Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért sajnál csomó szülő pár...

Miért sajnál csomó szülő pár száz forintot a gyerekétől?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap a belvárosban álltam sorban egy fagyizóban és az alábbi párbeszédre lettem figyelmes:

Kb 6 éves kisfiú: Anya, kaphatok fagyit?

Anya: Nem.

Kisfiú: Légyszi anya, csak egy gombóc csokit.

Anya: MONDOM NEM! DRÁGA, NEM VESZÜNK ILYET!

Teljesen lesokkoltam, egyszerűen nem bírtam felfogni a történteket. Egy gombóc fagyi 230 Ft volt, hű ez aztán tényleg drága!


De ez még semmi. Ma is hasonló dolog történt.

Reggel mentem a suliba és nagyon éhes voltam, mert otthon nem ettem, mert túl későn keltem fel. Útközben beugrottam a Mekibe, hogy vegyek valamit elvitelre. Mellettem sétált egy kislány és az anyukája.

Kérdezte a kislány az anyukájától: Anya, veszünk egy tojásos-baconos szendvicset? Az olyan finom, múltkor olyat ettem a többiekkel.

Anya: Mennyibe kerül?

Lány: Kb 600 Ft.

Anya: NORMÁLIS VAGY?? HÁT MIT KÉPZELSZ MAGADRÓL, TUDOD MIKOR FOGOK NEKED HATSZÁZÉRT SZENDVICSET VENNI, HÁT NEM VAGYUNK MI ILYEN GAZDAGOK, HOGY ILYEN HELYEN EGYÜNK.

Szegény kislány úgy leordította az anyja, hogy sírva fakadt.


Tiszta ideg vagyok emiatt. Miért léteznek ilyen szülők? Minek szülnek gyereket, ha ennyit sajnálnak tőlük?


2015. máj. 4. 11:39
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
81%

Már bocs, de a halál adna ki 600 (!) ft-ot egy szendvicsért, amiben SEMMI nincs. Csak, mert mekis? ÉS?!

Akkor egy zsemle 10 ft, 5 dgk sonka 100, paprika 70. Kb. 200 ft-ból van sonkás szendvics - nem mekis, nagy ügy -, amiben még zöldség is van.


A 230-as fagyi meg... tudod, ha csak minden másnap kér, egy hónapban az is 3500 durván. Kva sok!


Igen, neked nem, mert fogalmad sincs a pénz értékéről, mert nyilván minden szrt megkapsz, de sajnos sokan nem engedhetik meg maguknak.

Tudod, mikor havi 80 000-ből kell megélned, rezsi, ruházkodás, és kaja, akkor rengeteg ez a 230 ft is. De úgysem tudod...

2015. máj. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
90%

Jártál már úgy, hogy pont annyi pénzzel mentél el otthonról, amennyit fizetni kellett azokra a dolgokra, amit meg akartál venni, és nem maradt több?

No, én már igen.

Szóval amíg nem látsz bele más pénztárcájába, életébe, ne ítélkezz.

Lehet, hogy pont nem volt náluk annyi pénz, vagy tényleg másra kell.

Én viszonylag kevés pénzzel mászkálok, szóval van olyan, hogy sokat megyek, és elfogy az üdítőm, vagy annyira siettem, hogy elfelejtettem pakolni, vagy rövidebbre terveztem az utat, és ezért nem pakoltam, aztán út közben veszek valahol, hát én a legolcsóbb másfél-két literes üdítők valamelyikét szoktam megvenni ilyenkor 100Ft alatt.

2015. máj. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
86%

Ha jól veszem ki a szavaidból, még diák vagy, és sosem dolgoztál meg semmiért. Szóval lényegében a pénz értékéről sem lehet nagyon fogalmad.


A kérdésedet több szempontból is meg lehet közelíteni:

a)lehet, hogy a szülő zsugori, és tényleg nem AKAR kiadni ennyi pénzt, pedig megtehetné

b)230 forint egy gombócért tényleg sok

c)hó vége van/volt egy pár napja, ilyenkor az ember már nem szívesen költ hülyeségre, majd ha megjön a fizu, akkor lehet fagyizni

d)a gyerek állandóan csak nasit enne, de egyszerűbb a pénzre fogni, mint azt mondani, hogy nem ehet több édességet

e)hideg volt, nem éppen fagyizós idő, a többit a d) pontban elolvashatod

f) a szülő egyébként sem akarja szeméttel tömni a gyerekét, márpedig a meki, cukrosfagyik azok, a többit a d) pontban olvashatod

g) nem hord magánál pénzt semmilyen formában az anyuka

h) nem hord magánál készpénzt az anyuka, kártyát meg még jóóó sok helyen nem fogadnak el

i) ezen kívül még számtalan oka lehet

2015. máj. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
86%
Apám gyerekkorában még 50fillér volt egy gombóc fagyi (62 éves), az én gyerekkoromban már 20 és 60Ft között mozgott (30 éves vagyok). Most meg már ennek is a többszöröse egy gombóc ára, és az adagok nem lettek nagyobbak. Szerinted nem drága?
2015. máj. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:

Meséljétek már el, hogy ti hol szoktatok fagyizni.. mert az utóbbi 1-2 évben sehol sem láttam 200 Ft alatt. Sőt a strandon 300, meg a nevesebb cukrászdákban is. Igen, régen 1 Ft volt a fagyi, de akkor a fizetés is sokkal kevesebb volt.



"Ha majd veszel a gyerekednek salátát a McDonald's-ban, kérlek vedd fel telefonnal.


Te úgy képzeled, hogy a gyerek azt mondja majd egy olyan étteremben, ahol mindenki hamburgert eszik, hogy "hmm, édesanyám, ezek a zöldségek kiválóak", ahelyett, hogy hányásig hisztizne?"


Ez az eddigi legjobb válasz :))



"Gondolom, téged még a szüleid tartanak el, az ő pénzükből veszed a fagyit meg a mekis kaját."

Saját pénz...

2015. máj. 4. 16:18
 36/51 anonim ***** válasza:
83%
Egy gyerek képes akár naponta többször is kérni fagyit, csokit, ezt azt. Egyrészt sok kicsi sokra megy, másrészt egészségtelen, harmadrészt nem jó taktika, ha bármit kér a gyerek azonnal mindig megkapja.
2015. máj. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
62%

A 600 Ft-os szenyóból min. kettő kell, hogy jól lakj.

1200--ból már normálisan is meg lehet kifőzdékben kajálni, otthon megsütni pedig egy egész csirkét vehetsz belőle.

2015. máj. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
86%

Én éppen ma vettem 160-ért 8 dekás óriás gombócot.

Több helyen is kapni a városban. Én most éppen a Baross utcában ettem.

2015. máj. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
83%

600 ft-os szendvics?? Jó ég... Kicsivel kevesebbért már főtt kaját ebédezek, én se vennék annyiért egy szendvicset, pedig nem állok rosszul anyagilag, egyszerűen marhaság ennyit kiadni érte. Ennyi pénzből egy hétre szoktam magamnak szendót csinálni.

Mondjuk, minek megy mekibe aki nem ad ki érte ennyi pénzt, a tojásos-baconos az egyik legolcsóbb cuccuk.

Üvölteni emiatt a gyerekkel meg nem normális dolog...

2015. máj. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, két kérdésem lenne:

1. van gyereked?

2. te gyerekkorodban mindent azonnal megkaptál?

2015. máj. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!