Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Férjemnek vagy nekem van igaza?

Férjemnek vagy nekem van igaza?

Figyelt kérdés
Húsvétkor együtt volt a család és előkerült egy pohár bor.Világosan megmondtam hogy a lányunknak csak egy kortyot öntsön erre tele önti a poharát és még elkezd nyugtatgatni hogy á csak egy pohár bor semmi baja sem lesz tőle.Szerintem meg 15 éves lánynak nem kéne alkoholt innia.Jó hogy nem pálinkát itat a gyerekkel.

2015. ápr. 7. 18:21
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
12%
#39: nagyon igazad van, egy alkesz, kábszeres nemzedél nő fel, és én ugyna nem lehet a szülőkük, mert fiatal vagyok, de szánalom az egész. Remélem, én nem ilyen alja, prolinak fogom majd nevelni a gyerekeimet.
2015. ápr. 8. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
16%
#41: Már a szülők is ebben az alkesz, kábszeres világban nőttek fel. Nincs min csodálkozni. Igazi értéket átadni már szinte senki nem tud.
2015. ápr. 8. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem véletlenül sunnyog a kérdező. A gyereknek ugyanis semmi baja nem lett a pohár bortól. Már ha ízlett neki, és megitta. A kérdező olyan mint az én anyósom, aki szentül meg van győződve arról, hogy csak neki lehet igaza, az ő szavai felérnek a kinyilatkoztatással. ("Világosan megmondtam hogy a lányunknak csak egy kortyot öntsön") Szóval ő világosan megmondja, és punk-tum! Vita nincs! Úgy legyen, ahogy mondtam!!!

Talán nem véletlenül van 2 szülője egy gyermeknek. A anyja más szemszögből áll bizonyos kérdésekhez, és az apja is lehet ettől eltérő véleményen is. Talán apa már unja, hogy anya "világosan megmond" mindent, és egyénieskedett egyet.

Én is alkalomadtán megkínálom a teenager gyermekemet egy-egy pohár alkoholos itallal. Nem rendszeresen és lehet, hogy hónapok is kimaradnak. És biztos vagyok benne, hogy nem az osztálykiránduláson fog majd berúgni a mértéket nem ismerő módon.

A 15 éves lányok egy része már menstruál.

Természet Ősanyánk nemzőképes, gyereknemzésre alkalmas lényt csinált belőle. Gyermeket foganhatna, de egy pohár bort Húsvétkor nem ihat meg? Hogy van ez? Biológiailag felnőtt nő, az 1 pohár borhoz meg még gyerek?

2015. ápr. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
100%

Egy 15 éves "gyereknek" nem lesz semmi baja egy pohár bortól. Mégha 5 évesnek adta volna.....

Nincs igazad.

2015. ápr. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
16%

"Gyermeket foganhatna, de egy pohár bort Húsvétkor nem ihat meg? Hogy van ez? Biológiailag felnőtt nő, az 1 pohár borhoz meg még gyerek?"


Én 10 évesen menstruáltam, biológiailag felnőtt nő voltam. Most értettem meg, anyám mekkora szemét volt, hogy nem adta a kezembe a pohár borocskát vagy söröcskét, ami JÁRT volna.

2015. ápr. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
75%
Én 15 évesen nemcsak egy pohár bort ittam :D Mondjuk nem a szüleimmel, de nálunk ilyenből sosem volt konfliktus :) Eltúlzod.
2015. ápr. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
100%

Járni - csak a szád jár, #45-ös! Ne ess át a ló túloldalára. A #43-as nem azt mondta, hogy rendszeresen itatni kell egy 15 éves lányt mert ez jár neki, hanem azt, hogy alkalomadtán, néha megengedve (megkínálva) egy pohár borral, egy 15 éves gyermek nem válik alkoholistává, nem lesz részeg tőle, nem áll meg a növekedésben, továbbá semmi baja nem lesz tőle.

És a kérdező vehemens véleményét próbálta szembeállítani pártatlanul a valósággal. Nincs szükség itt semmi nagyításra és tupírozásra - a pohár bor nem jár, de ha alkalomadtán adsz egy pohár bort a 15 éves gyermekednek, akkor még nem vagy a rosszakarója, és szemét ember...

2015. ápr. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!