Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akit nem támogat a családja,...

Akit nem támogat a családja, ne menjen egyetemre?

Figyelt kérdés

Sajna szegény családból és rossz körülmények közül származom. Jártam egyetemre otthon, de nem tudtam befejezni. Nagyon tehetséges vagyok, 6 nyelven beszélek, tolmács szeretnék lenni. Külföldre költöztünk a barátommal, most nyelvet tanulok. Ha elérek egy adott szintet, mindenképp felvételizni akarok egy egyetemre, mert nem adtam fel az álmaim. Persze egyetem mellett dolgoznék.

Mindenki azzal jön,tanuljak inkább szakmát valami gyorstalpaló kurzuson, aztán tipli robotolni, az egyetem a gazdagok kiváltsága, én még lehetek pincér vagy bolti eladó, az semmivel se ér kevesebbet.

Nagyon gyorsan tanulok nyelveket, hobbi szinten dolgozok fordítóként, ez az álmom. A másik, amihez tehetségem van a lakberendezés. Ha már nagyon szakma, akkor az, vagy esetleg idegenforgalmi, de semmiképp sem bolti eladó.


Aki nem gazdag, és nem segítik a szülei, nem mehet egyetemre?


Adjam fel?


21L


2015. jan. 11. 22:01
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Mert itt a diplomájával nem tud elhelyezkedni, nem ismerik el, meg amugyis az az irány, amiben szakmát akar, a másik, ami nagyon érdekli.
2015. jan. 11. 22:48
 12/21 anonim ***** válasza:
71%

Értem. Tehát kint maradtok?

Az álmaidat ne add fel, de mindképp mérlegelj. Te előrébb jutnál azzal a diplomával külföldön?

2015. jan. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Tolmács diplomával? Igen, szerintem. Legalábbis előbbre, mint egy bolti eladó képzéssel.
2015. jan. 11. 22:59
 14/21 anonim ***** válasza:
68%
Hát nem is tudom.. tolmács diplomával nem biztos, hogy sokra mész. Inkább valami külkereskedelminek lenne értelme.
2015. jan. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Ez az egyetlen, amihez értek. Nem azért akarok diplomát, hogy legyen, hanem hogy azt csinálhassam, amit szeretnék.
2015. jan. 11. 23:09
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy külföldön olyan jól jársz egy tolmács diplomával.

Egyébként nem értem mi a kérdés! Ha neked az az álmod, hogy tolmács légy és ehhez mindenképpen diploma kell (ami azért szerintem nem feltétlenül igaz), akkor miről beszélünk? Ha ezt akarod csinálni, akkor csináld, ha meg nem, akkor ne. Ez ennyire baromira egyszerű!!

Aki akarja, az nulla anyagi és lelki támogatással is végig csinálja az egyetemet, aki meg nem, azt hiába pénzelik és rugdossák, lehet hogy elvégzi, de 8 év alatt, amiután sehova nem fog kelleni...

2015. jan. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
86%

Ha olyan dolog érdekel amit egyetemen lehet tanulni és munkával biztosítani tudod, akkor miért ne mehetnél? Ezerszer inkább így, mint csak azért, mert a szülőnek pénze van rá, a gyerek meg csak ivással tölti az idejét ahelyett hogy valami hasznosat tenne maga körül.


Elég szomorú hogy sokan, akik tényleg elhivatottságból mennének, nem tehetik meg. Szóval ha van esélyed fedezni a felmerülő költségeket, akkor ne törődj senkivel és vágj bele.

2015. jan. 12. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
54%

6 nyelven? felső szinten ugye?

kamu.

2015. jan. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Egy szóval se mondtam, hogy mind felsőfok. Van középfok is.

Szóval nem kamu.

2015. jan. 12. 13:12
 20/21 anonim ***** válasza:
20%

Mi ebben a kamu?

(A felettünk lévő évfolyamon is volt egy lány, akinek volt érettségire vagy 8-9 nyelvből papírja. Valakik elkezdenek 1-1 nyelvcsaládot, és akkor hobbiból képesek megtanulni az ahhoz tartozó nyelveket. Engem az angol és a német sem érdekel, örülök ha valaha meglesz egy német felsőfokúm is, nem hogy X nyelvet megtanulni.

Az irodalmi nagyok közt is sokak beszéltek/értettek/fordítottak legalább 3-4 idegen nyelven.)

2015. jan. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!