Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tudom elfogadni...

Korlev kérdése:

Miért nem tudom elfogadni párom gyerekét?

Figyelt kérdés
39 éves vagyok elvált és van két gyerekem akikkel havonta tudok találkozni, mert 200 km lakok tőlük. Együtt élek egy már 3 éve az új párommal akinek most már hat éves a kisfia és sajnos nem tudok vele túl jó viszonyt ápolni. Úgy gondolom, hogy nagyon el van kényeztetve. Az eleje óta azt látom, hogy az anyja egyből ugrik, ha a gyerek megnyekken. Pl kakaó, szomjas vagyok, éhes vagyok, ez kell az kell, ezt akarok azt akarok.hozzáteszem, hogy a gyerek 6 évesen nem hajlandó azt mondani hogy kérem, köszönöm. Nem hajlandó köszönni és ha te kérsz valamit és neki nincs innyére akkor ő azért sem teszi meg. Pl kérlek rakd a helyére a játékaidat. Szét pakolja és az anyja teszi el. Ha én kérem akkor meg húzza a száját és azt mondja, hogy nem. Ha rá szólok akkor, haggyál. 3 éve ez megy és megelégeltem, nem bírom miközben az annyát szeretem, de meg mérgezi a kapcsolatunkat. A gyerekkel már nincs is türelmem foglakozni.
2014. dec. 9. 22:38
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
95%

Itt egyáltalán nem a gyerekkel van a gond és nem is azzal, hogy mozaik család vagytok. Sokkal inkább azzal, hogy az anyukával nem egyeznek a nevelési elvek és módszerek sem. Ezt kellene leülni és megbeszélni: például közösen csinálni egy házirendet, amelyben benne lenne, hogy mit engedtek meg és mit nem a gyereknek, miért milyen büntetést kap ha valamit nem csinál meg és milyen jutalmat. És ezt következetesen mindkettőtöknek betartani és betartatni a gyerekkel. Ki is függeszthetitek a hűtőre vagy bárhova ahol szem előtt tud lenni.

Az a 6 éves gyerek még nem tud racionálisan gondolkodni felnőtt módjára. Inkább az érzelmei hatására cselekszik. És az, hogy ketten kétfelé irányítotok csak feszültséget táplál benne, ami pedig vissza is jön a cselekedeteiben.

2014. dec. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
63%
Gondolom, együtt éltek. Na lehet, hogy ezt nem kellett volna, összeköltözni. Én a helyedben akkor lennék együtt az anyjával, amíg iskolában van a gyerek. Utána nem, így megspórolnád magadnak az idegességet. Csak gondolom, ez elég kivitelezhetetlen, mert mindketten dolgoztok. Én megpróbálnék valami megoldást találni erre, nem bírnám elviselni más neveletlen gyerekét. Pontozzatok csak le, nem érdekel, nem jár utána pénz, hogy izgasson.
2014. dec. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
58%

A következetesség teljes hiánya van nálatok.

Az anya nem nevel, te csak üresen fenyegeted a büntetéssel...nem csoda, hogy ez a vége.

Valószínűleg a rosszalkodás is inkább figyelemfelkeltés akar lenni.

2014. dec. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
A te gyerekeid mekkorák? Fiúk? Lányok? Milyenek voltak 6 évesen? Mit szólnak az "öcsikéhez"?
2014. dec. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
Az anyukájával már nagyon sokat vitáztam ezen a témán, de mindhiába. Megbeszéljük, hogy következetesek leszünk a gyerekkel és másnap mintha nem ís lett volna ilyen jellegű téma köztünk és megy mindet ugyanúgy tovább. Én meg megint alul maradtam. A kisgyreknek mindig gyűjtögeti a pénzt, nem sokat de mindig rak neki fére. Mondtam neki, hogy csak akkor adjon, ha valamire meg tudja kérni és a gyerek úgy is áll hozzá, hogy megérdemeje. Amit én elitélek, hogy egy 6 éves gyereknek pénzt adjunk, mert már ha kiteszem az asztalra akkor mindig mondja hogy azt elvesz és az kell neki. Meg mert nem tudja hogy mit kell azért a pénzért dolgozni ézért nem is értékeli, csak valahonnan van. Persze köszönet, kedvesség, hála azért sem jár, mert csak úgy kapta és semmit nem kellett érte tennie. Ha vásárolni megyünk és valamit akar, én meg mondom hogy nincs rá pénz vagy mert minden nap nincs karácsony, akkor majd ő megveszi az övéből. Az anyuka meg mondja hogy jól van. Nem a pénzt sajnálom apróságokra, pedig rengeteg kidertojás van itthon meg kb 100 db kisautó de szinte minden nap van valami ajándék amikkel nem is játszik.
2014. dec. 10. 22:32
 36/39 A kérdező kommentje:

Nekem 2 fiam van, 10 és 13 évesek. Már nem emlékszem milyenek voltak 6 évesen de a volt feleségem nagyon következetes velük. Ott ha rendetlenkedés van akkor bünti is jár. Attól függetlenűl a nagyobbik fiam elég nehéz természet amivel ugyancsak a nevelő apja meg kell hogy bírkózzon, de nem egyedűl és nincsennek a gyerekre hagyva, hogy jól van hát ilyen típus.

Az én párom viszont a soha nem köszönés során mindig az a válasza a gyereknek meg az illető felé, hogy jól van majd legközelebb ami soha sincs.

2014. dec. 10. 22:42
 37/39 A kérdező kommentje:
Itt a párommal van a gond, de ha erről beszélünk akkor azt kérdi hát mit tudok csinálni, ez van ő egy ilyen gyerek. De nem ilyen gyerek hanem olyan amilyennek neveled meg amire megtanítod. Biztos nekem is rengeteg hibám van meg biztosan én is sok mindent nem csinálom jól, de ez így élhetetlen számomra, idegőrlő. Azért köszönöm hogy hozzá szóltatok és hogy valakivel beszélhettem erről. Valahogy csak lesz.
2014. dec. 10. 22:49
 38/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem fogod sokaig birni.Nem rossz indulat,hanem tapasztalat mondatja velem.Ennyire ket kulonbozo neveles nem fer meg egymas mellett sokaig. A parod meg mire rajon,keso lesz. Es a fejere fog noni a gyerek. Teljesen normalisak az elvarasaid. En is csinaltamm egy darabig,de egyszer betelik a pohar.
2014. dec. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 mi a fene ***** válasza:
Azt szűrtem, le hogy az anya egy hülye liba. nem lesz különb a gyerek, ha mindent ráhagy, és a jó szó ellen nevelje. Mondd meg a nőnek változtasson, vagy otthagyod ! még olvasni is rossz, amiket irsz.
2014. dec. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!