Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámék szerint rossz lett a...

Anyámék szerint rossz lett a félévim, ezért mindent meg akar tiltani. Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
A félévi átlagom 3 14/15 lett (3.9333) és anyámék szerint ez szörnyű. 10. Es vagyok, gimnáziumban. Matekkal és fizikával szeretnék továbbtanulni, abból 5ös lettem. 1db 2esem, 5db 3asom, 6db 5ösöm, 3db 4esem. Szerintük így nem fognak felvenni egyetemre mert szar az átlagom. Pedig jobb lett az átlagnál, de ezőket nem érdekli, csak az, hogy tavaly jobb voltam, meg hogy azt várták el, hogy max 2 3asom legyen. Pedig egyetemre ha írok 2db 80%os emelt érettségit simán felvesznek, és nem nézik meg az átlagomat. És most el vették a tabomat, gépemet, telefonról le akarják mondani a mobilnetet, a spotify előfizetésemet.is le akarják mondani, amit a saját zsebpénzemből fizetek, és a telefonomat is el akarják venni, csak már el mentek pihenni, de valószínüleg.holnap azt is elveszik.
2015. jan. 23. 21:25
1 2 3
 21/28 zsomkovacs ***** válasza:
100%

Nem azért kell jobb jegyeket szerezned, hogy felvegyenek az egyetemre. Ahhoz tényleg elég a két emelt szintű érettségi. Azért kell a többi tárgy, mert fogalmad sincs róla, mit akarsz tanulni. Azt hiszed, hogy de, mert matematikát és fizikát. Csakhogy mind a kettőnek van rengeteg specializációja, amiről még jó eséllyel nem hallottál, és kis szerencsével az egyetemen majd találsz egy olyat, ami érdekel. És akkor jön majd a pofáraesés, amikor mondjuk mégsem tanulhatod azt, amit szeretnél, mert valaki mást vesznek fel oda, akinek sokkal alaposabb a tudása azon a téren.


Saját példámból kiindulva, programozóként mi kell nekem? Alapvetően informatika és matematika. Miért tanulnék bármi mást, teljesen felesleges. Pár speciálisabb terület érdekességképpen:

- fizikai rendszerek implementációja, szimulátorok készítése: fizika

- nyelvi elemzők, fordítóprogramok: nyelvtan, nyelvek

- neurális hálók: biológia nem árt

És akkor például a mesterséges intelligencia kutatást meg sem említettem, ahhoz rengeteg dolog kell...


Matematikához, fizikához is van sok ilyen:

-gazdasági tudományok (matematikához kapcsolódóan): társadalomtudomány

-orvosi fizika: itt sem árt a biológia, kémia

-környezetmérnök: biológia, földrajz

-geofizika: földrajz

-csillagászat: földrajz

-építészmérnök: rajz

-anyagmérnök: kémia

-kibernetika: informatika


A teljesség igénye nélkül, csak hogy mutassak párat. És ezek nagyrészt nem is annyira specializáltak. Szóval elég sok tárgy van, amire szükséged lehet a későbbiekben, még ha most nem is látod ezt...

2015. jan. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

en iden erettsegizem egy erosebb gimiben. en most decemberben hagytam el a tobbi targyat, es csak a ket valaszott tantargyra koncentralok, meg a tobbi kotelezo erettsegi teteleire pl tori, magyar.

a problema az az elkepzeleseddel, hogy mire te odakerulsz, kotelezo lesz a nyelvvizsga. legalabbis ezt rebesgetik.

es nem szabad erre alapozni, hogy ugyis duplazni fogsz. ha nem jol sikerul, akkor meg sirhatsz, hogy a jegyeid a 100bol kb 40-50 pont,a tobbi erettsegid atlaga szinten keves..

es arra szamolj hogy minden evben no a ponthatar, egyre kevesebb ember jut majd be! pl iden a minimum pont is +20al emelkedik mindenhol.

pl ahova akarok menni 2013rol 2014re 30ponttal nott a pont. iden is noni fog, ez egyertelmu.

iden nem muszàj, de jobb ha, 11.ben odateszed magad a jegyek miatt. matek, tori, irodalom nyelvtan, nyelvek, es fizika...

hidd el hogy kesobb a falba vered a fejed, hogy ezt a 100 jegyekert jàro pontot elszurtad.

nalunk is sok elkepzeles volt, hogy majd mindenki emeltezik 2bol..most kell leadni a jelentkezest, es kb 20an meggondoltak magukat.

en se ugy csinalom ahogy tizedikesen gondoltam. de van nyelvvizsgam, a jegyeim a fotantargyakbol 5 volt evvegen, es evvegen is, mert odateszem magam.

ja, es tizedikesen nem olyan hu de nehez a matek még. majd elmesz faktra, ott meglatod milyen, hogy menne az emelt. kb 11.vegen mar irhatsz proba erettsegit, addigra mar az anyag nagy reszet tudod. addig nincs ertelme ilyeneket, hogy 80% emelt meg lesz.

es megegyszer hangsulyozom, hogy mire odaersz, kovetelmeny lehet a nyelvvizsga.

bocsi a hibakert, telefonon irok.

(en is real palyara keszulok, de ugyanugy kell erettsegizni a tobbi targybol...)

2015. jan. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

még annyi, hogy az atlagod tényleg nem erdekel majd senkit. 11. es 12. evvegen legyel jo abbol a hat tantargybol amit leirtam!!!

ezt nekik is mondd el.

es olvasd el a szakrol irtakat, hogy milyen tantargyak lesznek...en is meglepodtem, de ahova akarok menni, lesz 1-2humàn tàrgy a 3,5 év alatt

2015. jan. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Itt írta valaki a tutit. Nem a jegyek, hanem az alapműveltség miatt érdemes odafigyelni az órákon. Ez a "nem érdekel a GDP" nagyon rossz hozzáállás, ezért hülyül a társadalmunk! Nem kell közgazdásznak lenni, de nem árt tisztában lenni alapvető gazdasági folyamatokkal, hogy hogyan is működik egy állam, egy társadalom, akkor kevésbé dől be az ember a hülye demagóg politikusoknak - erre jó a földrajz.


Nem árt, ha nagyjából tisztában van az ember a világ, a népek múltjával, tehát pl fekete bőrű üzleti partnernek nem szabad nekiállni dicsérni a rabszolgaságot, egy franciának nem zengünk dicshimnuszokat az angolokról mert híresen nem jönnek ki egymással. Ugyanúgy, ahogyan te megsértődnél, ha Budapest helyett Bukarestet mondanak. Ehhez kell a történelem.


Nem árt, ha nagyjából tudod, hogyan működnek a világ élő- és élettelen rendszerei, akkor nem tudnak majd eladni neked mágneses vércukorszintet csökkentő ágymatracot egymillióért, és még véletlenül sem kevered össze a hypót a vízkőoldóval takarításkor, különben nyelheted a klórgázt. Erre jók a természettudományos tárgyak. Fizika, kémia, biológia.


Irodalom, nyelvtan: elengedhetetlenek. Különben nem tanulsz meg normálisan fogalmazni, választékosan kifejezni magadat szóban és írásban. Persze hülyeségnek tűnik egy-egy memoriter, de ha csak pár frappáns szófordulat megmarad belőle, már nem hiába tanultad meg. Helyesírásról ne is beszéljünk. Komolytalanná válsz, ha hemzseg a hibáktól az általad előállított szöveg.

2015. jan. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Nézd, ez gyenge lett. Ha matek-fizika ötös, akkor ez maradjon is így.

Nyelvet azért kell tanulni, mert ha publikálnod kell később a matek-fizika kutatási eredményeidet (esetleg), akkor azt idegen nyelven kell megtenned, másrészt ha kimész külföldre mérnöknek (akárminek), akkor sokkal több pénzt fogsz keresni, mint otthon.

Irodalom-töri.... nem olyan nehéz. Kérdezd meg a tanáraidat, hogy írhatsz-e egy beadandót egy ötösért. Az egészet meg fogd fel úgy, mint egy mesét. A középiskolai történelem mese. Élvezetes, szórakoztató, kevés a valóságtartalma. Az irodalom meg... tanártól függ. Van, aki magoltat, van aki a kreatív munkára ösztönöz. ha a kreatív résszel van a baj, akkor szólj, segítek. :D

Ja, és összefügg a törivel. Elemeztek egy verset 1920-ból? Milyen politikai és történelmi események voltak akkoriban a költő hazájában? Máris van egy kiindulópontod, miről szólhat a vers. :)


Szüleiddel azt javaslom beszéld meg, hogy javítani fogsz. Javasold, hogy

1.

Most ne vegyenek el semmit, de ha év végére se javítasz, akkor többet vegyenek el/elmész nyáron dolgozni/elmész nyáron valamilyen plusz oktatásra

2.

Csak egy részét vegyék el annak, amit most akarnak, a másik felét tegyék az évvégi eredményedtől függővé.


Sok sikert!

2015. jan. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Írtad, hogy az egyetemen majd csupa olyat fogsz tanulni, ami érdekel. De ez tévedés. Lesz egy csomó idióta tárgyad. Lesz olyan szakmai is, ami nem érdekel. És lesz olyan szakmai, ami érdekelne, de olyan buggyant a tanár, hogy alig bírod elviselni. Ez van...
2015. jan. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Lássuk csak, most vagy 10.-es, azaz kb. 16 éves. Ha én lennék az apád, akkor én azt csinálnám, hogy rád hagynám. Nem szólnék bele, hogyan tanulsz, nem tiltanám le az előfizetésedet, nem venném el a telefonodat, ezek mind mind olyan dolgok, amik mellett meg kell tanulnod odafigyelni a dolgokra. Most épp abban az időszakban vagy, amikor a felnőtté válás már elkezdődik, és ebbe bele kell tanulnod, akár tetszik, akár nem. Egy dolgot tennék csak, elmondanám neked azt, hogy nem értem tanulsz, nem is anyudért. A te életedbe nem szólhatok bele, csak irányt adhatok, hogy merre tarts. Döntsd el, hogy szeretnél-e arra az egyetemre és arra a szakra bekerülni, amelyik felé a szíved húz, és ennek megfelelően állj a dolgaidhoz hozzá. Ha be akarsz jutni, és azt akarod tanulni, amit szeretsz, akkor tegyél meg érte mindent, mert most nem teszel meg érte mindent. Ha pedig nem akarsz bejutni, akkor lazulj tovább és hagyd, hogy tovább romoljanak az eredményeid. Azt viszont ne felejtsd el, hogy nekem apaként az a felelősségem, hogy:

- életre neveljem a gyermekemet

- normális családi körülmények közt nőjön fel

- elérjem, hogy tudd azt, hogy akármi is legyen, nekem őszintén elmondhasd az örömödet, a bánatodat, sikereidet és kudarcaidat.

Viszont én az apád vagyok, és nem az eltartód. 18 éves kor után nem kötelességem téged tovább támogatni, főleg nem eltartani. Segítek neked a tanulmányaidban, adok neked fedélt a fejed fölé, meleg ételt, ha látom, hogy a te javadat szolgálja, és ha látom, hogy van eredménye annak, amit csinálsz. De azt nem engedem meg, hogy csak úgy legyél az éterben. Sajnos, vagy nem sajnos, de így tanulod meg, hogy akármit is teszel az életben, annak következménye lesz, ami vagy jó, vagy rossz.


21/F

2015. jan. 28. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Attól függ,hova akarsz menni tovább tanulni.Ha az ELTE-re,édes kevés ez az átlag,de ha beéred egy vidéki fősulival,felvenni felvesznek,de ettől függetlenül tanulni kell.Mondom ezt úgy,hogy 11. és 12. félév végén meg volt egy négyes körüli átlag,fel is vettek fősulira,de koppantam is első félév végén.


21/L

2015. febr. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!