Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Férjemnek vagy nekem van igaza?

Férjemnek vagy nekem van igaza?

Figyelt kérdés
Húsvétkor együtt volt a család és előkerült egy pohár bor.Világosan megmondtam hogy a lányunknak csak egy kortyot öntsön erre tele önti a poharát és még elkezd nyugtatgatni hogy á csak egy pohár bor semmi baja sem lesz tőle.Szerintem meg 15 éves lánynak nem kéne alkoholt innia.Jó hogy nem pálinkát itat a gyerekkel.

2015. ápr. 7. 18:21
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
97%

Az én szüleim viszonylag engedékenyek; ha meg akartam kóstolni valamit, akkor kaptam pár kortyot. Egyszer pedig kaptam egyetlen szippantást a cigiből, mert nagyon kíváncsi voltam, de nem többet. És egyébként soha sem járok bulikba, szórakozóhelyekre, mert egyszerűen undorodom az egésztől. Vagy ha mégis, akkor pedig nem iszok semmit és dohányozni sem szoktam. Tudom milyen az alkohol, tudom milyen a cigi, de én köszönöm, nem kérek belőlük többet. Ezzel most csak azt akartam mondani, hogy egy pohár bortól sem részeg, sem alkoholista nem lesz, csak megismerte a bort, ennyi. Inkább otthon próbálgasson ki ilyen dolgokat, mint egy rakás más tizenévessel, akikkel eszméletlenre issza megát a helyi diszkóban valami ócska minőségű, istentudja milyen piával.


Egyébként valamelyik korombeli írta is az előbb, hogy inkább a szigorú szülős gyerekekkel vannak ilyen gondok, mint sem a lazább neveltetésűekkel. Én dettó ugyanezt tapasztaltam mindig is az osztálytársaim, barátaim körében.

2015. ápr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
66%
Ha szerinted nem kéne alkoholt innia, akkor minek mondtad, hogy adhat neki?
2015. ápr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 Neuhauser László ***** válasza:
89%

Én sajnos tapasztalatból tudom, hogy nem bírom a piát

Gyerekként a házban tiltott volt az alkohol, unokatestvérem néha ha eljött, sörözött, én ittam 16 évesen egy kortyot (!) és kitört a balhé!

Engem azért szidtak le mert ittam, Attilát azért mert megkínált

Igen, utána egy buliban kontroll nélkül simán le bírtak itatni, elég csupán egy korty egy ütősebb valamiből, utána nincs megállás - TAPASZTALAT sajnos

Életemben egyszer rúgtam be, de soha többet

Sosem tudtam megérteni miért tiltják ennyire a gyerekektől az alkoholt pl.

Velem apám 10 voltam amikor mondta hogy szívjak bele a cigijébe

Bele szívtam, persze balhé volt belőle

De annyira rossz volt, hogy azóta sem tudom elképzelni, hogy akár egyetlen slukkot is szívjak, akármennyire is próbálnak késztetni rá

Szerintem ha apám megtiltja, hogy kipróbáljam, akkor sokkal nagyobb esélye lenne annak, hogy azóta rászoktam volna...

2015. ápr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
11%

A bor egészséges. XD

Persze. Utána néztetek ennek? Több litert kellene meginni naponta, hogy egészségvédő hatása legyen, amit ugye kiiktat az, hogy bebaszol tőle.

2015. ápr. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim válasza:
76%

Én 5 évesen rúgtam be először, amikor elloptam egy egész pezsgőt az asztalról ( pont a legszélén volt ) miközben a szüleim pont beszélgettek valakivel, elbújtam a ruhásszekrényben, és megittam az egészet.

Elvileg elég rendesen becsíptem tőle.

Az akkor 8 éves nővérem figyelemmel kísérte az egészet. :D

Szüleim akkor nem tudták meg. Azt hitték csak elfáradtam. 17 évesen mondtam el nekik, de akkor már csak nevettek rajta. :D

Egyébként akkor rúgtam be utoljára is. Egyáltalán nem voltam bulizós típus, és most sem vagyok az. Nagyon ritkán iszok csak alkoholt, akkor is keveset.


22/F

2015. ápr. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
90%

Segítek nektek dönteni egy igen fontos kérdésben: valóban abból lesz baj, ha valakinél ennyire tiltva van az alkoholfogyasztás.

Az én anyám is ilyen sárkánytípus a lelkem, egész fiatalkoromban tilos volt (rengeteg más, normális dolog mellett) akár egy korty alkoholt is innom. Ennek eredménye az lett, hogy 18 évesen egy baráti piálás után a detoxban kötöttem ki, ugyanis fogalmam nem volt arról, mi milyen hatással van rám. Az egyik percben még teljesen jól éreztem magam, a másikban meg elájultam, fogalmam nem volt, hol a határ.

Így utólag már tudom, hogy éppen egy pohár bor már a fejembe szokott szállni, ennél többet nem is iszom. Ha ezt korábban kitapasztalom, valószínűleg nem mértéktelenül, a szabadságtól megszédülten, akkor nem így alakul a dolog.


Másik: már férjnél vagyok, szóval ez is releváns válasz lesz. Szintén édesanyámból kiindulva (ijesztően hasonlít a mentalitása a kérdezőére), sokan hajlamosak elfelejteni, hogy a házastárs és a gyerek is GONDOLKODÓ EMBER. Neki is vannak saját gondolatai, tud egyedül dönteni, sőt, talán nem is végzetesen hülye.

Kérdező, te úgy láttad, hogy a lányodnak elég egy korty bor, a férjed úgy látta, hogy egy pohár nem sok. A lányotokat kérdezte bárki? Ti megbeszéltétke, vagy csak ráüvöltöttél a férjedre, is dacból sem FOGADOTT SZÓT neked?

2015. ápr. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
87%

Nem tisztem eldönteni, kinek volt igaza, csak elmesélek egy történetet.

Párom nagypapája a pincében tartott mindig ezt-azt. 8-9 éves korától, ha a papa lenn volt, és segítség kellett, mindig kapott egy nyelet bort. Nem vedelt, csak kóstolt, nem volt tiltva soha. Egyik legkedvesebb emléke ez. Partner volt, a korának megfelelően. Minden tiszteletem a szüleié és a nagyszüleié, azért, ahogy kezelték.

Alkoholisták között nőttem fel. Volt, aki belehalt, a másik boxzsáknak használt. Ismerem a piást, túlzottan is. Mégis helyén tudom kezelni: 14-15 évesen, ellenőrzött környezetben egy féldeci bor vagy egy pohár sör nem árt, sőt. Viszont a szülőkkel való bizalmi kapcsolatra mindenképp pozitív hatással van.

2015. ápr. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
0%
Nem véletlen van 18 éves korhatár.
2015. ápr. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
0%

Jól van, akkor legyen igaza a sok ideírogató tininek, hogy természetes, hogy 15 évesek alkoholt fogyasztanak.

Meg lehet nézni, Magyarország lista vezető az alkoholfogyasztásban, és az alkohol miatti halálozásban, de csak rajta, tegyük elfogadottá, hogy gyerekek piálnak.


Korcs egy nemzedék, és még én sem vagyok 35.

2015. ápr. 8. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
8%

Kérdező, hülyeség ide írni, ide csak unatkozó tinik írnak , akik felnőttnek hiszik magukat.


Én csak azt nme értem, ezt miért nem a férjeddel beszéled meg, és miért akarod 13 évesekkel megbeszéLni ezen az oldalon :d

2015. ápr. 8. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!