Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akit nem támogat a családja,...

Akit nem támogat a családja, ne menjen egyetemre?

Figyelt kérdés

Sajna szegény családból és rossz körülmények közül származom. Jártam egyetemre otthon, de nem tudtam befejezni. Nagyon tehetséges vagyok, 6 nyelven beszélek, tolmács szeretnék lenni. Külföldre költöztünk a barátommal, most nyelvet tanulok. Ha elérek egy adott szintet, mindenképp felvételizni akarok egy egyetemre, mert nem adtam fel az álmaim. Persze egyetem mellett dolgoznék.

Mindenki azzal jön,tanuljak inkább szakmát valami gyorstalpaló kurzuson, aztán tipli robotolni, az egyetem a gazdagok kiváltsága, én még lehetek pincér vagy bolti eladó, az semmivel se ér kevesebbet.

Nagyon gyorsan tanulok nyelveket, hobbi szinten dolgozok fordítóként, ez az álmom. A másik, amihez tehetségem van a lakberendezés. Ha már nagyon szakma, akkor az, vagy esetleg idegenforgalmi, de semmiképp sem bolti eladó.


Aki nem gazdag, és nem segítik a szülei, nem mehet egyetemre?


Adjam fel?


21L


2015. jan. 11. 22:01
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
57%
Nekünk az osztályfőnökünk pont ma beszélt erről, a továbbtanulásról, és erre is kitért, hogy miért jobb esetleg diplomásnak lenni. Szerintem is, keress valami ideiglenes állást, végezd el az egyetemet, szerezz diplomát, és ha szerencséd van, el tudsz helyezkedni úgy, hogy nem csak jobban keresel, de szereted is azt, amit csinálsz :)
2015. jan. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!