Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányom 14 évesen elvesztette...

Lányom 14 évesen elvesztette a szüzességét. Ti hogy viszonyulnátok ehhez a helyzethez?

Figyelt kérdés

2014. dec. 12. 15:36
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
74%

A gond az, hogy egy 14 évesnek még nincs annyi felelősségérzete mint pl. akár egy 16 v. 18 évesnek. Szóval bizony könnyebben hibázik ilyen téren is aztán gyerek, vagy nemi betegség, stb.


Ha megtörtént, visszacsinálni már nem lehet viszont ez esetben mindenképpen súlykolni kell, hogy megfelelően védekezzen és viszonyuljon a helyzethez.

2014. dec. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon sok 14 évesnek van több felelősségérzete, mint egyes 18 éveseknek. Ezt nem lehet általánosítani. Nekem 14 évesen sokkal felelősségteljesebb gondolkodásom volt, mint most sok 20-30 éves ismerősömnek. Ez nagyon egyénfüggő, ezért hülyeség kor alapján tanácsokat osztogatni.
2014. dec. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
A kor. Igen tapasztalom én is, hogy mennyien panaszkodnak, hogy egy huszonéves suttyó a főnökük a munkahelyükön például. De hogy az a huszonéves suttyó mennyit tanult azért, hogy ebbe a pozícióba kerülhessen azt már nem emlegetik. El kellene felejteni már azt a világot amikor az életkor volt az érdem. Sosem lesz már vének tanácsa.
2014. dec. 12. 17:18
 24/42 anonim ***** válasza:
100%
Pedagógus, amiket írtál ma, szerintem a többi pedagógus nem veled fog dicsekedni. Budapesten laksz, ott ilyen nem szokás, régebben szüzen mentek férjhez. Álmodj királylány!
2014. dec. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
71%
Na innentől egyértelmű, hogy 14 évesek járnak a gyk-ra, akik természetesen úgy gondolnak magukra, hogy van annyi eszük, mint egy 20 évesnek, bár valahol azért az a világ rendje, hogy a felnőtt emberek nem itt töltik az idejüket péntek délután.
2014. dec. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
0%
24 Az én nagyszüleim természetesen szűzen mentek férjhez, akkoriban ritkaság volt több férfival lefeküdni, mivel én egy másik generáció vagyok, nem szűzen mentem férjhez, ez ilyen egyszerű, ha teheted kérdezd meg az idősebb emberektől, hogy hogyan volt ez régen, hogyan udvaroltak, stb.
2014. dec. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
18%
71%-os pedagógus. Neked valami gondod van, hogy itt tombolsz?
2014. dec. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
20%

Ilyen alapon akkor mindenhol lehetnek kivételek. Hogyne számítana a kor felelősségtudat szempontjából? Aki 14 évesen teljesen felelősség nélküli az valóban lehet 20-30 éves korára olyan ember, akinek sokkal kisebb a felelősségérzete mint általában, de a tapasztalat, a rutin nő, ergo saját magához viszonyítva felelősségteljesebb lesz.

És itt általánosságról beszélünk, általános tendenciáról, a kor mindig is számítani fog, mert az ember a korral változik, szerez tapasztalatot, ez egyszerű biológia, ezen nincs mit vitázni.

2014. dec. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
16%
27 Nem láttál még engem tombolni! Teljesen jól érzem magam, nincs semmi gond.
2014. dec. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
86%
Megfizethetetlen hangulat lehet az óráid alatt, ha ez a nyugodt állapotod:))
2014. dec. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!