Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámék szerint rossz lett a...

Anyámék szerint rossz lett a félévim, ezért mindent meg akar tiltani. Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
A félévi átlagom 3 14/15 lett (3.9333) és anyámék szerint ez szörnyű. 10. Es vagyok, gimnáziumban. Matekkal és fizikával szeretnék továbbtanulni, abból 5ös lettem. 1db 2esem, 5db 3asom, 6db 5ösöm, 3db 4esem. Szerintük így nem fognak felvenni egyetemre mert szar az átlagom. Pedig jobb lett az átlagnál, de ezőket nem érdekli, csak az, hogy tavaly jobb voltam, meg hogy azt várták el, hogy max 2 3asom legyen. Pedig egyetemre ha írok 2db 80%os emelt érettségit simán felvesznek, és nem nézik meg az átlagomat. És most el vették a tabomat, gépemet, telefonról le akarják mondani a mobilnetet, a spotify előfizetésemet.is le akarják mondani, amit a saját zsebpénzemből fizetek, és a telefonomat is el akarják venni, csak már el mentek pihenni, de valószínüleg.holnap azt is elveszik.
2015. jan. 23. 21:25
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
62%

Ez csak a félévi. Bár valóban sok a kütyü és úgy érzem bőven elég lenne belőle a számítógép illetve a telefon, bár arra is felesleges a mobilnet. Én is alig használom, csak nagy ritkán az e-maileim vagy a moziműsor miatt.

Két emelt szintűt megírni amúgy rendkívül combos dolog. Egy bőven elég. A német pedig fontos. El sem tudod képzelni mennyire fontos manapság a nyelvismeret. A föci, meg ezek valóban mellőzhetők, de a nyelv nem. A emeltszintről meg jó ha már most lemondasz. Kettőt belőle ultranehéz. Én kijártam már két alapszakot és egy mesterszakot egyetemen, de sokkal inkább kijárnék még egy évet bármilyen alapszakon, mint hogy felkészüljek két 80+os emelt érettségire egy időben.

2015. jan. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Matek és Fizika nagyon jól megy szerintem. És angolt tanulok 1. Idegennyelvként, az 4es, azt szeretem. És igazából 90% felett szeretném mind a 2 emelt érettségit.
2015. jan. 23. 22:01
 13/28 anonim ***** válasza:
36%

A helyzet az hogy ez igy eleg gyenge, nem vagy egyetemre valo. Oda elvileg a legjobbaknak kellene menni, de te attol rettentoen messze vagy.


Az egyetem az olyan messze van a kozepiskolatol, mint a kozepiskola az ovodatol, nagysagrenddel tobbet kell tanulni (ill. tanulni nem kell, nem erdekel senkit hogy tanulsz vagy nem, tudni kell). Oda ez az erosen atlag alatti szorgalom nem lesz eleg.


raadasul rengeteg olyan tantargy van ott ami feleslegesnek tunik. ha mar most kozepiskolaban ennyire gyengen megy ami nem erdekel, akkor a felsooktatast nyugodtan elfelejtheted.


De vegul is nem baj, a gyartosorra is kell ember harom muszakban csavarozni.


A szuleid mondjuk nem jol csinaljak, inkabb motivalni kellene valahogy, de ez csak egy kis resze a problemanak.

2015. jan. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is matekból és fizikából tettem emelt szintű érettségit, de azért ne légy olyan biztos magadban, hogy az olyan simán menni fog 80% vagy pláne 90% fölött. Tanulmányi versenyeken hogy szerepelsz? KöMaL? Ha azokat a feladatokat nem tudod megoldani, akkor szerintem az érettségin se fogsz olyan magas százalékot írni.


Persze ha az a matek és fizika 5-ös igazából nem egy épphogy 5-ös, hanem messze-messze a követelmények fölötti tudást, az anyag igen mély megértését takarja, akkor OK. Habár 10-es jegyet nem lehet az ellenőrzőbe beírni, az érettségin és utána az egyetemen ennek hasznát veszed, ezért ez is egy jó stratégia.


Én a helyedben abban próbálnék megegyezni a szüleiddel, hogy továbbra sem törődöm a számomra érdektelen tárgyakkal, de matekból, fizikából és a nyelvekből jeles leszek év végére, sőt még annál is erősebb leszek.


Ugyanis a nyelv még jól jöhet, nem tudhatod előre, mit hoz a jövő. Ha nyelveket beszélsz, rugalmasabban tudsz reagálni minden élethelyzetben. Az osztályunkban volt egy srác, aki matekból diákolimpikon volt, mást meg nem tanult. Érettségikor azt mondta, hogy visszanézve a nyelveket sajnálja, a többit nem. A nyelvet akkor is tudod tanulni, ha rossz a tanár. Fogod a nyelvkönyvet, és gyakorolsz, alaposan megtanulod a szavakat, próbálsz mondatokat alkotni. De egy normális tanár nagyon is támogatni fog, ha be akarod hozni a lemaradást.

2015. jan. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim válasza:
100%

Nekem annó sokkal rosszabb volt az átlagom középiskolában és aztán csak rosszabb lett. Aztán megírtam a matek és info érettségit ötösre és bekerültem egyetemre, most végzős vagyok. Azért írom ezt le mert eddig az összes válaszoló az ellenkezőjét írta, pedig ezt tényleg lehet így csinálni és én egyáltalán nem bántam meg hogy irodalomból 2-es (csak néha 3-as) voltam végig. Én pont fizikát tanulok, ha van kérdésed nyugodtan írj rám.


Persze nem követendő az én példám, jó ha sok jó jegyed van de egyáltalán nem feltétele annak hogy egyetemen helyt állj vagy bekerülj. Egy jó emelt érretségi meg egy jó középszintű bőven elég, főleg ha fizikára szeretnél menni, nem túl nagy az elvárás 350-380 pont körül ha jól rémlik.

2015. jan. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Az egyetemen ha jól tudom nem azt fogják kérnu tőlem, hogy rendszerezzem a növényeket, vagy ismerjem fel a köveket, esetleg hogy elemezzek mondatokat. Ott olyan szakra jelentkezek, ami érdekel, és ahoz szükséges ismereteket fogom tanulni, és nem a költők életrajzát.
2015. jan. 23. 22:32
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

"Ott olyan szakra jelentkezek, ami érdekel, és ahoz szükséges ismereteket fogom tanulni, "


Hehe :)

2015. jan. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

OFF: Azért akik azt írják, hogy ezzel nem veszik fel egyetemre, azok mennyire vannak tisztában a felvételi követelményekkel/ponthatárokkal (pláne reáltárgyaknál)? Nekem egy gimnáziumi osztálytársam végig kettes volt fizikából, összeszedett egy kettes emelt érettségit is belőle, most matek-fizika tanárin van. Nekem is 4 körüli átlagom volt egy nagyon erős gimiben, csináltam pár nagyon jó (emelt) érettségit, eszméletlenül magas ponttal kerültem be. Azért hozzátenném, hogy matekból és fizikából 80%-os emeltet hozni hatalmas teljesítmény, szóval ha tényleg ilyen eredményt szeretnél, akkor nagyon komolyan oda kell tenned magad.

ON: Szerintem a tiltásnak semmi eredménye nem lenne, ha valaki nem akar tanulni, akkor a plafon bámulása is jobban le fogja kötni, mint a tanulás. Ha jobb eredményt akarsz, akkor határozd el, tegyél érte, és ne azért, mert a szüleid elveszik a telefont, ha nem sikerül, hanem magad miatt.

2015. jan. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Azért a matek és fizika mellett a nyelvtanra fordíthatnál még egy kis figyelmet. Diplomás ember nem engedhet meg magának ilyen helyesírást, szegényes fogalmazást. Egy épkézláb levelet nem fogsz tudni így megírni a munkahelyeden. A Word ellenőrzője remek dolog, de gondolkodni, fogalmazni nem tud helyetted. Bocs, hogy ezt írom, de az írásod alapján nem egy leendő egyetemista, hanem egy műveltebb gyári melós képe rajzolódik ki bennem. :(


Tudom, hogy a céljaid a legfontosabbak, de ne felejtsd el, hogy a diploma mellé minden munkáltató és üzleti partner elvár egy bizonyos alapműveltséget. Azon túl, hogy tudni kell intelligensen fogalmazni, helyesen írni, kell egy olyan alap, ami képessé tesz arra, hogy művelt emberekkel egy-egy udvariassági beszélgetés erejéig szinte bármiről véleményt tudj formálni. Ez pedig csak akkor működik, ha tájékozott vagy, ehhez kiváló alap a gimnázium.

2015. jan. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
66%
Nyilván itt mindenki 4-es, 5-ös tanuló volt...
2015. jan. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!