felnőttekkel lekezelően beszélt.

Az anyjánál nem viselkedhet így, akkor nálunk sem. Elkezdtem rászólogatni, ha valami nem úgy ment, ahogy egy normális házban elvárható. Eleinte ellenállt, de ha valamit megcsinált, megdícsértem, megköszöntem. Fél éve megy így a dolog, egyre kevesebbszer kell rászólni (átlag heti 3 napot van nálunk). A dícséret akkorsem marad el, amikor magától csinál meg valamit.

A párom eleinte rámszólt, hogy ne csesztessem a gyereket, de látja a javulást, így elismerte, hogy igazam volt. Ő úgy gondolta, hogy attól lesz laza apuka, ha nincsenek szabályok. Ez nem így van. A szabályok kellenek, attól még a lazaság is működhet.

2014. dec. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
27%

Nem tűnik annyira rossznak a gyerek a leírásod alapján, legalábbis az apja uszítása nélkül nem számítana különösebben rossznak. Az biztos hogy nem rosszabb mint a te nevelési módszereid. Egy 6 évesnek egyhetes büntetéseket adni nagyon rossz ötlet, nem is lát el a szerencsétlen egy hét messzeségbe! A fiam 5 évesen 20 másodperc sarokbaállásokat kapott büntetésnek, azt is alig bírta ki. Nem is volt vele baj! Egy ennyi idősnél elég természetes az is, hogy sokáig nem játszik egyedül, és a rendrakást se kell nagyon erőltetni, ha egy-két dolgot elrak az elég. Nem, nem lesz ettől elkényeztetve, nálunk most ő a legrendesebb a házban. A módszereiddel magad alatt vágod a fát! Azt tanácsolom olvass el legalább egy gyereknevelésről szóló könyvet, Ranschburg Jenő valamelyik könyvének van egy rövidített változata például, maximum egy napba kerül. A tanárok és óvónők nem tudom hány évig tanulják hogy kell bánni egyszerre 30 gyerekkel. Meg is birkóznak vele. Egy napot neked sem árt tanulni, nem szégyen az.


A továbbiakat kibicként mondom, mert max hasonló helyzetbe kerültem, és nem is napi szinten. Abban nem vagyok biztos, hogy neked kellene nevelned. Legalábbis ha ott az anyja, biztos nem szólnék bele. Inkább nagyszülőként kellene viselkedned: aki példát mutat, aki csak dicsér, de soha nem szid. Ha rád van bízva az más, de a gyerek szerencsére meg is érzi, hogy most két óráig tőled függ a biztonsága, akkor rögtön jobban hallgat is rád. Akkor is csak annyit fegyelmezd ami a biztonsága érdekében kell. Ha nagyon szemtelen, akkor ne játssz vele, és szólj az anyjának, ne magad intézkedj. Ahogy egy nagyszülő teszi!


Az uszító apával nagyon rossz helyzetbe kerültél. Ez az ember csak árt a gyerekének. Nem tudsz mit tenni ez ügyben saját magad, az anyjának kell ezt megbeszélni a gyerekkel, és próbálni mérsékelni az apja rossz hatását.


Végül, ha nagyon kilátástalannak érzed a helyzetet menjetek el gyerekpszichológushoz, lehetőleg a pszichopata apával együtt. Nemcsak a gyerekkel foglalkoznak, hanem a szülőkkel is, és megmondják szakszerűbben mit hogy érdemes csinálni. A gyerek csak tükrözi a felnőttek viselkedését.

2014. dec. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
96%
Az anyuka jó segge elég volt, hát most iszod a levét. Józan esze az nincs neki, látszik a nem létező nevelési elvein.
2014. dec. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
A kisgyerek az iskolába ügyesnek mondható, de visszahúzódó. Szerintem hiperaktív, mert itthon megállás nélkül képes mozogni. Ugrabugrál szaladgál és a kezeit fel le mozgatja mintha rebdesne. Szerintem itthon bontakozik ki amit az iskolában elnyom magába. És tényleg csak némi tiszteletet várnék el ettől a kisgyerektő, mert tud aranyos is lenni ha akar. Persze amíg úgy tőrténik ahogyan ő szeretné. Ha nem akkor nem lehet ra se nézni, mert akkor jön a feleselés, a haggyál, a menny innen, a rámcsapás, a rugdosás. Anyja is ki van tőle és sokszor azt szeretné ha én kötném le, de belefáradtam és már nincs kedvem hozzá. És akkor jön az hogy én nem foglalkozok a gyerekkel mert hogy nem az enyém.
2014. dec. 10. 00:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!