Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megromlott a kapcsolatotok a...

Megromlott a kapcsolatotok a gyermeketekkel, aki egész karjára kiterjedő tetoválást csináltatott? Eltávolodtatok egymástól esetleg?

Figyelt kérdés
Nyilván elsősorban azok válasza érdekel, akik az ilyen megjelenést szégyellnivalónak találják, nem azoké a szülőké, akiknek netán tetszik az ilyesmi.
2015. febr. 7. 19:11
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
91%
Napról napra ganébb szülői kérdéseket olvasok itt. Szégyen.
2015. febr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
88%

"Azért szerintem azt se felejtsük el, hogy nem mindenki városban lakik és bizony egy kis vidéki faluban keményen megszólhatják ilyen miatt az embert..."


Falusi vagyok, nem egy embernek van jól látható helyen, méretes tetoválása, de soha senki nem szólta még őket meg.

2015. febr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok.

Nem tartjuk a kapcsolatot, bár az előtt is eléggé döcögős volt (ünnepekkor találkoztunk és ennyi). Rokonok nem kedvelik őt és nem is hozzák szóba soha beszédtémaként.

Apámról 10 éve (a válás óta) nem hallottam semmit, kicsiként se válaszolt az üzeneteimre, igyekszik elfelejteni, így ő nem tudja.

Anyámtól szokásos: hogy fog kinézni, mikor öreg leszek? Mit szólnak majd a többiek? Mi lesz az állással? Milyen példát mutatok majd gyerekeimnek?

2015. febr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

Most komolyan megtanulhatnátok értelmezni a szavakat!

Sehol nem írtam, hogy pocskondiázni kéne bárkit is.

A kapcsolat minőségi átalakulására vagyok kíváncsi, ha volt ilyen.

Ezt hívják úgy, hogy funkcionális analfabéta. Akik nem tudnak egy kérdést értelmezni. Belelátnak olyasmit is, ami nincs is leírva.

2015. febr. 7. 22:29
 25/36 A kérdező kommentje:

Nagyon sokaknak már annyi is elég ahhoz, hogy eltávolodjanak a gyereküktől, ha a gyerek csupán nem olyan párt választ magának, ami megfelel az ízlésüknek, vagy nem az elképzeléseiknek megfelelő pályára megy.

Ez inkább szégyen.

Mindenesetre, ha a szülő nem olyan körökben mozog, ahol ez a tetoválás téma elfogadott lenne, azért, ha netán nem is szégyelli a fiát, de büszke semmiképp sem lehet rá. Lehet, hogy más kvalitásaira igen, de a külsejére bizony nem.

2015. febr. 7. 22:35
 26/36 A kérdező kommentje:

6-os/23-as


Köszönöm a választ.

Nálunk is van olyan a családban, hogy két ember abszolút nem tartja a kapcsolatot, méghozzá szülő a gyerekével, de a szülő mindig érdeklődik tőlem, hogy mi is a helyzet a fiával... Ezért merült fel bennem, hogy talán ti is tudtok egymásról, még ha nem is vagytok beszélőviszonyban.

2015. febr. 7. 22:39
 27/36 A kérdező kommentje:
És igen, ebben a történetben nem én vagyok a szülő, sem a tetovált gyerek. :)
2015. febr. 7. 22:40
 28/36 A kérdező kommentje:

Van, akinek olyan a tetoválás, főleg az idősebb korosztály esetében, mintha egy hajléktalan külsejű emberrel kéne végigvonulniuk az utcán. Bizony nem egy dicsőség! Mégha értékes is az az ember.

Ugyanez, tudok olyanokról, akik még régen, mikor a hosszú haj, szakáll volt divatban a hippi fiataloknál, és a szülők bizony szégyelltek a felnőtt gyerekeikkel elmenni valahová a kinézetük miatt.

És ismerek egy olyan családot is, ahol a felnőtt gyerek olyan tetoválást csináltatott, ami még csak a felkarját borítja (de tervezi, hogy a teljes karját kitetováltatja), de a szülei mindig kifejezik a csalódottságukat miatta. Tehát mondhatjuk, hogy valamennyire megromlott a kapcsolatuk. Eltávolodtak egy kissé egymástól.

2015. febr. 7. 22:51
 29/36 anonim válasza:
67%

Nos az én Édesanyám nem szokott ezen az oldalon lenni, csak a facebookot használja de leírom, hogy neki mi volt és most milyen a véleménye a tetoválásokról.

Kiskorom óta tetoválás függő vagyok és Édesapám halála után 13 (igen, 13) évesen csináltattam egy tetoválást az emlékére amit sohasem fogok megbánni. Hogy miért engedte meg Édesanyám? Azért, mert vannak dolgok amikben különbözik az ember a másiktól mégha a vér ugyanaz is. Most 17 éves vagyok és kb. 8 hónapja nagyon elkezdtem magamat tetováltatni, kézfej, nyak, alkar, arc, fejem oldala, comb, minden. Először nagyon félt, hogy mit fognak szólni az utcán, mi lesz a jövőmmel, stb.

Megígértem neki, hogy a jövőmet ez nem fogja befolyásolni. Kölcsönös a bizalmunk, megbízik bennem.

A hónapok alatt tudod mi változott meg?

Imádja őket. :) Többször is szokta mondani, hogy sokat tanul tőlem mert ehhez nagy bátorság kell, felvállalom önmagamat, büszke vagyok a döntéseimre, stb.

Azóta neki is van egy kis tetoválása a kézfején, bátyám és az én nevem szerepel rajta. :)

Még az utcás témára visszatérve annyit, hogy engem majdnem mindneki megnéz, főleg az arcom miatt (pedig nem nagy van rajta).

Ez engem egyáltalán nem zavar és jé, őt sem!

2015. febr. 8. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
85%

nálunk apám nem bírja, de mindig csak akkor szól be, ha épp van friss, meg ha valaki megdicséri (még az ő ismerősei közt is volt, aki azért jött át olyankor, mikor otthon voltam, hogy megnézze, mert már nem ott lakok).


Anyám először sápítozott, de mikor látta, hogy nem sokra megy vele, akkor csak azt mondta, legalább ne olyan helyre varrassam, ahol mindig látszik :) Az utolsó (cseresznyefa-ág) nagyon tetszik neki.

Van amúgy rajtam pár, a jobb csuklómon egy dátum, a bal alkarom belső fején egy rózsa+egy idézet, a jobb lábfejemen egy népmese minta, a bal oldalamon a lapocka-váll-kulcscsont vonalában madarak, a hátam felső felének másik felén a cseresznyefaág

2015. febr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!