Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányom 14 évesen elvesztette...

Lányom 14 évesen elvesztette a szüzességét. Ti hogy viszonyulnátok ehhez a helyzethez?

Figyelt kérdés

2014. dec. 12. 15:36
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
65%
En mar semmin nem lepodok meg. Nem vagyok meg oreg,de 12 evesen meg a korosztalyom nagy resze jatszott,hat furcsa hogy 14 evesen a szexen jar az esze,bar bizonyos nepeknel nem ritka.
2014. dec. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim válasza:
68%

Én biztosan nem szólnám le. Bár nem vagyok felnőtt. Én is 14 évesen vesztettem el, de én nem mondhattam el, mert tudtam, hogy leszednék érte a fejemet. Ha kiderült volna, és leszidtak volna érte, biztosan összeroppantam volna. De ez azért van, mert én megbántam. Nem azért, mert nem volt jó, hanem mert folyton éreztem a bűntudatot, amiért eltitkolom, de azt is tudtam, hogy nem könnyíthetek magamon.


Ezért nem reagálnék negatívan. Persze nem is gratulálnék. De ha ő mondta el, talán sokat gyötrődött, mire elárulta, vagy ha a magadtól jöttél rá, akkor talán ő is fél. Ha a kapcsolatotok ennél rugalmasabb, akkor nyilván más a helyzet. Ahogyan írták, biztosan én is óvatosságra inteném, de semmiképp sem hibáztatnám sem a lányt, sem pedig téged. (Ez utóbbit az egyik válaszoló írta, de véleményem szerint attól még nem rossz szülő valaki, hogy a gyermeke hamar vesztette el. Elvégre ha jön a szerelem, ott már nem a szülőn múlnak a dolgok.)

2014. dec. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
38%

Én is 14 évesen veszítettem el és a férjem a második ember, akivel életemben lefeküdtem. Minkét esetben kizárólag kapcsolatban történt a dolog, tehát komoly volt. Nem gondolom hogy hátrány ért azokhoz képest, akik 18 - 20 évesen veszítik el, aztán ilyen - olyan okokból több f-szt fognak 25 - 30 éves korukig, mint kilincset. :)


Kérdező, itt elsősorban az számít, hogy a lányod mennyire érett és mennyire gondolta ezt komolyan. Aggódni akkor kell, ha a szex mögött nem volt komoly szándék a fiúval. Értem ez alatt azt, ha például a lányod még egyértelműen éretlen gondolkodású és könnyen befolyásolható. Akkor nagyon el kell vele beszélgetni, hogy ne sorozatos kihasználásokkal végződjön a dolog. Ha ez nem áll fenn, egyszerűen csak hagyd hogy elmondja neked amit kell, a bizalmába fogadjon és adj neki tanácsokat arra vonatkozóan, hogy mire figyeljen nagyon. Általában az olyan családokban történnek a tragédiák, ahol a szülők tiltanak és elzárkóznak.

2014. dec. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
39%

Ennyi hülye választ......... 14 éves az még kislány, konkrétan még a teste sem érett meg a szexre, attól, hogy már menstruál, még nem minden áll úgy, ahogyan kellene, hüvely, méh, stb. Ettől függetlenül persze nem szokott komolyabb gondot okozni a szex, de simán lehet, hogy fáj tőle a hasa a lányodnak és mehetsz vele a gyereknőgyógy-ra.

Másrészt, mivel a nőknek tanulni kell az orgazmust, kétlem, hogy egy 14 éves kislány bármi jót érezhet szex közben.

Vannak olyan lányok, akik tényleg nagyon hamar érnek testileg, de ha beszélgetek velük, akkor látható, hogy kis csitrik még.

Kivel feküdt le a lányod? Úgy értem ez valamilyen párkapcsolat, vagy csak valami pedofil horgára akadt?

Egyébként az átlagos életkor, az első szexet tekintve, 17 év a lányoknál. És azért az nem ugyanaz, mint a 14.

2014. dec. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon fiatal..annyi idősen eszembe se jutott hasonló..


Őszintén leülnék vele beszélgetni a szexről. Ez nagyon fontos. Megmutatnám és elmagyaráznám neki a nemi betegségeket, elmondanám neki, hogy óvszerrel sem védett ám teljes mértékben (pl: nemi herpesz, ami ráadásul örökre megmarad), szóval hogy érezze kicsit a dolgok súlyát, hogy mostantól kétszer meggondolja mit tesz (kivel?..?)


Nem megijeszteni, csak jelezni felé, hogy amit tett akár következményekkel is járhatott volna..

2014. dec. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
17%
És ez olyan haszontalan tanács volt a részemről, hogy nullázni kellett. Valami tinip*csa jár ide aki nem bírja elviselni a válaszokat vagy mi van?
2014. dec. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
30%
Ja és csak, hogy jöjjön még egy 0%. :) Kérdező, bocs, de ezt te rontottad el, egy 14 éves még nem is gondolkodik a szexen. Én most vagyok 33 éves, 13 és fél évesen jött meg, 14 évesen addig jutottam szex témakörben, hogy üvegeztünk a fiúkkal és ketten is adtak a számra puszit, minden lánynál ez volt a max. 14 évesen, nekünk ez akkor valami hatalmas dolog volt, amiről hónapokig beszéltünk, voltak olyanok, akik "jártak", de szexről szó sem volt. 16-17 évesen feküdtünk le valakivel először kb. (már akiről tudom). Tehát ha az általános iskolás lányom elkezdene szexuális életet élni, akkor nagyon elgondolkodnék azon, hogy nem figyeltem oda rá, hagytam kallódni, nem csináltam vele programokat, nem beszélgettem vele annyit, mint kellett volna. Eleve nem tudom, hogy hogyan van alkalma egy ennyi idős lánynak a szexre. Én rendesen hazamentem suli után, vagy mentem a különóráimra, vagy írtam a házit. Hétvégén még annyi belefért, hogy lemenjek a tinidiszkóba néha, ami 10-kor már be is zárt. És a szüleim soha nem tiltottak semmitől, tehát ez a saját igényem volt, semmi kedvem nem volt akkor még a szexhez.
2014. dec. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:
Csak úgy elgondolkodtam ma. Lányom azóta már osztályvezető az egyik multinál. Holnap jönnek az unokáim. Mekkorák már! Eszembe jutott mennyit szidják a mai fiatalokat, pedig nem volt ez másképp a lányom fiatalkorában sem, anyáméban meg nagyanyáméban sem.
2014. dec. 12. 16:41
 19/42 anonim ***** válasza:
69%
Akkor ez a kérdés mégis minek született? ótejóég..
2014. dec. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
25%
Egy francot nem volt más nagyanyád korában, kezdjük ott, hogy szűzen kellett férjhez menni és hidd el, hogy az egész falu megtudta volna, ha valaki 14 évesen kufircol, nagy valószínűséggel férjet sem talált volna magának. Attól, hogy a lányod 14 évesen már szexuális életet élt, abból nem következik egyenesen, hogy csakis k.urva lehet majd belőle, akár még jó munkája is lehet, igazából csak azt jelenti, hogy nem nevelted megfelelően. Mellesleg meg hagyjál már a kamu kérdéseiddel. Pedagógus szinte mindenki a családban, nem is nagyon hallottunk még olyat, hogy valaki 14 évesen szexeljen, pedig több évtizednyi gyereket látunk. De egyébként eszembe jutott egy eset, hát az egy nagyon csinoska cigánylány volt, ki is lógott a 14 évesek közül. Persze Budapesten lakom, viszonylag jó környéken, itt szerencsére ez egyáltalán nem általános jelenség.
2014. dec. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!