Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha fiatok 14...

Mit tennétek, ha fiatok 14 éves korrában megállna a testi fejlődésben?

Figyelt kérdés
169/170 cm magas
2015. márc. 15. 20:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/127 A kérdező kommentje:

27 éves vagyok. Pontosan tudom, hogy mikor álltam meg magasságilag. Ahogy beállt a hangom utána már semmit nem nöttem sehova.Ez 14 évesen volt. Tudom mert nagyon vártam, hogy nöjjek ! de nem nöttem.


Emlékszem, hogy nem is nöttem olyan ütemben mint a többiek.


Szüleimnek kellett volna vmit csinálni, orvoshoz vinni.

2015. márc. 15. 21:04
 12/127 anonim ***** válasza:
100%

#11 - Így már van feje és farka a kérdésnek.


Nos, ne gondold, hogy bármilyen kezeléses út jó választás lett volna. A növekedési gyógyszereknek még manapság is komoly mellékhatásai vannak ( például lábad helyett az orrod nő egy nagyot ) , tehát nem vállalandóak, feltéve, hogy az embernek nem a fő gondja a magasság és ezenkívül lényegtelen milyen testi aránytalanságok következnek be.


Tehát ha sportolni adtak és megfelelő táplálkozást biztosítottak neked, akkor az volt a maximum, amit tehettek érted.

2015. márc. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/127 A kérdező kommentje:

Rengeteget mozogtam, étkezéssel se volt semmi baj.


Emlékszem, akkor tűnt fel elsőnek az, hogy nem növök, amikor évnyitók voltak. Osztálytársaim nagyon sokat nöttek mindig én meg alig vagy semmit a nyári szünetbe.


Anyunak mindig mondtam csak úgy poénból, hogy én liliputi leszek...akkori időben, észrekellett volna vennie, hogy nem növök olyan ütemben amibe kellene.



Más szülő észrevette volna , hogy a fia nem nöl olyan ütemben ?

2015. márc. 15. 21:38
 14/127 anonim ***** válasza:
87%
#13 - Ez attól is függ, hogy a faterod milyen magas. A fiúk általában el kell érjék az apjuk magasságát, de el is hagyhatják azt, viszont ez már nem alapfeltétel. Tehát ha a faterod is 169-170 centi körül mozog, akkor nem volt nagyon mit észrevenni, mert ez a genetikai testmagasság nálad.
2015. márc. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/127 anonim ***** válasza:
83%
Én meg magasra nőttem, már óvodában is látszott, hogy magas leszek, de nem akartam sosem magas lenni....
2015. márc. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/127 A kérdező kommentje:

apu 168

anyu 158


de azért az mégse normális, hogy vki megáll 14 évesen a növésbe nem ? ráadásul fiú létére ? Ezt kellett volna észrevenni, és orvoshoz vinné. Vmit mégis csak tenn ikeleltt volan, ha kozkázatos is lett volna...


ha apu 180 cm lenne akkor én is valószínűleg elértem volna a 180 cm-t ?

2015. márc. 15. 21:52
 17/127 anonim ***** válasza:
90%

Ha apád is magasabb lett volna, akkor te is genetikailag azt a testmagasságot örökölted volna, de így viszont hiába vittek volna orvoshoz ( mint már előbb írtam ) , úgysem tudott volna mit tenni.


Ne gondold, hogy mindenre vannak csodaszerek, ez nem olyan egyszerű, hogy bekapsz egy tablettát és 180 centire nősz, ez nem így működik.


Genetikailag vagy magas leszel, vagy nem. Az aktuális orvostudománynak ez a jelenlegi állása.

2015. márc. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/127 anonim ***** válasza:
94%

De amikor 14 voltál, nem tudták, hogy itt megállsz.


Másrészt, ez nem "megállás" a fejlődésben, hanem befejeződött. Ha 130 centi lennél, azt mondanám, megálltál.

2015. márc. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/127 anonim ***** válasza:
96%

mindkét szülőd alacsony, mit nem értesz?

egyébként vannak lányok 170 cm alatt, sőt nekem a legtöbb barátnőm alatta van. nem értem a problémád.

2015. márc. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/127 anonim ***** válasza:
93%

1. 14 éves korodban senki sem tudta volna megmondani, hogy nem fogsz tovább nőni, ezt utólag tudod csak.

2. Ha valami csoda folytán tudták volna, akkor sem tehettek volna semmit. A magasság genetika függvénye. (Hacsak nem vészesen rossz a tartásod, ami miatt pár centivel - max. 5 kb. - akár magasabb is lehetnél, ha ki tudnád húzni magad.)

3. A magasságoddal semmi gond nincsen.

2015. márc. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!