Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudom elfogadni...

Korlev kérdése:

Miért nem tudom elfogadni párom gyerekét?

Figyelt kérdés
39 éves vagyok elvált és van két gyerekem akikkel havonta tudok találkozni, mert 200 km lakok tőlük. Együtt élek egy már 3 éve az új párommal akinek most már hat éves a kisfia és sajnos nem tudok vele túl jó viszonyt ápolni. Úgy gondolom, hogy nagyon el van kényeztetve. Az eleje óta azt látom, hogy az anyja egyből ugrik, ha a gyerek megnyekken. Pl kakaó, szomjas vagyok, éhes vagyok, ez kell az kell, ezt akarok azt akarok.hozzáteszem, hogy a gyerek 6 évesen nem hajlandó azt mondani hogy kérem, köszönöm. Nem hajlandó köszönni és ha te kérsz valamit és neki nincs innyére akkor ő azért sem teszi meg. Pl kérlek rakd a helyére a játékaidat. Szét pakolja és az anyja teszi el. Ha én kérem akkor meg húzza a száját és azt mondja, hogy nem. Ha rá szólok akkor, haggyál. 3 éve ez megy és megelégeltem, nem bírom miközben az annyát szeretem, de meg mérgezi a kapcsolatunkat. A gyerekkel már nincs is türelmem foglakozni.
2014. dec. 9. 22:38
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
34%

5-os mar unakmas vagy, hogy minden kerdesre a helyesirasodat irod, 2 üres faluba nincs pàrod!!!


kėrdezõ, te vagy a felnõtt es neked kellene valahogy kozeledni a gyerekhez, nem mindenbe a hibat keresni, pl szürcsöl stb ilyenen kiakadsz mindenėrt raszolsz, es anya is csak ezt halja, szerinted a parod nem vagja hogy nem csippazod a fiat?

Es ha ilyenekkel allsz elo a parodnak nem javitani csak roszabbodni fog ez a kapcsolat. Inkabb probalj megmindet azert hogy elnyerd a parod gyerekenek a szeretettet es csak utanna panaszkodhatsz, mert tenmindent megprobaltal de hiaba!

Elsonek probalj a gyerekhez kozelednimes csak utanna nevelni.

nem bantani akarlak, mert valoban 1 gyereket nevelni kel mindenek megvan a hatara.

2014. dec. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
29%
Unalmas
2014. dec. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim válasza:
90%
Szerintem itt az lenne a megoldás, hogy az anyukájával meg kéne értetni, ha mindig az ellen tesz amit megtiltasz a gyereknek nevelés céljából, azzal a tekintélyedet tiporja a gyerek előtt. Hogy egy család legyetek, és tényleg apaként nézzen Rád a gyermek, ahhoz szükség van az édesanyjára is. A helyedben próbálnék arra fókuszálni, hogy ezzel tönkreteszi a kapcsolatotokat. Mindenképpen beszéljétek meg! Örüljön inkább, hogy próbálod nevelni a gyermekét és mellette állsz.
2014. dec. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Ez hogy egy hétig tart a bünti az persze nem így van, csak nagyot próbálok mondani, hogy érezze mennyire súlyos a viselkedése. Ha oda jönne és azt mondaná hogy bocsánat akkor egy szavam nem lenne, vagy ha kérné két nap múlva hogy hadd játszhasson akkor nem lenne gond. Nem vagyok én olyan szigorú. Csak annyit szeretnék, ha én azt mondom nem akkor nem és ha piros akkor az piros. Tartsa tiszteletbe amit kérek. Azt kértem pl, hogy most reggelente én viszem iskolába 3 alkalommal és elválásnál annyit mond nekem hogy szia akkor pénteken a születésnapján újból előveszem a videójátékot és játszhatnak a fiúkkal. Erre a válasz az hogy nem. Pedig nagyon kedvesen mondtam direkt, mert szülinapja lesz.
2014. dec. 10. 00:15
 25/39 anonim ***** válasza:
43%
21-es, a te helyesírásod is brutális. Árad a sötétség.
2014. dec. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
94%

Mivel a suliban tud viselkedni, ezért nem eredendően rossz, vagy gonosz a gyerek, csak otthon nincsenek szabályok + van egy rakat fölös energiája, hiszen otthon szaladgál. Talán érdemes lenne megpróbálni, hogy jobb lenne-e, ha sportol valamit. Heti 2 edzés pl nem ront a tanulmányon. 23 vagyok, de én is szenvednék otthon, ha nem mozoghatok eleget. Mások vagyunk, erre nincs mindenkinek igénye, de ennek a kisfiúnak talán lenne. Nekem elhiheted, hogy borzalmas érzés, amikor futni és mozogni akarna az ember, de be van zárva 4 fal közé.

A hiperaktivitást pedig ne keverjük ide, volt szerencsém együtt tanulni hiperakív gyerekkel, vele volt baj a suliban is bőven.

2014. dec. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
81%
Az anyjával leültél valaha beszélgetni erről, hogy ki hogy képzeli a gyereknevelést?
2014. dec. 10. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
46%
3 éves kora óta neveled.El lett rontva,Te is hibás vag ebben nem csak az anyja.
2014. dec. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
96%
A gyerek el lett rontva a no altal. Mit szol amikor elkezd rugdosni? Ha nem tartja gondnak akkor vele is baj van,nemcsak a gyerekkel.
2014. dec. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
95%
Az rendben van,hogy fontos az anyanak a gyerek,de ez mar nem az szerintem.Inkabb bolondot csinal belole. Azert egy 6 eves ne ugraltassa az anyjat. Az meg,hogy megeteti...tudjon mar enni.Ha ehes lesz majd eszik. De hogy nem az agyban enne az biztos. Az enyem is 6 eves. De eves az asztalnal van,nincs felugralas,csamcsogas. Persze probalkozott o is,de nem hagytuk. Jatek ha nincs osszepakolva este,akkor kuka.Egyszer megtettem azota nincs gond.Hat a koszones meg a legalapvetobb lenne. Anyuka nem tul kovetkezetes.
2014. dec. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!