Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért sajnál csomó szülő pár...

Miért sajnál csomó szülő pár száz forintot a gyerekétől?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap a belvárosban álltam sorban egy fagyizóban és az alábbi párbeszédre lettem figyelmes:

Kb 6 éves kisfiú: Anya, kaphatok fagyit?

Anya: Nem.

Kisfiú: Légyszi anya, csak egy gombóc csokit.

Anya: MONDOM NEM! DRÁGA, NEM VESZÜNK ILYET!

Teljesen lesokkoltam, egyszerűen nem bírtam felfogni a történteket. Egy gombóc fagyi 230 Ft volt, hű ez aztán tényleg drága!


De ez még semmi. Ma is hasonló dolog történt.

Reggel mentem a suliba és nagyon éhes voltam, mert otthon nem ettem, mert túl későn keltem fel. Útközben beugrottam a Mekibe, hogy vegyek valamit elvitelre. Mellettem sétált egy kislány és az anyukája.

Kérdezte a kislány az anyukájától: Anya, veszünk egy tojásos-baconos szendvicset? Az olyan finom, múltkor olyat ettem a többiekkel.

Anya: Mennyibe kerül?

Lány: Kb 600 Ft.

Anya: NORMÁLIS VAGY?? HÁT MIT KÉPZELSZ MAGADRÓL, TUDOD MIKOR FOGOK NEKED HATSZÁZÉRT SZENDVICSET VENNI, HÁT NEM VAGYUNK MI ILYEN GAZDAGOK, HOGY ILYEN HELYEN EGYÜNK.

Szegény kislány úgy leordította az anyja, hogy sírva fakadt.


Tiszta ideg vagyok emiatt. Miért léteznek ilyen szülők? Minek szülnek gyereket, ha ennyit sajnálnak tőlük?


2015. máj. 4. 11:39
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
83%

Én is sokallom a fagyi árát, 230 ft egy gombócért nagyon sok, 1000 Ft-ért már egy literes jégkrémet vesz az ember.Nálam egy fagyi amúgy is 3 gombós,férjemé szintén,lányomé kettő,ki lehet számolni.Egy gombóc egy kiló kenyér ára,én el tudom hinni hogy sokaknak ez megfizethetetlen.

A 600 Ft os mekis szendvics is drága.Mi szeretjük egyébként vagy két havonta elmegyünk mekizni de csak kuponnal.Úgy is drága de kupon nélkül meg meg sem éri,annyiért már étterembe megyek (normálisba,nem gyorsba)



Majd ha dolgozol meg tudod egyébként,mert látszik,hogy nem sok fogalmad van az életről...

2015. máj. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
54%

ez neked megéri a 600-at?

[link]


egy tojás, egy kicsi zsemle és kész. 100forintból megvan!

2015. máj. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
76%

Hát fagyit ezévben maximum 160forintért vagyok hajlandó megvenni.

600egy tojásos-baconos zsemléért. Már bocs, de ez is rablás. Szerintem egy százasból kihozom úgy, hogy bio és egészséges. És még laktat is.

Vagy mondjuk itt helyben egy hercegnős meglepetéstojás 400 forint, az ajándékja gagyi, a csokija ehetetlen. Hát inkább megveszem a kindert 250ért, sőt, ha olyan helyen járok, hogy olcsóbb, többet is veszek, és lassan adagolom.

Tavaly ezzel a fillérszexuálással annyit spóroltam, hogy idén 75ezret fogunk a nyíregyházi sóstónál elszórni nyaralás alatt. Ami szerintem jobb, mint egy méregdrága bizbaz.

2015. máj. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
86%

Nem rossz szülők egyáltalán. Elég buta vagy.

Nem arról az egyszeri pár száz forintról van itt szó.

Hanem arról, hogy ha mindig megkapja ezt a "párszár forintos dolgot" a gyerek, vagy egyszer egyszer megkapja, akkor rászokik és akkor bizony nagyon drága lesz ez összeadva.

Mindenki tudja, hogy mi hogyan jön ki gazdaságosabban, és nem szabad elkapatni a gyereket ezekkel.

Hidd el, megkapja ő azt a fagyit vagy szendvicset, csak másképp, gazdaságosabb formában, ugyanolyan finoman.

Dolgozol te egyáltalán? Mert a gondolataidból látván nem hiszem....


Hidd el, sokat fog tanulni még ez a gyerek, és okosabb lesz mint te.

2015. máj. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
38%
Nem az a nagyobb baj, hogy nem vesznek, hanem az, hogy ilyen stílusban nyilvánulnak meg mellé.
2015. máj. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
3%

én csóró vagyok sajnos de én megfogom venni azt a fagyit neki ha nagyobb lesz :)

a mc donalds-ot ki fogjuk hagyni viszont, csak mert egyszerűen egészségtelen, és valóban drága is, ill az áru elenértéke nem a valódi elenértéke, vagy majd ott is fagyit, vagy valami salátatálat kap.

2015. máj. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
8%
*de szóval ilyen hangnemben soha nem beszélnék a gyerekemmel, de máséval sem
2015. máj. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
82%

Én sem veszem meg 230 Ft-ért a fagyit, ahogy 600 Ft-ért egy átokverte szendvics. Nagyon drágák. Nem tudhatod,hogy a szülő a történtek után nem e keresett valami olcsóbb helyet.

Mi is a párommal ha megyünk fesztiválra, nem veszünk lángost majdnem 1000 Ft-ért, vagy fagylatot 500 ft-ért, hanem elmegyünk a fesztivál melleti utcákba, és ott veszünk jóval olcsóbb áron mindent. Spórolunk is, de tisztába vagyunk az árakkal, és irreálisan magas dolgot nem fogunk megvenni. A gyerekünket is erre fogjuk nevelni.

2015. máj. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
77%

XD


Ha majd veszel a gyerekednek salátát a McDonald's-ban, kérlek vedd fel telefonnal.


Te úgy képzeled, hogy a gyerek azt mondja majd egy olyan étteremben, ahol mindenki hamburgert eszik, hogy "hmm, édesanyám, ezek a zöldségek kiválóak", ahelyett, hogy hányásig hisztizne?

2015. máj. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
70%
ott a legkisebb saláta is ezernél kezdődik; kapsz érte egy kis bebarnult salit, meg egy szem paradicsomot, na az is megéri biztosan.
2015. máj. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!