Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért sajnál csomó szülő pár...

Miért sajnál csomó szülő pár száz forintot a gyerekétől?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap a belvárosban álltam sorban egy fagyizóban és az alábbi párbeszédre lettem figyelmes:

Kb 6 éves kisfiú: Anya, kaphatok fagyit?

Anya: Nem.

Kisfiú: Légyszi anya, csak egy gombóc csokit.

Anya: MONDOM NEM! DRÁGA, NEM VESZÜNK ILYET!

Teljesen lesokkoltam, egyszerűen nem bírtam felfogni a történteket. Egy gombóc fagyi 230 Ft volt, hű ez aztán tényleg drága!


De ez még semmi. Ma is hasonló dolog történt.

Reggel mentem a suliba és nagyon éhes voltam, mert otthon nem ettem, mert túl későn keltem fel. Útközben beugrottam a Mekibe, hogy vegyek valamit elvitelre. Mellettem sétált egy kislány és az anyukája.

Kérdezte a kislány az anyukájától: Anya, veszünk egy tojásos-baconos szendvicset? Az olyan finom, múltkor olyat ettem a többiekkel.

Anya: Mennyibe kerül?

Lány: Kb 600 Ft.

Anya: NORMÁLIS VAGY?? HÁT MIT KÉPZELSZ MAGADRÓL, TUDOD MIKOR FOGOK NEKED HATSZÁZÉRT SZENDVICSET VENNI, HÁT NEM VAGYUNK MI ILYEN GAZDAGOK, HOGY ILYEN HELYEN EGYÜNK.

Szegény kislány úgy leordította az anyja, hogy sírva fakadt.


Tiszta ideg vagyok emiatt. Miért léteznek ilyen szülők? Minek szülnek gyereket, ha ennyit sajnálnak tőlük?


2015. máj. 4. 11:39
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
73%

Na de még ha érthető is, hogy nem akar 600 forintért szendvicset venni, miért kell ordítani?

Szépen elmondja, hogy neharagudj, de most soknak találom, majd talán máskor.

Nem kell egy kérésért a gyereket földbe döngölni.

2015. máj. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
37%

ma 150ezer az átlagkereset Mo-on.


ennyiből sem marad sok az alapvetőkön felül,hát még ha kevesebb van

2015. máj. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
90%

lehet, hogy tányleg nem futja rá

a mekisért én se adnék ennyit, mert kicsi is, egészségtelen is és ennyiből egészséges szendót is ki lehet hozni otthon

2015. máj. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
89%

Egyszerűbb még egy kisgyereknek azt mondani, hogy drága, ha valamit nem akar megvenni a szülő. Nem azért mert tényleg nem telik rá, hanem mert egy 3-5 évesnek még nehezen magyarázod meg, hogy a szemét kajától mennyi baja lesz maaajd később.

Meg persze van olyan is aki nem engedheti meg magának.

2015. máj. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
84%
Jó neked, hogy nálatok telik. És jó ember is vagy, akárcsak a pápa, Rómában. Misét mondott az éhező gyerekekért. Ne ez a nem semmi.
2015. máj. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim válasza:
92%

Vagy tényleg nem teheti meg, vagy ez már a hetvenedik olyan eset volt aznap, amikor a kicsi meglátott valamit, és adjuramderögtön akarta. Biztos szoktál olyat látni, hogy a kisgyerek ordítva csapkodja magát a földhöz a boltban... Nem feltétlenül azért, mert a szülei r0hadékok, egyszerűen csak valahogy meg kell tanítani a gyereket arra, hogy nem lehet mindig mindent.

Persze lehet ezt normális hangnemben közölni a gyerekkel, de azt sem tudhatod soha, hogy az anyuka miért frusztrált.

2015. máj. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
38%

Gondolom, még "MamaHotel"-ben laksz, saját kereset nélkül.

Szüleid nem vonnak bele a családnak a mindennapi élet biztosításának rejtelmeibe.

Te azt látod, hogy más nem kap egy gombóc fagyit - egy kiló kenyér áráért!

A másik nem kap egy szendvicset annyi pénzért, amennyiből -szegényes, de laktató- családi vacsorát ki lehet hozni.

.

Nem érdemes a kereset statisztikai átlagára hivatkozni, mert statisztikával bármit be lehet bizonyítani és rögtön annak ellenkezőjét is!

Statisztikusan nő a környékünkön lakó három lábú emberek száma, ugyanakkor a 3 lábú kutyáké is.

Amikor egy ember sétáltat egy kutyát, mindkettejük élőlény, összesen hat lábbal. Statisztikailag tehát 3-3 láb jut minkettejüknek egyenként.

2015. máj. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
87%

230 egy gombóc fagyi?!

Na ettől én is agyfaßt kaptam volna...

2015. máj. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
92%
A helyzet az, hogy ezek tényleg brutálisan drága dolgok, ha leosztod őket egy minimálbéres fizetéssel (mert nem, a valóságban nem keresi meg mindenki az átlagfizetést), akkor a rezsi, esetleges albérlet, bérlet, egyéb költségek mellett jut egy személyre kb. 20-30e kosztpénz egy hónapban. Ehhez viszonyítva vegyél meg egy 600 Ft-os szendvicset vagy egy 230 Ft-os fagyit, azzal a tudattal, hogy az anyagköltségük egyébként nagyjából 10%, a többi pedig megy a tulaj új bőrüléseibe.. szóval ezt én is kihagyom, ha tehetem. Egy 600 Ft-os szendvics helyett főzhetsz egy teljes ebédet a családnak, sok étel kijön annyiból 3-4 személyre, és kicsit jobb az ár-érték aránya. Persze kérdezhetnénk, miért szülnek gyereket az emberek netto 300e alatt, én nem tenném, de ha ők sem tennék, kihalna Magyarország.. Hogy miért kiabál a szülő a gyerekkel, azt én sem értem, no de nem is voltam még szülő, hogy minden sarkon valami mást akarjon megvetetni velem a gyerek, amiben már csak az is dühítene, hogy ha akarom sem tudom megvenni neki.. Én nem sajnálnék a gyerekemtől egy lakást vagy kocsit, de nem jelenti azt, hogy megengedhetem magamnak. Kérdező, te egyébként mennyit keresel és hány gyereked van?
2015. máj. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
35%
Már nem azért, de 230 forint egy gombóc fagyiért tényleg drága... a 600 forintos szendvics a többihez képest nem, de van, akinek még azon is spórolnia kell. Ha belegondolok, én is állandóan megválogatom, hogy mikor mire költöm a pénzt, hogy mit engedhetek meg magamnak....néha előfordul, hogy egy gombóc fagyit is nagy nehezen. persze a gyerekeket én is sajnálom, én is így nőttem fel, hogy mindenre az volt a válasz, hogy drága, meg nincs pénz.
2015. máj. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!