Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Férjemnek vagy nekem van igaza?

Férjemnek vagy nekem van igaza?

Figyelt kérdés
Húsvétkor együtt volt a család és előkerült egy pohár bor.Világosan megmondtam hogy a lányunknak csak egy kortyot öntsön erre tele önti a poharát és még elkezd nyugtatgatni hogy á csak egy pohár bor semmi baja sem lesz tőle.Szerintem meg 15 éves lánynak nem kéne alkoholt innia.Jó hogy nem pálinkát itat a gyerekkel.

2015. ápr. 7. 18:21
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
0%
Normális családban nem itatják a 15 évest alkohollal, és hagyjuk már azt a demagóg dumát, hogy ha alkesz lesz az, aki otthon nem alkoholizál szülői egyetértéssel.
2015. ápr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
86%

Nem demagóg duma. A gyerekeknek mindig az kell, ami tiltva van, ez ennyire egyszerű. Amúgy sem értettem ezt soha, hogy 1 pohár italtól miért kell kiakadni ennyire? Előbb-utóbb úgyis kipróbálja, akkor már előbb a szülővel, mint este a haverokkal, ahol kontroll nélkül történik a dolog.

És ha már itt járunk: n

2015. ápr. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
84%
Normális családban helyén lehet kezelni az alkohol témát, el lehet mondani, hogy 1 pohár bortól nem leszel kisfiam alkoholista, de nem szeretném, hogy a haverokkal igyad le magad.
2015. ápr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 Hosszú F. Kelemen ***** válasza:
36%
16,20-as, látom te nem egy pohárral ittál ma és ráadásul fogalmazásgátlót szedsz.
2015. ápr. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
99%
Én is ennyi idős vagyok, szóval előre tudom, hogy le leszek pontozva, de nem baj... Nekem a szüleim tiltják, hogy alkoholt igyak. Kicsit régebben egy ünnep alkalmából gyűlt össze a család és a nagymamám megkínált csokilikőrrel én pedig elfogadtam mert meg szerettem volna kóstolni. Viszont erre nem került sor mert apám kivette a kezemből és hatalmas veszekedésbe, kiabálásba torkollt az este és a következő pár órát mindenki idegesen töltötte el. Nem is valami "kemény" alkoholról volt szó és csak meg szerettem volna kóstolni, hogy milyen íze van illetve, ami furcsa számomra, hogy korábban, mikor kicsi voltam megengedtek egy kortyot. Most viszont már szinte semmit sem szabad, a múltkor például ugyanilyen vita tört ki egy csésze cappuchino miatt... Nyilán nálunk is eltérőek a vélemények ezzel kapcsolatban ezért tört ki a veszekedés. Ha nem lennék megbízható, ha hazudoznék, lázadnék vagy egyszerűen fogalmazva "rossz" gyerek lennék, akkor még megérteném, hogy mire ez a nagy tiltás, de így nem érzem indokoltnak. Ha nem családi körben, felnőttek között kóstoljam meg, ahol van kontroll felettem és biztonságban vagyok akkor hol? Mármint nem értem, hogy miért jobb az, ha majd pár év múlva egy buliban, részeg tinik között fogok berúgni mert az az egy első ital is olyan hatással lesz rám... Egyébként az ismeretségi körömben sem azokkal a fiatalokkal van a probléma bulizás, ivászat, cigi terén, akikkel engedékenyebbek a szüleik, hanem érdekes módon a tökéletes, "jó", kitűnő tanulók töltik az éjszakáikat a wc felett hajolva...
2015. ápr. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
100%
Inkább egy pohár bor, mint egy házsártos házisárkány...
2015. ápr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem itt nem a borral van probléma, hanem azzal, hogy valamit mondasz, a férjed dafke nem azt csinálja, és neki áll feljebb.


Én 6 évesen már ittam pohár pezsgőt, 15-16 évesen lecsúszott egy-egy pohár bor, sőt, 16-17 évesen már ittam pálinkát is, lány vagyok, sosem voltam részeg, teljesen normális, rendes erkölcsű felnőtt vagyok :). osztálykiránduláson meg jobb, ha nem tudod, mik vannak... pont ezért jó, ha a kulturált alkoholfogyasztást otthoni környezetben tanulja meg. Az ilyen tiltásokból lesz az, hogy csajszi nem ismeri a piát, buliban előkerül a tömény, aztán hazatalálni nem tud a saját lábán, mert annyira mocsokrészeg... pedig nem is biztos, hogy sokat iszik, hanem csak nem tudja a határait.

2015. ápr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi ennyi idősen jópárszor rájártunk a nagyfater pálinkájára a húgommal együtt. Régi szép idők :)
2015. ápr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim válasza:
100%

"valamit mondasz, a férjed dafke nem azt csinálja, és neki áll feljebb"


Ez ám a komment! Talán az anyja a feleség a férjnek?

2015. ápr. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
97%

Hát én 30 éve , 15-16 évesen már pálinkáztam nagyapámmal . Pedig az nem mostanában volt.


A magyarok (mivel rengeteg az alkoholista) valamiért túldimenzionálják az ivászatot . Itt is sokszor olvasom,hogy napi 1 pohár bor vacsora mellé már alkoholizmus ,meg ha egy pár a hónapfordulójukon megiszik 2 üveg pezsgőt az is ..



Egy szó ,mint száz : a gyerekednek semmi baja nem lett az egy poháér bortól,elmúlt,engedjétek el . Örülj neki,hogy nem részegen járkál haza . Az alkoholfogyasztásnak kúltúrája van,ezt kellene beépíteni a gyerek nevelésébe,nem hirtelen feleszmélni amikor kamasz lesz,és úgy kezelni a témát ,mint valamin számára elérhetetlen tiltott gyülömcsöt,mert akkor még kíváncsibb lesz és még vonzóbb lesz számára a mértéktelen fogyasztása.

2015. ápr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!