Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért sajnál csomó szülő pár...

Miért sajnál csomó szülő pár száz forintot a gyerekétől?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap a belvárosban álltam sorban egy fagyizóban és az alábbi párbeszédre lettem figyelmes:

Kb 6 éves kisfiú: Anya, kaphatok fagyit?

Anya: Nem.

Kisfiú: Légyszi anya, csak egy gombóc csokit.

Anya: MONDOM NEM! DRÁGA, NEM VESZÜNK ILYET!

Teljesen lesokkoltam, egyszerűen nem bírtam felfogni a történteket. Egy gombóc fagyi 230 Ft volt, hű ez aztán tényleg drága!


De ez még semmi. Ma is hasonló dolog történt.

Reggel mentem a suliba és nagyon éhes voltam, mert otthon nem ettem, mert túl későn keltem fel. Útközben beugrottam a Mekibe, hogy vegyek valamit elvitelre. Mellettem sétált egy kislány és az anyukája.

Kérdezte a kislány az anyukájától: Anya, veszünk egy tojásos-baconos szendvicset? Az olyan finom, múltkor olyat ettem a többiekkel.

Anya: Mennyibe kerül?

Lány: Kb 600 Ft.

Anya: NORMÁLIS VAGY?? HÁT MIT KÉPZELSZ MAGADRÓL, TUDOD MIKOR FOGOK NEKED HATSZÁZÉRT SZENDVICSET VENNI, HÁT NEM VAGYUNK MI ILYEN GAZDAGOK, HOGY ILYEN HELYEN EGYÜNK.

Szegény kislány úgy leordította az anyja, hogy sírva fakadt.


Tiszta ideg vagyok emiatt. Miért léteznek ilyen szülők? Minek szülnek gyereket, ha ennyit sajnálnak tőlük?


2015. máj. 4. 11:39
1 2 3 4 5 6
 51/51 anonim ***** válasza:
73%

Hát én csak a kérdés kedvéért összeszámoltam, hogy milyen értékben volt HATALMAS szüksége a gyereknek, csak ma délután, orvos, bolt, patika, temető vonalon, egy ezerlelkes faluban. 4500forintra jött ki, +-200.

De múlt hét pénteken kinézett magának egy karkötőt, ami úgy a fél éves bevételünkbe fájt volna. Van ízlése a gyereknek...

Egyébként respect annak a szülőnek, aki a kétszázadik "anya, vegyél nekem egy...." szövegre képes nyugodtan válaszolni.

Bizony, a gyerekek olyanok, hogy "toronyórát láncostúl", és természetesen azonnal.

Néha megyünk mekibe, általában három havonta Erzsébettel, szoktunk fagyizni is elég gyakran, és napi egy édesség is játszik.

2015. máj. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!