Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akit nem támogat a családja,...

Akit nem támogat a családja, ne menjen egyetemre?

Figyelt kérdés

Sajna szegény családból és rossz körülmények közül származom. Jártam egyetemre otthon, de nem tudtam befejezni. Nagyon tehetséges vagyok, 6 nyelven beszélek, tolmács szeretnék lenni. Külföldre költöztünk a barátommal, most nyelvet tanulok. Ha elérek egy adott szintet, mindenképp felvételizni akarok egy egyetemre, mert nem adtam fel az álmaim. Persze egyetem mellett dolgoznék.

Mindenki azzal jön,tanuljak inkább szakmát valami gyorstalpaló kurzuson, aztán tipli robotolni, az egyetem a gazdagok kiváltsága, én még lehetek pincér vagy bolti eladó, az semmivel se ér kevesebbet.

Nagyon gyorsan tanulok nyelveket, hobbi szinten dolgozok fordítóként, ez az álmom. A másik, amihez tehetségem van a lakberendezés. Ha már nagyon szakma, akkor az, vagy esetleg idegenforgalmi, de semmiképp sem bolti eladó.


Aki nem gazdag, és nem segítik a szülei, nem mehet egyetemre?


Adjam fel?


21L


2015. jan. 11. 22:01
1 2 3
 1/21 viktorvarga ***** válasza:
90%

keress egy jó melót ami tetszik,és utána kezd el levelezőn az egyetemet

ne add fel..

2015. jan. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
Ne add fel. Ha van egy használható diplomád, messze jobban fogsz keresni, mint egy szakmunkás. Lehet, hogy amíg tanulsz,nehezebb lesz anyagilag, de utána sokkal jobban fizető állást kaphatsz. Ez persze erősen végzettség függő.
2015. jan. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%
Ne haragudj, de hogy 6 nyelvvel ne keress annyit, hogy lazán kifizess akár egy önköltséges egyetemet is, az furcsa. Fordítóként, idegen nyelvű ügyfélszolgálatosként, tolmácsként diákként is halálra keresnéd magad, de akár már most is kereshetnél annyit, mint más diplomával. Ha ilyen adottságokkal nem tudsz boldogulni, akkor rá kellene gyúrnod a nyelvtanuláson kívüli egyéb képességeidre.. Egyébként meg sokakat nem tud támogatni a család, diákként elég sok lehetőség van, hogy fenntartsd magad, ha igazán akarod. Ha megfordul a fejedben az "adjam fel?" kérdés, akkor nem vagy elég elhivatott.
2015. jan. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
Az miért nem működik, hogy egyetem mellett fordítasz vagy tolmácsolsz? Gondolom megkeresnél vele annyit, hogy megélj, amíg elvégzed a sulit.
2015. jan. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon sok embert nem segít a család anyagilag sem lelkileg, mégis lediplomáztak. Minden csak akarás kérdése. Nővérem 2 gyerek, 2 műszakos munka, otthoni teendők mellett levelezőn közgazdasági diplomát szerzett. A kedves szomszéd barátnőmet akit 2 alkoholista szülő nevelt fel (már ha ezt lehet nevelésnek mondani) mégis gyári munka majd később 2 helyen is dolgozva lediplomázott fogorvosként. Csak akarás kérdése az egész
2015. jan. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
13%

Mindenképp tanulj ki egy szakmát mert egyetemi diploma mellett azért az sem hátrány mert valakiből nem lesz rögtön tolmács.


Tanulni egyetemen még mindig ráérsz, valóban drága dolog az egyetem, de én lőtte elmennék dolgozni egy komolyabb helyre egy szakmával és még mindig ráérsz 25-30 évesen egyetemre menni, addig meg dolgozz és spórolj hogy legyen rá pénzed. Nem szabad feladnod az unokanővérem egyszerű vállalkozó egy műszaki boltjuk van amit a család visz és mellette már 2 éve tanul egyetemen levelező szakon mert pszichiáternek készül, van is hozzá érzéke, de ő is szegény családból származik egyedül anyám az a családjából aki jobb anyagi helyzetbe került az életben mint az unokanővérem szülei pontosabban a nagybátyám. Az unokanővérem is 30 évesen került olyan szintre anyagilag hogy végre tudja mi az hogy van pénze és megengedhet magának bizonyos dolgokat de mivel az életben megtanulta mi az a spórolás és a férje sem ereszti el nagyon magát mert annak is van külön üzlete amit az öccsével és húgával csinálnak így mindent megtettek hogy unokanővéremnek összejöjjön az egyetem, és az álmai munkája.

2015. jan. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%

Egyetemet olcsón is meglehet úszni (ingyenes képzés+kolesz+munka+ösztöndíjak), de párkapcsolattal, meg 21,x évvel a hátad mögött gondolom már bonyolultabb a kép.

Egyébként miért hagytad abba az egyetemet, illetve a barátod mit tervez csinálni?

2015. jan. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Anyagi és családi okokból.

A barátomnak már van egy diplomája, most szakmát szeretne elkezdeni szeptembertől.

2015. jan. 11. 22:34
 9/21 anonim ***** válasza:
88%
6 nyelven beszélsz, már abbol vigan kéne élned....
2015. jan. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
Diploma után miért csinál még egy szakmát? Puszta kíváncsiság.
2015. jan. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!